Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Libovolná transformace masky

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Libovolná transformace masky

Autor: Jised ♂

5:58:31 28.09.2017

A ještě mně napadlo:
Pod nástrojem Výběr, je v Panelu nástrojů hned druhý nástroj shora: Transformace masky.
Objeví se šest nástrojů v Panelů vlastností, kterými se dá maska otáčet, zkosit atd.

Citovat příspěvek

20:48:40 27.09.2017

Ještě mně napadlo, pokud jde o výplň barvou, tak se tam dá nalít do masky jakákoliv barva, s nastavením různého Krytí Vrstvy, nebo Průhlednosti Masky.

Ideální také může být: kopírovat vrstvu s maskou (výběrem), a nastavit Sloučení vrstvy na: Barva. Tím si vrstva zachová rozsah světla a tónování spodní vrstvy, a přidá jen vybranou barvu. To je také praxe z Pho. Anebo různě zkoušet jiná nastavení ve sloučení vrstev (ne Normální, ale: Násobit, Světlost a pod).

Citovat příspěvek

20:09:50 27.09.2017

Máte dvě možnosti:
1. Maska - Překrytí masky, (červenou barvou) Potom dále: Maska - Obrys masky. Tam jsou různá nastavení, jako prolínání masky, ale není toho moc. Tato funkce je stejná jako Rychlá maska u Pho.

2. Maska - Barva na masce. Maska je zde černá a Výběr bílý. Takže je to stejné jako ve Pho. Kreslením bílým štětcem na černou barvu se maska rozšiřuje, kreslením třeba 50% atd., se maska zprůhledňuje. Stejné jako ve Pho.

Citovat příspěvek

Libovolná transformace masky

Autor: Jarek- ♂

13:50:01 22.09.2017

Ahoj, jakým způsobem lze libovolně transformovat masku?

Nakreslím masku pomocí "Nástroj maska elipsa", ale už ji nedokážu libovolně následně upravit (nejde o funkci přidávání a odebírání výběru - to mi nic neřeší).

Stejně tak jako by se mi líbila možnost označení výběrem, jako to lze u Photoshopu, že kliknu na vrstvu s elipsou a označí se mi kruh elipsy, který mohu následně pomocí nástroje "Výplň" vybarvit

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: