Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Jiné barvy na monitoru a tisku

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Jiné barvy na monitoru a tisku

Autor: Lipfi ♂

13:35:41 24.04.2015

no bez kvalitnej sondy sa nepohnes. Moze tam byt strane vela faktorov preco mas iny vystup, jednak samozrejme musis mat dobre skalibrovany monitor, dobre skalibrovanu tlaciaren, spravne nastaveny printove pdfko z coho tlacis, prihliadat aj na tlaceny material. Nieje dolezite to ci sa ti to zhoduje, dolezity je vystup. Nikdy nedocielis ideal s monitorom. neviem aky je velky rozdiel ci sa bavime uplne o malickom roziele alebo o velkom. color management je v DTP najzlozitejsi prosec a pochybujem ze to pochopis z rad z fora, nic v zlom

Citovat příspěvek

Re: Jiné barvy na monitoru a tisku

Autor: Marek Pavlišta ♂

19:20:43 17.02.2014

Jako optimální se jeví zkalibrovat jak monitor, tak tiskárnu dle příslušných norem. U Bizhubu určitě může pomoci Jan Smékal z www.standardizace.cz a jak na kalibraci monitoru jsem popsal zde:http://blog.reptisk.cz/navod-jak-zkalibrovat-monitor-krok-za-krokem/ a mimochodem pozor na osvětlení: http://blog.reptisk.cz/normovane-osvetleni-proc-je-dulezite-a-jak-na-nej/

Citovat příspěvek

Jiné barvy na monitoru a tisku

Autor: Kadlec ♂

13:18:21 21.06.2013

Ahoj. Prosim o radu.

Mam tu monitor Samsung 22 S22B420BW, Corel draw X4 a MInolta bizhub C220. Problem je ten, ze barvy na monitoru v Corelu a vystup s tiskarny nesouhlasi. Zjednodusene tiskarna je svetlejsi, vybledlejsi.

Muzete mi poradit jak mam nejucineji postupovat , aby to bylo aspon podobne ? Icc profil pro tiskarnu jsem hledal, ale marne.

Dekuji

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: