Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:

Stín objektu

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Stín objektu

Autor: Jised ♂

16:56:17 01.02.2017

Aha, já myslel, že ten stín děláte v PP, to co jsem tam psal platí pro Photo-Paint.

Ve vektorovém Corelu:
1. Ten stín si musíte nakreslit v Bezierův režim, vyplnit černou, odstranit obrys. (já nejvíc používám Lomenou čáru)
2. Pod nástrojem Stín (který máte otevřen na tom obrázku panel, na imgup) je další nástroj Průhlednost.
3. Klikněte na Průhlednost a potom na nakreslený stín. Nad pracovní plochou se Vám otevře Panlel Vlastností-
3. Třetí okénko je: Přechodová průhlednost.
Můžete si dále z ní vybrat: lineární, eliptická, kónická, obdélníková.

Citovat příspěvek

Autor: smiesek ♀

15:39:41 01.02.2017

posílám screen jak vypadá můj panel: http://imgup.cz/images/2017/02/01/panel.png

Citovat příspěvek

15:34:18 01.02.2017

omlouvám se, ale vůbec se nechytám a nic takového tu nemám, asi mám nějakou španělskou vesnici :-(

Citovat příspěvek

13:32:10 01.02.2017

Ještě zkuste toto:
CorelDraw.com (najede vám česká verze)
Produkty - CorelDraw X8 - Dokumentace - CD X8, PPX8: Témata Dokumentace.

Tam je vše i naskenovaná plocha se všemy panely.

Ale to vše by mělo být i ve vaší napovědě.

Citovat příspěvek

10:33:47 01.02.2017

Okno - Panely nástrojů - Okno nástrojů. (Tohle Okno nástrojů určitě máte zatrhnuto)
Toto Okno nástrojů je vlevo, rozvinuto dolů vedle pracovní plochy.
Dole na tomto panelu je Stín. Zde klikněte na malý trojúhelník dole, a objeví se nástroje pro průhlednost.

Pokud použijete tento nástroj Stín, okamžitě se Vám objeví nad pracovní plochou Panel vlastností. První okénko je nabídka:Žádné nebo Vlastní, klikněte a objeví se celá nabídka ... a na konci je ta perspektiva. Mrkněte i na ostatní políčka vedl této nabídky.

Na Googlu si klikntěte: CorelDraw X7 - příručka, a stáhněte si ji v češtině. Tam je vše. Panely atd.

Ta vaše paměť na grafiku je velmi malá, tu sebere jen Windows, na Corel nezbyde.
Když máte Win 32 můžete jít s pamětí na 4. Víc ne.
Pokud máte Win 64, můžete jít na 8.

Citovat příspěvek

10:04:58 01.02.2017

můžete prosím přidat screeny obrazovky? Absolutně se nechytám a nevím, kde mám hledat: Průhlednost objektu, průhlednost barvy a stětec průhlednosti objektu.
Stejně tak jako pro Stín: Jemné nastavení perspektivy stínu taky nevím kde hledat.

Jinak jsem to taky zatím vyřešiila tím, že jsem nastavila stín vyříznutého objektu, který jsem následně upravila na rastr a u něj se mi již podařilo nastavit průhlednost do ztracena.

Jinak mi jde právě o vytvoření 2 verzí odlesku:
A) odlesk barevný = ten je OK, pouze duplikuju obraz a nastavím mu průhlednost
B) odlesk černý = černý stín (silueta předmětu) = tady hledám vhodnou techniku

Jinak mám velikost paměti 2,5 a je pravda, že je z větší části = 2 zaplněna, ale nerozumím tomu na kolik si ji mohu ještě dovolit rozšířit :-(

Citovat příspěvek

19:38:55 31.01.2017

Ještě jsem si to zkontroloval a osvěžil paměť:

Když třeba použijete nástroj Stín, tak v Panelu vlastností se ukáže spousta nastavení tohoto stínu, a hlavně je tam v okénku Vlasnosti: Jemné nastavení perspektivy stínu. To by mohlo také fungovat.

Já v PP stíny moc nedělám, na to mám Corel, vektory.

Citovat příspěvek

18:29:42 31.01.2017

V panelu nástrojů je nástroj Stín. Pod ním jsou skryty: Průhlednost objektu, průhlednost barvy a stětec průhlednosti objektu.

Když použijete nástroj Průhlednost objektu na vyříznutý objekt v nové vrstvě, tak musíte dostat co potřebujete. Nepoužívejte nástroj Stín, ten když oddělíte dostanete právě čtverec,

U Štětce průhlednosti máte ještě další nastavení na panelu Vlastností.

Jak zde jinde píšete, že máte 8 let staré Lenovo, tak jakou tam máte paměť? Alespoň by měla být 4.

Já dělám na 5 let staré sestavě na Win a Corel 32, paměť 4, a nemám v podstatě problémy.
Chci přejít na 64, abych mohl zvýšit paměť na 8, protože při rychlý práci to občas spadne.

Citovat příspěvek

Stín objektu

12:30:13 30.01.2017

Ráda bych se zeptala, jak docílit následujícího vytvoření stínu objektu (kamery).

Originální obrázek, který se snažím upravit, resp. podle kterého se to snažím napodobit.
http://imgup.cz/images/2017/01/30/kamera.jpg

než abych vyřezávala objekt i se stínem, mě napadlo vyříznout objekt a vytvořit k němu stín.

Jde mi o vytvoření dvou různých stylů, kdy u bodu B) si nevím rady, bod A) zvládám.

Jestli jdu na to moc složitě, uvítám jednodušší postup.

A) stín objektu bude průhledný do ztracena
- po úpravě objektu v Photo-Paintu duplikuju obraz a otočím jej symetricky dolů a už mu jen nastavím průhlednost krytí. To je OK.

B) stín objektu bude černý (jednobarevný) do ztracena
- po úpravě objektu v Photo-Paintu na objekt aplikuju vržený stín, který následně oddělím od objektu (vzniknou mi dvě vrstvy), ale už nevím, a nedokážu si poradit s tím, aby tím šel do ztracena. Pokud si pohraju se základním nastavením jako je Průhlednost - standardně je tam nyní Průhlednost rastrového vzoru (nerozumím tomu ani co jsem nic nenašla na internetu), tak pokud ji změním, objevím se mi vždy automaticky čtverec

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: