Ricoh Aficio AP1400 - Malý a šikovný - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Zprávy

Ricoh Aficio AP1400 - Malý a šikovný

19. srpna 1999, 00.00 | Nová stolní tiskárna společnosti Ricoh nabízí velmi zajímavý výkon pro běžné domácí a kancelářské použití. Designem nápadně připomíná ...

Trochu změněnou parafrází ze známé pohádky se dá charakterizovat nová laserová tiskárna AFICIO AP1400 firmy Ricoh, kterou uvádí na náš trh společnost Impromat.

AP 1400 Velkým rozdílem oproti předchozím modelům je především velikost a hmotnost, která klesla na polovinu. Rychlost nového modelu je 14 stránek A4 za minutu, přičemž první stránka je vytištěna za 11 sekund. Protože tiskové úlohy představují většinou pouze několik stránek, je dokument obvyklého rozsahu na papíře zpravidla do jedné minuty. Svižnost tisku je v mnohém závislá na výkonu procesoru. V AP1400 tluče srdce RISC procesoru VR4300, který se ještě nedávno používal ve špičkových unixových grafických pracovních stanicích a má dvojnásobnou šířku sběrnice (64-bitů) oproti stávajícím novým procesorům pro osobní počítače.

S rychlostí tisku se úzce váže i kvalita, která v novém modelu představuje 600 dpi. Pokud potřebuje uživatel skutečně velmi jemný tisk, dostane při rychlosti 8 stránek za minutu 1200 dpi. Pro koncepty a šetrný tisk je k dispozici funkce pro úsporu toneru a nastavení 300 dpi, které ve většině případů dostačuje pro denní obchodní dokumenty. Odpovídajícímu vzhledu dokumentu napomáhá 81 zabudovaných fontů různých typů a možnost dalších volitelných 61 fontů včetně Font Manageru.

Pomocí síťového rozhraní a tiskového správce lze nové Aficio začlenit do sítě, kde může sloužit jako společná tiskárna. Při jakémkoliv problému (např. chybějící papír) vede přehledně uživatele řídící software.

K AP1400 je možno k standardnímu zásobníku papíru na 350 listů přidat i další dva, takže celková kapacita dosáhne 850 nebo až 1350 listů. Tiskárna je kompatibilní s operačním systémem Windows a obsluhu zjednodušuje technologie připravenosti k okamžitému použití (plug and play).

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

 » Rubriky  » Zprávy  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: