Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Pantone Hue a integrace do programů

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Pantone Hue a integrace do programů

Autor: Xfantasy

23:45:15 02.02.2007

Tak podle pana Tryhuha ze Zoneru bude asi problém v tom že profil nemá uložené jméno.Ikdyž v jinym softu to jde :-)

Nezná někdo jiný soft na vytváření profilů co pracuje s Pantone Huey?

Citovat příspěvek

6:16:46 31.01.2007

Tak si tento profil nelze použít v Zoneru. Ano,pokouším se o načtení prfilu do pole Monitoru.Ani když ukončím činost SW Huey,či profil zkopíruju jinam.Vyberu profil,potvrdím ale pole zůstane prázdné.Jakýkoliv jiný profil funguje,až na profil tiskárny Canon.

Je ale zajímavé že tento profil lze vložit do SW RawShooter a pracovat s ním.

Citovat příspěvek

Autor: radimv

21:51:36 30.01.2007

ad "Profily však nelze ukládat (naměřit si více monitorů)"

-ano, progrma nenabízí uživateli aby si ho řízeně někam uložil dle své vůle, ale uloží profil automaticky do příslušného systémového adresáře, který se vám také nabídl při snaze tento profil nějak využít v Zoneru -> viz váš screenshot.
Profil si můžete z toho adrsáře překopírovat i jinam jako každý jiný soubor...

Z otisku obrazovky ale neni jasné (alespoň mně ne) do jakého pole jste se ho snažil načíst... doporučuji pole "Monitor".

Pokud jsou s tim potíže, tak bych zkusil:
a) profil zkopírovat jinam
b) vypnout jakoukoli činnost SW "huey"
c) načíst zkopírovaný profil z jiného adresáře

Před pár dny jsem funkčnost CMS v Zoneru nahrubo zkoušel a celkem to funguje (v běžných podmínkách) - s "huey" jsem to teda nezkoušel :-)

Je dobré připomenout, že huey není nástroj určený pro kalibraci monitoru ale pro "korekci barev", což hlásá i nápis na obalu a následně i v okně samotného SW -> "huey - monitor color correction".
Od stejného dodavatele/výrobce je možno zakoupit i nástroj pro kalibraci monitoru, který se dá snadno rozpoznat podle nápisu na obalu -> "Professional Monitor Calibration"

Zatim zdar a dejte vědět jak jste pokročil se Zonerem.

Citovat příspěvek

6:45:43 30.01.2007

No ,v příloze je sejmutá obrazovka nastavení správy barev v ZPS.Tady chci skusit pracovat se správou barev a zjistit jaký to má vliv na kvalitu fotek.

Co se týče toho profilu,tak jsem si nebyl jistý jestli to je skutečně profil icc po kalibrci.V recenzi se o sondě zmiňovali " [bold] Profily však nelze ukládat (naměřit si více monitorů) [/bold] " takže proto si taknějak protiřečím.

Citovat příspěvek

Autor: radimv

21:48:53 29.01.2007

ad "Tedy přesněji při výběru profilu "huey ADI P900 3495.icc" co se mi objevil ve windows,se nechce nechat vložit."

-a kam to jako vkládáte? zkuste používat trochu jednoznačnější termíny abychom 2 týdny nepátrali po tom co jste vlastně myslel...

ad "Nevadí mi ani nemožnost vytvoření ICC profilu....
Tedy přesněji při výběru profilu "huey ADI P900 3495.icc" co se mi objevil ve windows"

- jak jste myslel tu nemožnost? ten ICC-profil "huey ADI P900 3495.icc" vám spadl z nebe, či co?

Zatim zdar

Citovat příspěvek

8:35:00 29.01.2007

Díky za poznámku,stahuju.... ikdyž nevím jestli naleznu odpověď.... :)

Citovat příspěvek

Autor: cyberman

8:29:05 29.01.2007

stiahni si novy navod v cestine na dtpobchod.cz

Citovat příspěvek

Pantone Hue a integrace do programů

7:22:23 29.01.2007

Zdravim všechny zkušenější ;)

Zakoupil jsem si kalibrační sondu Pantone Huey (ten malinkej ždiblík) a nakalibroval svůj ADI monitor.Dá se říci že jsem spokojený.Nevadí mi ani nemožnost vytvoření ICC profilu.Ale až teť jsem si chtěl trochu pohrát v Zoneru se správou barev a nějak jsem nepochodil.
Tedy přesněji při výběru profilu [bold] "huey ADI P900 3495.icc" [/bold] co se mi objevil ve windows,se nechce nechat vložit.Takže to asi nebude ten správnej icc pro toto použití.

Soft huey neumí tvořit profili a neznám jiný který by spolupracoval se sondou Huey.Poradí mi někdo skušenější jak docílit lepší správy barev s touto sondou a aplikací kalibrace do softu pro práci s fotkami?

Děkuji

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: