Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:

Převod z verze 12 do X6 - zmizelo zakončení čar

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Převod z verze 12 do X6 - zmizelo zakončení čar

Autor: MEK2 ♂

17:31:35 05.11.2015

Díky za zpětnou vazbu.
Ještě bych vyzkoušel uložení do jiné verze než 12 (např. 9-11)

Citovat příspěvek

Autor: ZW ♂

9:42:51 04.11.2015

Ještě dodatek:

Můj hlavní problém (korektní načtení šipek z verze 12 do verze X6) je po upgradu vyřešen.

Drobnou komplikací je to, že po uložení z verze X6 do verze 12 šipky při otevření ve verzi 12 opět zmizí (totéž dělá i verze X7). Verze X6 a X7 mají zřejmě jinak definovanou knihovnu šipek, takže "starou" šipku sice správně načtou, ale uloží si ji v nějaké "své podobě", která se nedá exportovat do verze 12.
Přesněji řečeno, exportovat se dá, ale pouze přes cmx. Je to jen drobná komplikace (v cmx zmizí nastavené vodící linky, které jsou pro mě důležité), takže doma neustále uchovávám původní obrázek ve verzi 12 a objekty změněné v práci do něj kopíruji z exportovaného cmx. Pro práci ve dvou verzích to bohatě stačí a v brzké době stejně plánuji výměnu domácího PC na 64bit stroj, pro který si stejně budu muset koupit nový Corel, takže přenos souborů bude bez problémů.
Hlavně že nemusím předem ručně převádět tisíce souborů (bůhví, který z nich budu v budoucnu potřebovat) na novější verzi.

Takže ještě jednou díky za rady. Na první pohled se zdá, že je toto fórum mrtvé, ale pár nadšenců sem občas nakoukne. A jejich rady mají smysl - budiž jim čest.

Citovat příspěvek

10:40:40 03.11.2015

Update X6.4 pomohl (k instalaci je nutná registrace produktu).
A ještě dodávám, že ve verzi X7 (vyzkoušeno u kolegy) je problém se šipkami vyřešen.

Citovat příspěvek

9:30:16 01.11.2015

MEK2:
"Arrowheads in CorelDRAW (CDR) files saved to version 12 are preserved."
To je přesně ono!
Já mám v Corelu automatické updaty vypnuté (ve verzi 12 dokázaly být neskutečně otravné), ale jak je vidět, občas mohou být užitečné. Díky!

Citovat příspěvek

8:38:00 01.11.2015

Další možností je použít převadeč souborů - makro (file convertor) dodávané s CorelDraw a tím konvertovat soubory z verze 12 do verze X5

Citovat příspěvek

16:25:26 31.10.2015

řeší update X6.4 http://www.coreldraw.com/rw/pages/notes/6600051.html
viz sekce opening and saving files

Citovat příspěvek

Autor: Jised ♂

19:43:08 28.10.2015

Podle mně se s tím stavem budete muset smířit. Když jsem zkoušel nahrát knihovny a pod ze starší verze do nové, tak to prostě nešlo. Ten systém Corel - Windows je tak složitý a stále se vyvíjí, že se asi musíme držet stávajících systémů v PC. Není cesta zpět.

Citovat příspěvek

Převod z verze 12 do X6 - zmizelo zakončení čar

11:44:00 25.10.2015

Mám přes tisíc schémat vytvořených v CorelDraw 12. Obsahují i čáry s definovaným zakončením (šipky). Při otevření v Corelu X5 je všechno v pořádku. Nyní však mám Corel X6 a v něm veškeré šipky (i další typy zakončení) zmizí. Ostatní atributy čar zůstávají zachovány. Jiné vlastnosti objektů také.
Když soubor z Corelu 12 otevřu v Corelu X5 a uložím jako "verzi 15", v Corelu X6 se šipky objeví a mají správné vlastnosti.
Když však v Corelu X6 soubor se správnými šipkami uložím jako "verzi 12", Corel 12 ho otevře, ale šipky v něm nejsou.
Jenže já potřebuji pracovat současně ve verzi 12 (doma na Win XP) i v Corelu X6 (v práci na Win 7). Žádné "extra vlastnosti" z verze X6 v souborech nepotřebuji, jde o běžné objekty s čárami, jednobarevnou výplní a obyčejným textem.

Kromě převodu přes verzi X5 lze šipky bez ztráty přenášet i přes "cmx". Oboje je komplikované. Souborů jsou mraky.

Je nějaká šance, jak šipky z verze 12 přímo otevřít i ve verzi X6?
Není někde uložena "knihovna šipek", kterou by šlo zkopírovat z jedné verze do druhé?
Nebo nějaké nastavení v Corelu X6, které načte šipky z verze 12 stejně korektně, jako to dělá verze X5?

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: