HP DeskJet 610C za babku! - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Zprávy

HP DeskJet 610C za babku!

7. července 1999, 00.00 | Dochází na naše slova a HP uvádí další tiskárnu s cenou výrazně nižší, než bývalo zvykem. Boj o zákazníka je neúprosný a ceny padají.

V našem článku "HP se pustilo do cenové války" jsme předpověděli, že jmenovaná společnost opouští postoj dražší kvality a útočí i na nejnižší segment trhu. Po zlevnění DJ 420C přichází další krok, který zcela jasně potvrzuje tento trend. 1. července uvedla společnost HP novou tiskárnu s označení Desk Jet 610C, která je opět za neuvěřitelně nízkou cenu 3550 Kč bez DPH a nahrazuje právě zmíněnou DJ 420C.

DeskJet 610C
DJ 610C Tato tiskárna vychází konstrukčně z řady 6xx. To znamená, že na rozdíl od modelu 420C se jedná o poměrně solidní stolní tiskárnu. Podavač na sto listů je rozumně konstrukčně proveden, takže by nemělo docházek k problémům, které provázely vyřazovaný model. Doporučené zatížení do 1.000 stran za měsíc naznačuje, že tiskárna je konstruována opravdu pro domácí využití. Přesto je většina parametrů slušná.
Tiskárna má fyzicky rozlišení 600x300 bodů barevně doplněné technologií Photo-Ret II. Má dvě oddělené náplně (černou a barevnou) a dokonce je schopna pracovat ve fotorežimu. Musíte si však dokoupit foto náplň a speciální papír.

Pokud hledáte, proč je tiskárna tak levná, tak vám nabízíme následující slabší parametry. V první řadě nejde o žádného sprintera. Výrobce uvádí rychlost až 1 stranu za minutu v barevném režimu economy. To znamená, že na barevné obrázky si opravdu počkáte. Dále je zajímavé, že tiskárna má pouze 512 kB paměti a 32 kB paměti používá jako přijímací buffer. To znamená, že ani přenos dat nebude příliš rychlý. Nutno poznamenat, že paměť nelze rozšířit. A na závěr perlička. Na americkém webu je anoncována záruka 90 dní. To sice v zemích českých není možné (ze zákona je minimální záruka 6 mesíců), ale zákazníci HP byli zvyklí na minimálně 1 rok. Uvidíme, za jakých podmínek bude tiskárna opravdu dodávána.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

 » Rubriky  » Zprávy  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: