Barco Graphics se spojuje s Purup-Eskofot - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce


Zprávy

Barco Graphics se spojuje s Purup-Eskofot

13. září 2001, 00.00 | Velmi významnou zprávou ohlášenou na veletrhu Print '01 je plánované spojení firem Barco Graphics a Purup-Eskofot do jedné nové společnosti.

Velmi významnou zprávou ohlášenou na veletrhu Print '01 je plánované spojení firem Barco Graphics a Purup-Eskofot do jedné nové společnosti. Ta bude patřit stávajícím vlastníkům obou spojovaných firem - ze 49 % firmě Barco NV a z 51 % dánské společnosti Kirkbi A/S (vlastník firmy Purup-Eskofot). Za majoritu v nové společnosti zaplatí navíc firma Kirkbi společnosti Barco NV 9,1 miliónů euro.

Firma zatím nemá oficiální jméno, to bude podle představitelů obou společností oznámeno v lednu 2002. Slučování by však mělo začít okamžitě, zatím je nový subjekt označován jako BPE. Podle předběžných plánů dojde při spojení ke sloučení celého managementu, výzkumu, výroby a distribuce. Také produktové řady obou původně samostatných společností budou sloučeny do jednoho společného portfolia, s tím, že nová společnost se bude zaměřovat především na vývoj a prodej nejúspěšnějších produktů ze stávajících nabídek obou společností.
V případě zařízení CtP pro ofsetový trh to budou podle tiskového prohlášení zařízení Mondrian a PlateDriver. Mondrian představuje velmi rychlou, plně automatickou CtP jednotku v kategorii Very Large Format, pracující s osvitem ve spektru 830 nm (termální laser). PlateDrive je nová série CtP zařízení představených na veletrhu Print. Jde o jednotky postavené na technologii osvitu ve vnitřním bubnu podporující osvit jak fialovým, tak termálním laserem. PlateDrive se vyrábí ve formátu B2 a B1. Pro osvit polyesterových plátů budou v nabídce CtP systémy DotMate a DPX. Chybět pochopitelně nebude ani CtP systém určený pro novinový průmysl - DMX z produkce Purup-Eskofot. Základním workflow kamenem nové společnosti bude FastLane systém - workflow vyvinuté původně společností Barco Graphics. Nově budou představeny lehké verze systémů určené pro levnější modely CtP a CtF zařízení. Jako RIP bude dodáván FastRIP, FlexRIP a FlexProof, také z produkce firmy Barco Graphics.
V nabídce bude samozřejmě také Cyrel Digital Imager - úspěšný model zařízení Computer to Plate, určený pro flexografický průmysl (jedna jednotka je instalována také na Slovensku ve firmě Davex).
Co se osvitových jednotek týká, pak BPE bude mít v nabídce DotMate (formát B3, B2), ImageMaker (formát B1) a MegaSetter (kategorie VLF).
Silnou pozici bude mít nový subjekt také na poli skenerů. Ať již je to copydot skener EskoScan pro zpětnou redigitalizaci filmových výtažků, nebo řada skenerů ScanMate zahrnující jak ploché, tak bubnové skenery.
Významná bude nabídka software pro obalový průmysl, pre-press a CAD - např. PackEdge, QuickStep, ColorTone, Plato, ArtiosCAD, BackStage.

Uvedené produkty nepředstavují pochopitelně celou produktovou řadu, ale dávají obrázek o šířce záběru, kterou bude nově vzniklý subjekt nabízet. S některými produkty ze stávající nabídky firem Barco Graphics a Purup-Eskofot se na druhou stranu v nabídce nesetkáme. Mělo by jít například o CtP systém Barco Viking, workflow systém Purup-Eskofot nebo například digitální tiskový systém the Dot Factory, který firma Barco představila na loňské DRUPĚ. Podle dostupných informací by některé uvedené produkty (a další, jež nebyly zmíněny) měly být odděleny do samostatných společností.

Prezidentem nové společnosti se podle plánů stane William Schulin-Zeuthen, stávající CEO firmy Purup-Eskofot. Nová společnost bude sídlit v belgickém městě Gent, stejně jako firma Barco, vývoj a výroba zařízení a software bude probíhat v Belgii, Dánsku, Německu, Norsku, USA a mj. i v České republice, kde má původně Barco Graphics závod nedaleko Kladna.

Spojení obou společností koresponduje s vlnou akvizic a joint-venture, které poslední roky doslova hýbou polygrafií, jejichž cílem je spojení sil při výrobě a prodeji specifických a technologicky náročných zařízení, jakými jsou produkty pro pre-press. Nově vzniklá společnost bude nabízet velmi kompletní sortiment zařízení - lze však očekávat, že se bude zaměřovat především na specializované trhy, jako je výroba obalů a novinový průmysl. Ale i ostatním zájemcům bude mít zcela jistě co nabídnout. Z ekonomického pohledu by nový subjekt mohl mít obrat okolo 227 miliónů dolarů (obrat obou slučovaných společností), což je poměrně úctyhodné číslo (holding Creo, zahrnující CreoScitex, v současné době největší výrobce zařízení pro pre-press, očekává letošní obrat cca 660 miliónů dolarů).

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Polygrafie  

 » Rubriky  » Zprávy  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: