Heidelberg koupil od Kodaku divizi Office Imaging - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Zprávy

Heidelberg koupil od Kodaku divizi Office Imaging

30. března 1999, 00.00 | Heidelberg, známý výrobce tiskových strojů, se tak poprvé dostává na úroveň přímé konkurence k nabídce firem jako jsou Xerox, Canon, Konica a další.

Společnost Heidelberger Druckmaschinen převezme divizi Office Imaging firmy Eastman Kodak Company, Rochester (USA) a tím dále rozšíří své aktivity na rostoucím trhu digitálního tisku. Fotografický obr Eastman Kodak, desítky let aktivní na trhu grafiky, tak definitivně prodal svoji divizi digitálního tisku a kopírování s obratem v hodnotě 350 miliónů marek. O prodejní ceně se obě strany zavázaly mlčet.

Navíc se Heidelberg a Kodak dohodli, že dále rozšíří stávající Joint Venture NexPress v Rochesteru, USA. Společný podnik založený v létě 1997, který je určen pro vývoj digitálních tiskových strojů pro barevný tisk určených pro polygrafii získá od firmy Kodak Office Imaging výzkumné, odbytové, vývojové aktivity a výrobní závody pro tonery v Kirkby, Velké Británii a Rochesteru, USA.

S prodejem divize Office Imaging přejde k Heidelbergu od firmy Kodak 1 070 pracovníků a dalších 380 přejde do firmy NexPress. Výroba bude pokračovat v dosavadních výrobních závodech. Snahou obou firem je uzavřít celou transakci ještě v dubnu.

Společnost Heidelberg se tak poprvé dostává na úroveň přímé konkurence k nabídce firem jako jsou Xerox, Canon, Konica a další.

Petr Podhajský

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Polygrafie  

 » Rubriky  » Zprávy  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: