Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

CTP rip

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: CTP rip

Autor: davidkotulan

17:32:27 16.12.2009

Dobrý den,
z paxe vidím nativní podporu jako ripem jakžtakž ano, výsledek zhruba :-) Nakonec se to občas ripovalo na EPS L3, protože při možnosti PDF to PDF se na rip čekalo buď moc dlouho (2 a více hodin) a nebo si tiskař myslel že to je žert. Hlavní problémy byly u DeviceN a přechodů z jedné PMS do druhé. Chtěl jsem jen znát váš názor z praxe popř. o ripu který má plnou podporu. Osobně fandím scitexu, ale tam jem se já osobně s plnou podporou nesetkal. Při užití vícero obrázků v průhlednostech (vrstvách či efektech ve vrstvách) a při jejich nesloučení byl výrazný barevný posun až skoro puzzle (používá se profil fogra 27) a při užití přechodů PMS barev z jedné do druhé to "někdy" prošlo a "někdy" se přechod hodně rozbil (pokud se to ještě přechodem dá nazvat). Důvod proč jednou ano a jednou ne, jsem nenalezl :S

Citovat příspěvek

Re: CTP rip

Autor: Navratil

22:43:47 15.12.2009

Zdravím,
ad 1) já to neslyšel. U některých výrobců RIPů to může trvat docela dlouho (řádově rok, dva), někteří zareagovali takřka ihned, či dokonce s předstihem. Jde o to, že vývojáři mají specifikace mnohem dříve k disposici, než se oficiálně uvolní. Právě proto, aby podpora nových funkcí byla co nejdříve a stihlo se veškeré testování a v okamžiku oficiálního uvolnění specifikací byl trh nachystán a nemusel se teprve zloouhavě rozbíhat…
ad 2) Určitě ano. Jenže záleží i na kvalitě samotného PS/PDF. Jsou aplikace (případně postupy), jenž generují nespolehlivá data, která mohou být pak zdrojem problémů při ripování. (mimochodem — víte, co znamená právě ta „nativní podpora“?). Bližší informace o probíhajícím vývoji Vám jistě ochotně dodá každý výrobce RIPu. Jsou standardy, které právě zajišťují to, aby každý RIP, honosícím se podporou L3, byl schopen data korektně zpracovat, jsou to například standardy PDF/X1 až PDF/X5, jejichž kontrola jest obsažena například v Acrobat Distilleru atd.
S pozdravem
Viktor N.

Citovat příspěvek

CTP rip

Autor: davidkotulan

13:05:46 15.12.2009

Dobrý den,
p. Navrátil, slyšel jsem že vývoj CTP ripů na různé podpory PS trvají cca 5-10 let.
Chtěl bych se zeptat zda již nové ripy plně podporují PS3 (DeviceN prostor, průhlednosti, přechody PMS atd.),
nebo zda je zatím stále jen nativní podpora? Nebo kde bych mohl najít bližší informace o probíhajícím vývoji.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: