Vydavatelství Grafika Publishing odkoupilo server Builder.cz - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Ze společnosti

Vydavatelství Grafika Publishing odkoupilo server Builder.cz

1. června 2001, 00.00 | Společnost Grafika Publishing, vydavatel prestižních oborových serverů Grafika.cz, MujMAC.cz, Webtip.cz a dalších, oznámila akvizici známého odborného informačního serveru Builder.cz.

Praha, 1. června 2001 – Společnost Grafika Publishing, vydavatel prestižních oborových serverů Grafika.cz, MujMAC.cz, Webtip.cz a dalších, oznámila akvizici známého odborného informačního serveru Builder.cz. Delší spolupráce tak vyústila v úplné začlenění serveru Builder.cz do portfolia médií jednoho z předních českých odborných vydavatelství.

Builder.cz je nejstarší a nejprestižnější vývojářský server na českém Internetu a během svého působení získal stabilní pozici a široký okruh čtenářů. V současné době si návštěvníci serveru vyžádají v průměru 200 000 stran za měsíc.

Základní kámen serveru tvoří pravidelné publikování článků ze všech oborů vývoje; jak systémového, tak i programování pro webové využití. Čtenáři na serveru denně naleznou nové tipy, učební texty, ale i plně funkční skripty a programy. Builder.cz patří bezesporu mezi nejrozsáhlejší zdroj původních českých informací volně dostupných široké vývojářské veřejnosti.

Nejvýznamnější službou serveru jsou diskusní fora. Ta se věnují komplexní škále problémů a uživatelé v nich mohou komunikovat jak přes webové rozhraní, tak i prostřednictvím emailu. Většina diskusí má svoji komunitu pravidelných uživatelů, která zajišťuje rychlé a pružné řešení diskutované problematiky. Diskusí se účastní jak zkušení programátoři, kteří zde řeší své profesionální problémy, tak nováčci, kteří s programováním teprve začínají. Prostřednictvím systému diskusí lze tedy řešit programátorské oříšky na libovolné odborné úrovni.

Prodeji předcházelo roční období spolupráce Grafiky Publishing na vydávání serveru. "Spolupráce se velmi pozitivně odrazila na kvalitě celého webu. Pro další rozvoj serveru vidím jako prioritní nalezení silného zázemí, a tím vydavatelství Grafika Publishing bezesporu je." říká Ing. Jan Podhajský, dosavadní majitel a šéfredaktor serveru Builder.cz. Převzetí serveru je logickým vyústěním velmi úzké spolupráce tématicky příbuzných médií Grafiky Publishing a serveru Builder.cz. Jan Březina, zástupce Grafiky Publishing, k tomu dodává: "Builder.cz jsme již v počátku spolupráce vybrali pro jeho přesné oborové zacílení, které koresponduje s našim modelem publikování. Odkup je pouze završením úspěšné spolupráce a z pohledu čtenářů by měl přinést zejména další integraci obsahu našich médií."

Smlouva o odkoupení serveru Builder.cz vydavatelstvím Grafika Publishing byla podepsána v průběhu měsíce května a reálně ovlivní chod serveru od 1. 6. 2001. Obě strany se vzájemně dohodly na nezveřejňování detailů transakce i přesné sumy, za kterou byl server Builder.cz prodán. Jan Březina k tomuto dodal: "Builder.cz přechází pod křídla naší společnosti za sumu řádově stovek tisíc korun, což však není hlavním významem celé transakce. Ta má zejména zajistit stávajícímu týmu tvůrců serveru odpovídající dlouhodobé zázemí finančního i technického charakteru. Věříme, že všichni tvůrci serveru na něm budou i nadále participovat."

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Ze společnosti  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: