Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Jaky fotoaparat?

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Jaky fotoaparat?

Autor: Jary ♂

8:54:09 22.05.2013

Zdravím, zde si jistě vyberete http://fotoaparaty.hyperzbozi.cz/

Citovat příspěvek

Jaky fotoaparat?

Autor: michalurban ♂

11:56:30 10.03.2013

Zdravim,

mam ted dilema, jaky digi fotak si koupit.

Cca 5 let jsem fotil s Nikonem D50, ktery mi vyhovoval ze vsech nejvic. Kvuli velikosti (chtel jsem neco mensiho) jsem ho ale nakonec prodal a koupil Samsung NX11 - ten sel pryc nejspis kvuli urcitemu zpozdeni v EVF hledacku, nedarilo se mi s nim fotit sceny, ktere jsem s D50 zvladal. Dalsi byl Canon 450D, tam mi zas vadil jiny zpusob prace s bleskem oproti Nikonu. No a posledni byl Nikon D80, ale mel jsem zrejme nejaky vadny kus, celkem casto se stavalo, ze zaostril, ale nevyfotil - prichazel jsem tak o fotky a tak jsem se ho taky zbavil. To je par tydnu, od te doby rozmyslim, co vlastne koupit a nic jsem zatim nevymyslel.

- do Nikonu D50 uz se mi nechce
- neco mensiho? Libi se mi treba kamosuv Canon G10, ale chtel bych neco s funkcnim hledackem, ten pruhledovy beze vseho ostatniho opravdu ne
- nejaky ultrazoom? Libi se mi treba Fuji HS30 nebo Samsung FZ150, ale mam obavy z hledacku
- DSLR? To by vzhledem k me digifoto minulosti :) bylo nejrozumejsi, ale zase by tu byl problem s transportem, treba zminovanou G10 vrazim do kapsy a jde se

Co se tyce obecnych pozadavku, tak chci, aby fotak mel:
- PASM rezimy
- integrovany blesk
- moznost pouzivat (polarizacni) filtr
- provoz nejlepe na akumulator
- zadne extremni rozliseni, obcas se sice pri postprocessingu hodi, ale obecne myslim, ze 10mega je pro mne tak akorat
- a cena ne moc velka (strelim od boku treba 8k CZK), klidne pouzity - chci ho tahat kam se da a mit s sebou nekde v hospode vybavu za 40k bych vazne nechtel. :)

Fotim hlavne "reportaze" z vyletu s kamarady a potom taky obcas krajinky.

Necekam, ze mi sem nekdo posle odkaz na aukro s tim, ze tam je presne to co chci, spis doufam v nejaky tip na typ ... :)

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: