Pábení/Fabulation Evy Fukové - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce


Ze společnosti

Pábení/Fabulation Evy Fukové

21. února 2013, 05.21 | Do 14. dubna 2013 můžete v Leica Gallery Prague navštívit výstavu fotografky Evy Fukové, která patří mezi několik málo vyvolených průkopnických osobností české fotografie. Pábení je malý průřez její tvorbou, jakousi „kapesní retrospektivou“. Leica Gallery Prague ve Školské 28, Praha 1 - Staré Město, má otevřeno od pondělí do pátku od 10 do 20 hodin a v sobotu a neděli od 14 do 20 hodin.

 

Eva Fuková se fotografii soustavně věnuje od roku 1951, kdy se spolu s manželem, malířem Vladimírem Fukou, přátelila s Jiřím Kolářem, Zdeňkem Urbánkem, Janem Hančem, Emanuelem Fryntou a Kamilem Lhotákem. V letech 1961 až 1965 uspořádala tři samostatné výstavy, v roce 1963 jí vyšla monografie – jako první ženě v Československu a první fotografce na světě.

 

Pábení/Fabulation Evy Fukové

 

V roce 1967 emigrovala. Věnovala se fotografii, přičemž nejen fotografovala a vystavovala, ale také se zabývala restaurováním fotografií. Do Čech se vrátila po roce 1990. V letech 1996 a 2007 měla dvě velké výstavy. V roce 2007 jí nakladatelství Torst vydalo novou monografii.

 

Výběr více než padesáti fotografií na současné výstavě v Leica Gallery Prague je zaměřen hlavně na dvě etapy autorčiny tvorby, na fotografie vzniklé v Čechách a na cestách po Evropě v letech 1951 až 1964 a na cyklus fotografií z New Yorku, především na ty z roku 1964.

 

Více na webu Leica Gallery Prague, Školská 28, Praha 1 - Staré Město.

 

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Ze společnosti  

 » Aktuality  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: