Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:

Efekt obálka na rastr

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Efekt obálka na rastr

Autor: Jised ♂

5:44:16 20.02.2016

Nevím jestli to ještě budete číst, ale vrátil jsem se k tomu v klidu, a přišel na další, dle mého soudu elegantnější způsob tvarování rastrů. Pokud o to máte ještě zájem ozvěte se zde.

Citovat příspěvek

Autor: Jana ♀

5:59:39 02.02.2016

Dobře, děkuju

Citovat příspěvek

10:29:48 01.02.2016

Opět jsem to zhlédl, a pro vás je problém ten, že on tam má tu perspektivu naprogramovanou v Makru, takže ty obrazce mu padnou na tu 3d knihu rovnou napasované, ale vy, nebo já to musíme natvarovat jednotlivými kroky, jak jsem již napsal. Čili na té jeho ukázce nejsou vidět jednotlivé kroky tvarování té perspektivy.
Ale je to tam napsáno již v názvu: bitmapová (čili rastrová) perpektiva.

Citovat příspěvek

10:11:13 01.02.2016

1. Obálka nemá schopnost tvarovat rastrové (bitmapové), ale jen vektorové obrazce.
2. Tvarovat se to musí v Perspektivě, najedete si: Efekty - 3Defekty - Perspektiva, odtáhnete panel Perspektiva stranou, aby bylo vidět na pracovní plochu Corelu, a tvarujete v panelu perspektivy, taháním za koncové body, a přitom vidíte měnící se tvar nad nakresleným 3D obrázkem.
3. Nevím o jakou ručičku jde, ale podívám se pořádně.

Omlouvám se, že někdy píšu zmateně, ale jsem také pod časovým tlakem, přitom dělám na své grafice a chodí mi lidé na angl.

Poznámka: pokud by ty tři obrazce, co se mají tvarovat, byly ve vektorech, použila by se Obálka nebo vektorová Perspektiva. Ale jsou to rastry, tak se musí používat rastrová perspektiva.

Citovat příspěvek

8:22:58 01.02.2016

Jised napsal/a

Omlouvám s, už jsem na to přišel, jsem trdlo, takže:

1. Importoval si ty tři bitmapové (rastrové) obrázky, vše v rgb, ale pokud by byly ve vektorech, převést na rastr.
2. Nakreslil čtverec (nástroj Čtverec) a nástrojem Vysunutí udělal ten hranol, a seřidil nástrojem Výběr.

3. V Corelu: kliknutím vybrat obrázek, potom: Rastry - 3D Efekty - Perspektiva: a) perspektiva, b) zborcení, taháním za koncové rohové úchyty jednoduše upravit podle čelní stěny. Atd

4. Potom ještě převést na rastr hranol. No už stárnu a blbnu, potáhne mi za rok na 80 a je to znát.

Ano, výše uvedené postupy zvládám, ale jak následně docílí toho, že vloží obrázek přímo do toho požadovaného tvaru? Jak se mu tam zobrazí ta ručička, převedla jsem jak obrázek, tak čelní stranu obdélníku na rastr, ale nástroj obálka se mi v tomto případě nechce aktivovat...

Citovat příspěvek

18:57:35 31.01.2016

Podle dalších obrázků jsem pochopil proč to má jinak. Pracuje s programem v Makrech. Prostě má některé kroky naprogramované.

Ale ten postup co jsem zde načrtl stačí bohatě.

Citovat příspěvek

18:40:46 31.01.2016

Omlouvám s, už jsem na to přišel, jsem trdlo, takže:

1. Importoval si ty tři bitmapové (rastrové) obrázky, vše v rgb, ale pokud by byly ve vektorech, převést na rastr.
2. Nakreslil čtverec (nástroj Čtverec) a nástrojem Vysunutí udělal ten hranol, a seřidil nástrojem Výběr.

3. V Corelu: kliknutím vybrat obrázek, potom: Rastry - 3D Efekty - Perspektiva: a) perspektiva, b) zborcení, taháním za koncové rohové úchyty jednoduše upravit podle čelní stěny. Atd

4. Potom ještě převést na rastr hranol. No už stárnu a blbnu, potáhne mi za rok na 80 a je to znát.

Citovat příspěvek

18:23:04 31.01.2016

Jana napsal/a

A ještě prosím poraďte, jestli víte, jaký je postup mezikroků, co přesně se mačká, že pak dostane autor pouze 3 stěny? Naznačuje tam něco o kopírování...

První obrázek: Je dělaný v CorelDraw a má tam také ikonu Photo-Paintu, Perspektiva, což mi ale nějak nemáme.

1. Importoval si ty tři bitmapové (rastrové) obrázky, vše v rgb, ale pokud by byly ve vektorech, před krokem 3, převést na rastr. Viz dále.
3. Kliknout na čelní rgb obrázek a převést do PP: Rastr - Upravit Rastr.
4. V PP: Efekty - 3D Efekty - Perspektiva: a) perspektiva, b) zborcení, taháním za koncové rohové úchyty upravit. Přesný tvar je zde problem, mi nemáme tu ikonu na ploše Corelu. Asi si změřit úhly úhloměrem na monitoru a zde je opakovat, to znám z Photoshopu.
5. Klikem zavřít PP a tím se vrátit se do Corelu a položit na čelo obrázku, atd s ostatnímu dvěma obrázky, a potom to převedl opět do rastru, vlastně jen ten hranol.

Přiznám se, že zatím nevím jak hodit tu ikonu PP rovnou do Corelu. Snad nám někdo poradí, anebo na to také přijdu.

Citovat příspěvek

12:51:11 31.01.2016

A ještě prosím poraďte, jestli víte, jaký je postup mezikroků, co přesně se mačká, že pak dostane autor pouze 3 stěny? Naznačuje tam něco o kopírování...

Citovat příspěvek

12:29:07 31.01.2016

A co prosím tento postup:
https://www.youtube.com/watch?v=ROXN4zNyJR8

, kdy netuším, jak autor dostal ten obrázek po převodu do požadovaného tvaru, jak jej tam přesunul, že se tam zobrazila ručička?

Citovat příspěvek

5:38:14 22.01.2016

Je tam ještě další elegantní nástroj na vytvoření oblouku a jemu podobných tvarů:

Efekty - Deformace - Zborcení.

Klikněte doprostřed linky v síťové tabulce, a táhněte třeba dolů. Vznikne dokonalý oblouk z rgb obrázku.

Tak jsem se díky Vám také poučil. Nashle.

Citovat příspěvek

19:29:54 20.01.2016

Už jsem Warp našel ve Photo-Paintu. Takže z Corelu klikněte 2x, a obrázek bude zobrazen v PP.
V PP: Okno - Ukotvitelné panely - Správce Objektů, tam duplikujte pozadí a novou vrstvu (objekt) zmenšete oproti pozadí. A potom použijte na deformaci do oblouku::
Efekty - Deformace - Síťová deformace (Mesh Warp).
Posouváním bodů sítě se objekt zdeformuje na potřebný tvar.

Citovat příspěvek

6:05:27 19.01.2016

Rastr obálkou prostě nejde deformovat, na to musí být rastrový nástroj, něco jako Warp a podobně ve Photoshopu. V Photo-Paintu je podobný nástroj pouze jen pro prémiové členy, ale normálně se to tam udělat podle mně vůbec nedá. Je to politika syčáků.

Čili si myslím, že Vám pomůže jen Pho, anebo si najít nějaký plugin pro Pho, který pracuje I ve Phot-Paintu.

Citovat příspěvek

Efekt obálka na rastr

Autor: Kamil ♂

6:08:59 16.01.2016

Jakým způsobem lze prosím použít efekt obálky na rastrové objekty?

Následující video

https://www.youtube.com/watch?v=Cq9rOw00hpI

to ukazuje pouze na text, ale nikoliv třeba pokud bych chtěl na hrníček umístit obrázek třeba krajiny.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: