Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

prevod do profilu Photoshop CS4

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: prevod do profilu Photoshop CS4

Autor: amoeba

19:05:34 12.03.2009

dobry vecer,

mne se teda na dvou macich deje neco podobneho po update na 11.0.1, nejzjevnejsi je to pri perceptualnim prevodu z cmyk do rgb, kdy totez v CS3 vypada jinak nez tataz operace provedena v CS4 kdy se nesmyslne zvysi saturace a potazmo kontrast. Kdyz si dam okna z obou shopu vedle sebe je to videt na prvni pohled. :(

Citovat příspěvek

Autor: flukeatelier

17:21:45 11.03.2009

no jasne, jen jsem premejslel cim by to mohlo byt.. kor kdyz to nekomu dela a nekomu ne :S

Citovat příspěvek

Autor: qark

18:55:41 10.03.2009

Jen pro doplneni. problem mam jen na jednom PC s vistou 64bit. Na druhem u CS4 zatim vse v poradku. Tak nevim jestli se mi CS4 s necim pere. V klazdem pripade zkusim pockat jestli se neco nespravi aktualizacema.

Citovat příspěvek

Autor: Navratil

23:42:15 09.03.2009

To by ovšem ale převáděly i jiné programy špatně, používajíc zmaštěný sRGB, ne? Jenže netýká se to jen převodů z sRGB…
Zkoumal jsem to i jinde a zdá se, že na tento problém narazilo více nešťastníků. Údajně Adobe v této souvislosti chystá opravný patch, ale to se mi nepodařilo ověřit, takže berte tuhle informaci s rezervou…
S pozdravem
Viktor N.

Citovat příspěvek

Autor: flukeatelier

22:03:40 09.03.2009

a koukam ze diskuze je i zde na stejne tema..

napadla me jeste jedna vec zkusit nahrat icc S RGB... znovu do systemu odjinud, jestli se vam tam nevloudil naky "zmetek". protoze ja s tim opravdu problemy nemam

Citovat příspěvek

10:10:37 06.03.2009

Dekuji pane Navratile, presne toho jsem se obaval tak snad Adobe zareaguje vcas.

Citovat příspěvek

Autor: Navratil

0:23:24 06.03.2009

To vypadá opravdu divně, zejména pokud popisujete, že ztmavnou i ostatní fotografie, kterých se to momentálně netýká. V této chvíli bych ale řekl, že je to problém na straně Adobe. Neměl jsem možnost to prozkoumat podrobněji (CS4 nemám u sebe nainstalovanou), ale co jsem u jednoho klienta měl možnost (jen velmi krátce) zkusit, tak skutečně se to projevuje ztmavnutím a jakoby „ušpiněním“ barev. Vzhledem k tomu, že to bylo na MACovi, tak si troufám tvrdit, že je to nezávislé na platformě. V této chvíli nezbývá než doporučit vyčkat opravného balíčku od Adobe a mezitím na převody používat starší (a osvědčenou) verzi…
S pozdravem
Viktor N.

Citovat příspěvek

prevod do profilu Photoshop CS4

12:45:25 05.03.2009

Narazil jsem na problem s prevodem do profilu ve Photoshopu CS4. Pokud se pokusim fotografii v AdobeRGB prevest do sRGB radikalne ztmavne. Stejny prevod v CS3 naprosto bez problemu. Ironie je ze stejnym zpusobem ztmavnou i ostatni otevrene fotografie u kterych jsem profil neprevadel. Tak nevim zda je problem v PS ve sprave barev, nebo v uzivateli.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: