Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Nikon D700 - vychytávka, aneb jak využít jeho předností?

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Nikon D700 - vychytávka, aneb jak využít jeho předností?

Autor: simonides ♂

18:37:09 20.11.2013

Vidím tam velkou slabinu v té 1/60 v režimu A. Nedoporučuji. Na statické fotky to snad půjde, ale jak se Vám začnou hýbat... :-( Řešením je M, ale to chce prakticky neustále přehazovat hodnoty a volit tu správnou kombinaci. Bohužel jsem v pokusech došel stejně daleko jako Vy.

Citovat příspěvek

Nikon D700 - vychytávka, aneb jak využít jeho předností?

Autor: mdobrovo ♂

20:33:49 11.06.2012

Ahoj,
měl bych zde prosbu na zkušenější fotografy, ideálně kteří znají Nikon D700. Před pár dny jsem ho vybalil z krabice a už za pár dní mě čeká focení svatby :). Možná si to až moc komplikuji, protože nemám moc času si ho pořádně osahat. Chtěl bych maximálně využít jeho předností, proto si zkouším vytvořit sadu uživatelských nastavení, přímo na tuto svatbu. Fotit budu samo do RAW. Mé nastavení je následující: expoziční režim priorita clony A (používat budu nízká clonová čísla), iso auto omezené na 3200, implicitně nastavené na iso 200, minimální čas závěrky 1/50s. Blesk SB 600, nastavil jsem synchro na 1/250s auto FP (rychlá synchronizace), nejdelší možný čas závěrky 1/60s. Snad jsem to napsal trochu srozumitelně :). Mým cílem je, aby blesk (SB 600) vždy jen lehce dosvítil stíny a udělal světlo v očích. Fotit budu jak na sluníčku venku (proto ta rychlá synchr.) tak v místnosti. Trošku jsem to zkoušel a chová se to jinak, než bych čekal. Když je málo světla, tak místo aby se automaticky zvýšila citlivost, foťák správnou expozici dotáhne na blesku. Zkoušel jsem zvýšit implicitní iso (v režimu iso auto), ale zas mi to akorát zkrátilo čas. Když jsem zkusil dát blesk do režimu FILL, tak mi to zas ignoruje ten nastavený min. čas závěrky 1/50s a klidně nastaví delší časy aniž zvýší iso (což moc nechápu). Přiznám se, že z toho mám momentálně hlavu jak pátrací balón a budu rád za vaše názory. Nebýt to svatba a mít dostatek času, fotím to na manuál :). Zatím jediné řešení co mě napadá je vypnout až budu fotit uvnitř tu rychlou synchronizaci blesku a nastavit si manuálně vysokou citlivost. Předem díky. Martin

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: