Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Platy 3d grafiků a animátorů

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Platy 3d grafiků a animátorů

Autor: Jä Milan ♂

1:38:17 24.04.2018

jsem grafik zacinal jsem na 150 - pote nekolik let freelance ale kolem 30 jsem mel - pote firma na osvc a tam 33k, pote 35k, nyní 55k jako zam. 7let zkusenosti, vysoka uni v designu atp .. nonstop drill training

Citovat příspěvek

Autor: manag5 ♀

19:24:45 28.05.2016

Líbila se mi otázka, jestli má holka šanci uchytit se :-) Myslím, že na portálech pro živnostníky bude mít ještě větší úspěch než chlapi, protože má určitě ohromné znalosti, jinak by se do tohoto světa nepouštěla. Poradit s hodinovými sazbami je obtížné, rozmezí je velké. Ale podívej se kdyžtak např. na http://www.Freelance-Market.cz, kde je srovnání hodinových sazeb, ale nějaká holka tam v této kategorii ještě chybí :-)

Citovat příspěvek

Autor: studio106@seznam.cz ♂

11:21:36 18.04.2014

Shánim 3D modeláře. potřebuji rychle a dobře vymodelovat 2 figurky podle 2D předlohy.

Citovat příspěvek

Autor: MilanVasek

17:50:47 17.11.2009

jj, ve studiu mame nekolik holek :)

Citovat příspěvek

Autor: DV

16:42:41 15.11.2009

Ak je v tom dobra, tak ma uplne rovnaku sancu ako chlap... ;)

Citovat příspěvek

Autor: Shareaza

16:08:30 15.11.2009

No a co když se do animace a grafiky vydá holka? Má aspoň nějakou šanci se uchytit?

Citovat příspěvek

Autor: pzdm

18:08:19 12.11.2009

ještě mne napadlo, nevím jestli si uvědomuješ, ale pokud si zaměstnanec a tvůj příjem je cca 30.000 hrubýho, pak náklady zaměstnavatele jsou cca 40.000, protože část zdr. a soc. poj. odvádí on. To jen tak mimochodem.

Citovat příspěvek

15:53:49 12.11.2009

a mimochodem, takový servis elektrospotřebiče stojí cca 700 za hodinu, stavební dozor cca 400 za hodinu, když ti spouoští konden. kotel cca 800 za hodinu, instalatér min. 250, Sádrokarton min. 200 bez papírů na ruku za hodinu a tak dále. to je pro srovnání.

to aby byl praktik, v obraze.

Citovat příspěvek

15:51:11 12.11.2009

tak jako, věci dělám jen sem tam, naštěstí mne to plně neživí, ale jedna věc je zaměstananec a druhá freelancer, například když jsme se s Miklem bavili o tom, že by mu v té době jeden člověk z UPP rigoval nějaký věci, tak ten chtěl (jako soukromá zakázka) v přepočtu 1000 per hodina a běžné je cca 500 za hodinu (v přepočtu, viz výše). Jiná věc je zaměstnanecký poměr či UPP, kdy je potenciálně majitelem všech výrobních zařízení majitel a ne ten, kdo dělá. Vše vychází z nákladů. Pleteš tím dvě věci dohromady.

Ono třebas když jsem sem tam dělal jako freelancer nějaký to DTP, tak naše sazba byla cca 350 per hodina (ale přepočítávali jsme to na strany) a všichni byli spokojení, protože studio mělo podstatně podstatně vyšší finanční požadavky s nižší kvalitou. Ostatně, i tam mají své náklady + další lidi, kteří to přímo nedělají - obchodník, sekretářka, správce sítě a také logicky zisk majitele. Ale samozřejmě, v naší ceně je naše práce + hardware + software + spotřeba + vlastní režije (telefon, auto, obchodní schůzky).

Citovat příspěvek

Autor: praktik

6:11:43 12.11.2009

jezis kristus ...tady asi nikdo nikdy nemakal jako 3d a jen vsichni kecaji
jako artista v UPP bys dostal 150 na hodinu prvni mesic a potom mas 200/hod. Maka se tam 9 hod denne. Je tam pomerne vysoka fluktuace lidi takze pocitej spise ze na tebe nebudou cekat.
To jest za mesic vydelas od 25 000 do 35 000... spise kolem 30 000..jestli pijes hodne kavy..

Citovat příspěvek

10:23:02 05.06.2009

A dodatek, započítej shánění zakázek, nějaký organizační činnosti co stejně budeš mít a podobně. Pak ti stejně vyjde ta hodinová sazba ale tím už myslím skutečná, když skutečně děláš na zakázce, cca dvojnásobná.

Citovat příspěvek

10:21:45 05.06.2009

ono je to tak, co si teřbas představíš na hodinu jako třebas freelancer a pak musíš docela dost počítat. Protože, pokud se rozhodnoš pro nějaké řešení, pak musíš počítat peníze, vstupní náklady a od toho se odvíjí cena řekněme hodinové sazby...
takže počítejme, kolik je reálná cena hodiny práce 3D freelancera na volné noze, pokud má následující náklady (nástřel)

HW vybavení celkem cca 80.000, tedy stanice, dva monitory, tablet a pod
fotoaparát+objektivy, docela často nezbytné pro různé reference, cca 25-30.000
HW 3D, řekněme střední výbava C4D/XSI + skulpt. aplikace, případně render engine VRay/fR cca 100.000
V případě 3DS je to tuším cca 120.000, Modo stojí jen cca 20.000 (řekněme jen statika, bez animací Motion graphic a pod). No budu se držet cca 100.000 s tím, že není problém jít ještě výše (simulátory např. kapalin, další render enginy a podobně)
post produkce, počínaje Adobe přes Fusion a další. Řekněme 50.000 celkem

tak si to spočítejme, na počáteční investici máme cca 80+50+100, což je 230.000. Předpokládejme návratnost 2 roky, tedy 115.000 na rok

No, pak tu jsou další provozní náklady, připojení a pod. To může být tak cca 2.000 na měsíc, což je 24.000 ročně. P/ořád jen sedíš doma a makáš, nepočítám telefon, schůzky, ztracený čas a podobně... Celkem ale jsme na cca 150.000 na rok, které musíš vydělat, aby si vůbec přežil. A to pozor, sedíš doma, nepočítám náklady na kancelář a pod.

Co dál. Předpokládejme, že chceš zezačátku cca 150 na hodinu (po odečtení poč. nákladů), ale to je hodně málo, protože můžeš mít jalové období a také nemáš placenou dovolenou, nemoc a podobně. Reálně by si měl chtít podstatně více. To je cca 310.000 na rok, celkem s hrazením nákladů. Celkem je minimum cca 425.000 (cca 211 na hodinu). Jenže jak jsem psal, to je epřed zdaněním, sociálkou, vzp a nemáš žádnou dovolenou, žádnou nemocenskou...

Život je pes a sem tam jsou i mrtvá období. Tedy musíš mít něco v záloze, jinak to nejde. A také musíš mít na daně. Tím ti vychází cca 250 kč na hodinu při přepočtu na hrubé pracovní hodiny denně (tedy 8 hodin denně, 21 dní v měsíci, 12 měsíců).

A pak tě nasere nějaký student co má všechno stažený a sedí doma u maminky s elektrikou zadarmo. No.

Citovat příspěvek

Autor: HappyPrime

21:02:37 04.06.2009

Dík všem za příspěvky Vážím si všech co dokáží odpovědět na takovou osobní otázku ... (ale věřte mi že ptát se na to je ještě o trochu trapnější -ještě že mohu být anonymní ;-)

Citovat příspěvek

Autor: ele

21:16:42 27.05.2009

HappyPrime: Tvuj prvni prispevek vyznel skoro jako: "Vcera sem si nainstaloval Mayu a desne me to chytlo". Ostatne, je to na techto strankach velmi casty jev. Proto ten ucitelskej ton. Sorry.
Autor toho clanku, kam nas odkazal joedee to vystihl velmi dobre. Ptat se kolegy grafika na plat je trapnejsi, nez se podreknout, zes videl, jaky tetovani ma jeho manzelka na ...

No, ehm, ...

Kdyz sem se naposledy pred 3 roky cpal do herni branze, coby modelar, mluvili sme o 25 000.
V reklame, v Praze, si dobrej DTP muze rict 40 000.
3D modelarina na volny noze me osobne neuzivi.
A o filmove posprodukci nemam poneti.

A sem cervenej az na ...

Citovat příspěvek

Autor: martin007

14:33:38 26.05.2009

taky bych byl zvedavej na to tvoje portfolio :) a co mas za skolu? to je mozna taky dulezity

Citovat příspěvek

Autor: joedee

12:31:08 26.05.2009

Je to presne ako som si myslel! Nikto ti nepovie nejaké číslo len samé drísty o odbornosti....
pozri http://www.tvrdek.cz/weblog/webdesign/27/platy-grafiku-v-cr-zejmena-pak-v-praze/ a prečítaj si aj diskusiu.
je to 2 roky staré a viac na 2D ale orientačne.... Inak vyskúšaj GOOGLE alebo zavolať priamo na nejaký inzerát.

Citovat příspěvek

23:29:50 24.05.2009

Koukal sem že máš v životopise napsanej altar (mimochodem vymazlený portfolio - super materiály :-) - tak třeba v altaru -zkusil bych říct 15,20,25,30 nebo 35. Kolik by mi nabidli oni kdybych se zeptal? A kolik muze byt prumerny plat? Jak se liší plat modeláře a animátora? Dík za odpověď

Citovat příspěvek

Autor: MilanVasek

16:26:30 21.05.2009

zkusme to jinak :) posli odkaz na nejake studio, kam bys to treba sel zkusit a napis, kolik by sis teda ty rekl. a my ti pak zkusime rict jak by to asi dopadlo.
a nejaka ukazka tvych veci by byla fajn, ale to jen ze zvedavosti :)

Citovat příspěvek

12:11:11 21.05.2009

Naprosto s tebou souhlasím :-) Jen jsem se asi nevyjádřil úplně přesně - Já mám celkem zajímavé portfolio a myslím že na přijetí bude stačit. Věci jsem se naučil z tutorialů (jestli někdo zná jiný způsob, jak se u nás naučit animaci, tak mi to prosím řekněte :-) ale v tutorialech neříkaj kolik si člověk může říct :-) Takže ještě jednou, kdyby se mě u pohovoru zeptali, jaký plat bych si představoval, kolik bych si měl říct?

Citovat příspěvek

Autor: ele

22:59:25 19.05.2009

No, jak to rict slusne? ... Jestli se ti podari najit zamestnavatele, kterej ti da praci 3d grafika, aniz bys mel poradnou praxi (portfolio/doporuceni), tak smeknu cepici a snim ji.

Je spousta profesi, kde se pocita s tim, ze noveho pracovnika je treba vyskolit. Funguje to v konstrukcnich kancelarich, kde kdyz nastoupis, rovnou te poslou na 14-denni skoleni programu, kterej pouzivaj. Trochu to funguje v oblasti DTP, kde te nejdriv posadej ke skeneru a postupne ti pridavaj praci i s jinejma programama. Ale pokud vim, nikdo si nelajsne poslat cloveka na pulrocni skoleni v Maye, aby pak zjistil, ze dotycnej napriklad nema cit pro nacasovani.

Jinak, v reklamkach 3d grafiky neberou. Vedeni potesi a vyuzije, kdyz zamestnanec na jakekoliv pozici dobre foti, umi kreslit, nebo modelovat. A i ti to nejak zvlast zaplatej. Protoze je to vyjde levnejc, nez zadat takovou praci ven. Ale primarne nemaj svyho fotografa, kreslire, ani 3d modelare. Nemaj pro nej praci na plnej uvazek. A zadavaj to externim dodavatelum.

Ve studiu na filmove efekty budes muset dokazat, ze ses hodne dobrej, aby vubec zacli premejslet, ze te potrebujou. A az budes na takovy urovni, budes vedet, kolik si rict :-)

Citovat příspěvek

Platy 3d grafiků a animátorů

21:55:09 17.05.2009

Zdarec
Chtěl bych se nechat zaměstnat na plný úvazek jako 3d modelář, nebo animátor pracující v programu Maya (motion builder, Z brush...). Kdyby se mě u pohovoru zeptali, jaký plat bych si představoval, kolik bych si měl říct abych je nerozesmál, nebo sebe později nerozplakal :-) Jak by se to lišilo, pokud bych žádal o místo v reklamce, studiu zaměřeném na filmové efekty, nebo v nějakém herně vývojovém studiu? Taky jsem jen dodělal školu, takže ještě nemám pořádnou praxi...

Děkuji všem za odpověď

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: