Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Životnost hrotu tabletu

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Životnost hrotu tabletu

Autor: Hunterkiller

18:47:30 24.05.2010

Madevil nereje... u Intuosu 4 se hroty skutečně opotřebovávají několikanásobně rychleji, než u jeho předchůdců. Je to dané rozdílným povrchem tabletu, který je hrubší a tím obrušuje hroty rychleji. Celkově to vychází z přípomínek uživatelů, kteří si u I3 stěžovali na to, že plocha se velmi rychle ošoupala a prodřela, podle zkušenosti kolegu i mých vlastních je to pravda a folie se musela vyměnit, protože práce byla nemožná. Wacom tedy evidentně změnil materiál, aby zvýšil trvanlivost plochy a odnesly to hroty. Co je opravdový problém, je cena náhradních hrotů, která naprosto neodpovídá ceně plastového výlisku s výrobní cenou pár haléřů, neboť hrot nenese žádnou technologii (tou je cívka uvnitř pera). Jinak balíček 5ti hrotů stojí cca 320 Kč což se dá snést.

Citovat příspěvek

Autor: MilanVasek

11:05:28 08.02.2010

no, Intuos 4 jsem nechal doma v CR, ale i tak jsem s nim kreslil vic nez nekolik hodin a problem jsem nemel (ikdyz je fakt, ze mi prisla ta plocha trochu hrubsi nez u intuosu3, coz se mi libi, protoze to pusobi trochu vice jako papir) :)

Citovat příspěvek

Autor: MADEVIL

9:58:24 08.02.2010

Řekl bych, že nereju moc, jen využívám citlivosti pera na přítlak a to mám ještě zvýšenou citlivost. Náhradních hrotů je pět. Nevím, kde je chyba, asi nějaká nová firemní politika vydělávat na spotřebním materiálu.... Budu testovat a po pár týdnech se ozvu. Díky za příspěvky, mějte se...

Citovat příspěvek

Autor: ele

10:05:04 07.02.2010

Bud desne rejes, nebo mas vazne smulu a je to na reklamaci.
V jedne praci sem mel Graphire 3 roky, v druhe mam Graphire taky tretim rokem a doma mam 7 let Volito. A v zivote sem v zadnym hrot menit nemusel.

Citovat příspěvek

22:28:51 06.02.2010

Mám INTUOS 4 a jak píšu po pár hodinách čmárání jsou již vybroušené plošky...

Citovat příspěvek

Autor: MilanVasek

11:06:00 06.02.2010

a co to mas ted za tablet?

muj prvni wacom intuos 3 mam doma uz alespon 4 roky a i pri intenzivni kazdodeni praci je hrot porad celkem ok (nekreslim tolik, spis normalne klikam, ale obcas i kreslim samozrejme). navic pri koupi tabletu davaji asi 2 nahradni hroty...

Citovat příspěvek

Životnost hrotu tabletu

9:03:22 06.02.2010

Dobrý den, mám dotaz na životnost hrotu. Tablet mám jen krátce a po několika hodinách čmárání má hrot viditelně zbroušené plošky. Tímto tempem si myslím, že hrot nevydrží déle, než několik desítek hodin práce (několik desítek obrázků). Vzhledem k tomu, že náhradní hroty stojí kolem 400,- za 5ks, provozní náklady mi přijdou neúměrně vysoké, když mi jeden hrot vydrží asi měsíc. Tento fakt zhoršuje ještě to, že hrot je velmi krátký a stačí opotřebění asi 1mm a už bude problém ho chytit do pinzetky a vytáhnout. Dá se hrot nějakým způsobem vytáhnout i když se mi nepodaří chytit do pinzetky? Např rozebrat pero? Je takové opotřebení běžné? Popř. mají náhradní hroty vyšší životnost? Znám tablety (ne od Wacomu) kde vydrží hrot léta...
Děkuji...

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: