Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Canon DPP a konvert RAW

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Canon DPP a konvert RAW

Autor: *

21:36:27 11.10.2011

RAW zadny clor space nema ;-) nema totiz zadne bravy aby bylo jasno ;-)
tedy az program co to prevadi rika, do ceho to prevede, zda AdobeRGB, nebo sRGB, jaka bude teplota barev ci udela korekce, fotak to do rawu uklada jen jako informaci co bylo nastveno, aby to mohly zpracovavat programy automaticky.

Citovat příspěvek

Autor: Izak

13:37:53 06.10.2011

No taky jsem zil v bludu, ze pro RAW existuje nejake sRGB a AdobeRGB ale neni to pravda, tohle je jen hlavicka, jeho RGGB je mnohem bohatsi a existuje pro nej dokonce barevny prostor, ktery je vetsi nez AdobeRGB ... ale malokdo jej pouziva, de jure je i AdobeRGB naninc, pokud clovek tiskne na CMYK+4, zase se hodi na CMYK, protoze ma zrovna ty bravy, ktere CMYK vyuziva, ale u epsonu kde tisku ja je to lautr k nicemu a jeho prostor je dokonce mensi nez sRGB a vic nez nejky prostor pomuze, kdyz maji zkalibrovany RIP pro dany papir.

No a ted k tomu RAWu, co si nastavis v SW , to ma bez ohledu na to, v cem jsi to vyfotil s tim, ze do hlavicky se zapise co sis nastavil ve fotaku a to pri prevodu pak defualtne aplikuje, alespon CanonackySW, ostatni dle nalady autora. Jina situace je, pokud fotis do JPEG/TIFF tam je jiz barevny profil aplikovany.

Osobne AdobeRGB nedoporucuji, vsichni kolem me, krome me samotneho s tim maji tezky problem a to vcetne LABu, kde musite najit cloveka, ktery pochopi, co vlastne chcete ... ale na vysledku to stejne poznat neni ;-) Ale pokud vis co delas a tem, kterym to pak davas taky, klidne jej pozuzivej.

Citovat příspěvek

Autor: qq_sk

16:57:55 04.07.2011

uz neviem v com by to mohlo byt, len doplnim ze (bez ohladu na to aky je nastaveny default v preferenciach)
zmena Work color space je hned viditelna na otvorenom RAWe a vysledny JPG ma, okrem ineho, aj rozdielnu velkost podla zvoleneho Work color space bez inych zasahov do nastavenia.

Citovat příspěvek

Autor: Paulus

16:40:52 04.07.2011

qq_sk Napsal:
-------------------------------------------------------
> U mna ano, DPP ver. 3.8.0.0, RAW z Canon 7D,
> konvertovane do JPG

Mám to samé, Work Color mám v nastavený default na aRGB.

Citovat příspěvek

16:31:26 04.07.2011

U mna ano, DPP ver. 3.8.0.0, RAW z Canon 7D, konvertovane do JPG

Citovat příspěvek

16:17:28 04.07.2011

qq_sk Napsal:
-------------------------------------------------------
> Adjustment - Work color space, takto sa to da
> urcite nastavit pre konkretnu otvorenu fotku a
> nasledne je to pouzite pri konvertovani.
> Snad sa da nejako efektivne pracovat aj s default
> nastavenim v preferenciach, ale mne to tak nejde..

Work color space na to nemá vliv.

Citovat příspěvek

16:07:36 04.07.2011

Adjustment - Work color space, takto sa to da urcite nastavit pre konkretnu otvorenu fotku a nasledne je to pouzite pri konvertovani.
Snad sa da nejako efektivne pracovat aj s default nastavenim v preferenciach, ale mne to tak nejde..

Citovat příspěvek

Canon DPP a konvert RAW

13:30:43 04.07.2011

Dobrý den,
prosím o radu, při konverotvání fotografie, která byla focena do RAW v barevném prostoru Adobe RGB do tiff nebo jpg, se mi automaticky vloží do konvertované fotografie barevný prostor sRGB CANON, pátral jsem v nastavení DPP, ale nikde jsem nenašel volbu bar. prostoru při konvertování z RAW.

Děkuji za rady a názory,

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: