Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Backfocus

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Backfocus

Autor: zapask ♂

10:45:58 07.10.2017

Ešte jedna poznámka na tých 18-ich to bude vžy problém, je to chyba toho objektívu, presné ostrenie je okolo 24-ky. S iným objektívom (napr. sigma 10-20) to bude lepšie.

Citovat příspěvek

Autor: zapask ♂

10:42:35 07.10.2017

Na D80 sa dá na nastavenie presnosti ostrenia použiť tento postup: http://leongoodman.tripod.com/sergei/backfocus.htmJa som to nastavoval s malým imbusovým kľúčom. Je to trochu piplačka. ale dá sa to nastaviť.

Citovat příspěvek

Autor: michalurban ♂

16:06:38 27.08.2013

Jeste bych doplnil, ze ten BF povazuji za dost problematicky. Ostreny bod se mi pri foceni na 18mm nedari dostat do roviny ostrosti ani pri F/8 ... a na 70mm to chce F/5,6.

Citovat příspěvek

Backfocus

Autor: michalurban ♂

15:52:46 27.08.2013

Zdarec,

koupil jsem pouzity Nikon D80 s objektivem Nikkor 18-70. Po rade "lehce rozmazanych" fotek jsem udelal nekolik testu podle nekolika navodu a zjistil jsem, ze muj set trpi backfocusem. Chtel bych nechat seridit v servisu Nikon. Nemate nekdo predstavu, kolik by to mohlo stat?

Narazil jsem na nekolik navodu, spocivajicich v nastavovani hexa sroubu pod zrcadlem fotaku, ale nejak se na to zrovna necitim ... :)

Diky za odpovedi!

Michal

PS: Rad bych zduraznil, ze to neni moje prvni zrcadlovka a dokonce ani prvni kombinace D80 + 18-70. Opravdu se jedna o backfocus.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: