Sony World Photography Awards 2013 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Zprávy

Sony World Photography Awards 2013

22. dubna 2013, 10.42 | Světová fotografická organizace (WPO – World Photography Organisation) zveřejnila seznam nominací na ocenění prestižní soutěže Sony World Photography Awards 2013. Odborná porota hodnotila fotografie ve třech kategoriích: profesionální, amatérské a juniorské do dvaceti let věku.

 

Mezi profesionály má Česká republika svého zástupce: Rastislav Čambal byl nominován v kategorii Zátiší (Still Life). Národní cenu v otevřené kategorii pro amatérské fotografy vyhrál Martin Frolich, jehož snímek jsme připojili k této aktualitě. Sony Česká republika také ohlásila, že WPO registruje dosud nejvyšší počet přihlášených soutěžních prací: více než 122 000 přihlášek ze 170 zemí. Výsledky prestižní světové soutěže Sony World Photography Awards 2013 uveřejníme na portálech Fotografovani.cz a Grafika.cz a také v týdeníku iZIN 11/13.

 

Porota soutěže konstatovala, že záběr soutěžních prací byl široký a obsáhl velmi různorodá témata, od děsivých záběrů syrského konfliktu nebo detailní studie diváků kina v Kábulu až po Obamovu prezidentskou kampaň nebo vtipné záběry z živočišné říše. Vítězové v profesionálních kategoriích a držitel významného ocenění Zlatá clona (L'Iris D'Or)/Fotograf roku Sony World Photography Awards budou vyhlášeni na slavnostní ceremonii ve čtvrtek 25. dubna v Londýně. Držitel ocenění získá finanční odměnu 25 000 USD. Vítěz v otevřené kategorii získá finanční odměnu 5000 USD. Všichni vítězové, včetně vítězů v jednotlivých kategoriích, se mohou těšit na nejmodernější digitální fotografické vybavení od společnosti Sony.

 

Sony World Photography Awards 2013

 

V souvislosti se zveřejněním nominací do celosvětového finále byla vyhlášena i kategorie amatérských fotografů. České národní kolo vyhrál Martin Frolich se snímkem rybářské chaty ve Vietnamu. K fotografii dodává: „Ač jsou pevně zakotveny, rybářské chatrče plují na hladině jako plachetnice. Vítr je však nikam neunáší, jen si pohrává se sítí, která se vlní v rytmu mořských vln. Vzhlížejí k pevnině, ale jejich osud je dávno předurčen: zůstat na věky ponořeny v moři.“

 

Druhé místo obsadila Alena Tretyak se snímkem osamělé dívky v kazašské poušti. Na třetím místě se umístil Martin Valent, který tváří v tvář odvážně zvěčnil pantera. Martin Frolich vyhrál systémový kompaktní fotoaparát Sony Alpha NEX 5RL, další dva úspěšní soutěžící pak členství ve World Photography Organisation.

 

Fotografie, kompletní pravidla, soutěžní kategorie, jednotlivé ceny a další informace najde na webu WorldPhoto.org.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Ze společnosti  

 » Rubriky  » Zprávy  

 » Aktuality  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: