Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

NEC Multi Profiler

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: NEC Multi Profiler

Autor: zarkow

18:37:07 25.10.2011

Děkuji za odpověď. Nakonec to ale vypadá, že vzhledem k dlouhobější investici a i horizontu použití přeci půjdeme do CG 243w. Snad nebudeme té 1/3 navíc litovat :-)

Citovat příspěvek

Autor: Spectrum

16:10:52 25.10.2011

Oba modely jak 2490WUXi2 a PA241W mají možnost nastavení Uniformity ON v menu monitoru.
To garantuje minimální rozdíly.
Multiprofiler můžete použít třeba v kombinaci funkcí obraz v obraze nebo obraz vedle obrazu a simulovat si tak na každé půlce monitory jiný barevný prostor pro porovnání. Pokud máte jen jeden vstup můžete ji jej "naklonovat" s různým barevným prostorem na dva obrazy.

Citovat příspěvek

Autor: Navratil

23:06:52 24.10.2011

zdravím, přesně jak píšete – vzhledem k tomu, že photoshop na simulaci poslouží více než dobře, připadá mi skutečně MultiProfiler jako nadbytečný.
PA241 mne docela zaujal, ale homogenita podsvícení mi nepřipadala tak špatná, i když SX2462W je na tom mnohem lépe (tedy alespoň podle mého dojmu).
Monitor 2490WUXi2 jsem sice měřil, ale přiznám se na rovinu, že už to je nějakou dobu a dojmy z tohoto jednoho monitoru si už moc nevybavuji…
S pozdravem
Viktor N.

Citovat příspěvek

14:47:18 20.10.2011

V této souvislosti bych se rád zeptal ještě pana Navrátila na klasickou otázku, který z těchto dvou modelů (Eizo SX 2462W a NEC PA241) by na základě svých zkušeností doporučil. Pokud bych nelpěl na širším gamutu, zvažoval jsem NEC 2490 WUXi2, který je cca o 1/3 levnější.... PA 241 bude asi maličko pokulhávat v homogenitě podsvícení a zřejmě bez nutnosti kalibrace se neobejde (SX je ůZ továrny nastavený údajně lépe a použitelně). Jak je na tom po této stránce 2490 WUXi2?

Děkuji za odpověď

Citovat příspěvek

NEC Multi Profiler

14:00:05 20.10.2011

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda máte někdo praktickou zkušenost se SW NEC Multi Profiler, který má umět simulovat různé barevné profily tiskáren a pod? Jelikož je EIZO CG 243 pro mě cenově už příliš, rozhoduji se tedy mezi SX 2462W a NEC PA241. Na SX můžu simulovat náhledy přes Photoshop, takže by mě zajímalo zda bych si aplikací od NEC a tudíž i monitorem NEC nějak pomohl. Vychází o fous levněji...
Díky za reakce a radu

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: