Musí být každý počítač průhledný? - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Ze společnosti

Musí být každý počítač průhledný?

11. května 1999, 00.00 | Už jste si všimli, že vše co se prodává v počítačové branži začíná být průhledné a pastelově barevné? Je to dobře nebo špatně?

Mánie, kterou rozpoutala společnost Apple kolem svých nových počítačů nebere konce. Strategie nového vedení přináší opravdu oslnivé výsledky v podobě nové vlny počítačové techniky. Apple udělal nevídanou věc, přivedl na trh zcela novou řadu počítačů s jediněčným unifikovaným designem. Ano, právě jedinečný a přesto jednotný design počítačů iMac a G3 vyvolal nečekaný rozkvět v počítačovém průmyslu. Každý výrobce se snaží využít možnosti identifikovat se s novými počítači Apple a zvýšit tak prodejnost svých produktů. Přitom je to tak snadné, stačí vzít starý výrobek, nasadit nový průhledný a pestře barevný kryt, pokud to dává jen trochu smysl, tak vybavit zařízení USB portem a nová "like Mac" periferie je na světě.

Příkladů je neuvěřitelné množství. Průhlednou můžete mít klávesnici, myš, jakoukoli paměťovou mechaniku ( 3,5", ZIP, LS-120 atd. ), průhledný může být i skener, tiskárna či tablet. Vždy se v podstatě jedná o starý osvědčený produkt, který je pouze oblečen do nového hávu. A takovéto "převlečení" znamená hlavně na západních trzích nová odbytiště, protože počítače Apple jdou na dračku.

Na závěr bych rád řekl, že si kroku společnosti Apple nesmírně vážím. Jde o ukázku dokonalé obchodní strategie. V podstatě několik jednoduchých úprav rozpoutalo velký obchodní boom. Tím společnost Apple dává možnost zisku mnoha dalším výrobcům a zároveň odbourává šeď kanceláří, která prosákla až do našich domovů.

Na závěr jsme pro vás připravili malou galerii průhledných periferií:

Agfa 1212U EPSON 740i
iMac kamery Klávesnice

USB ZIP

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Ze společnosti  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Skenery  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: