HP slaví deset let - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Ze společnosti

HP slaví deset let

1. června 2001, 00.00 | Firma Hewlett-Packard, s. r. o., působí v České republice právě deset let. Při té příležitosti uspořádala malou oslavu s digitálním překvapením.

Ve skutečnosti neslaví deset let od založení společnost Hewlett-Packard, ale její české zastoupení. Abychom byli ještě přesnější, tak se jedná o společnost HP, s. r. o. Společnost HP je totiž na českém trhu přítomná téměř 30 let (od roce 1967). Přesto v roce 1991 vznikla společnost Hewlett-Packard, s. r. o., jako zastoupení mateřské společnosti.

Kdo by očekával velkou slávu s přítomností televize, byl by jistě zklamán, protože celá oslava probíhala téměř komorně v prostorách firmy. Přítomné zástupce tisku přivítal Karel Vachuška, jeden z mála zaměstnanců HP, který je s firmou téměř od jejího založení (myšleno v ČR). Poté promluvil generální ředitel, Pavel Kalášek, který stručně připomenul úspěchy firmy.


Generální ředitel HP ČR, Pavel Kalášek

Pro zdokumentování přechodu od analogových přístrojů k plně digitálním technologiím, byl přítomným novinářům promítnut dvacetiminutový sestřih historie české pobočky. (Plně digitální technologie prezentuje také vyčlenění divize měřicích přístrojů Agilent Technologies v roce 1999.) "Krátký film" komentoval osobitým způsobem opět Karel Vachuška.

Poté byl představen zajímavý projekt. Dvěma známým fotografům zapůjčila firma HP digitální fotoaparáty (HP Photosmart 912), aby vyzkoušeli, zda je možné s běžnou digitální fotografií vytvářet skutečně profesionální snímky. Zmíněnými fotografy byli Vilém Kropp, který jako první Čech obdržel cenu World Press Photo, a Oldřich Karásek, který fotografuje zajímavosti ze světa. Celý projekt byl uveden šéfredaktorkou časopisu Fotografie a Ondřejem Neffem, který oba fotografy vyzpovídal.


Zleva doprava Oldřich Karásek, Vilém Kropp a Ondřej Neff

Z obou účastníků přímo sršel zájem o digitální fotografii. Oba oceňovali pohotovost, pohodlnost a rychlost zpracování. Také vystavené fotografie (vytištěné na HP DeskJet 1220C, HP Photosmart P1000 a HP DesignJet 5000PS) toto okouzlení vyzařovaly, neboť nepostrádaly hravost, dokonce byly v některých směrech upravované pro dosažení kýženého efektu.

Celý večer provázela skupina Melody Makers a Sestry Havelkovy, které ladily s fotografiemi obou pánů. Na "plotru" byly vytištěny právě jejich nejznámější práce. V průběhu večera byly vydraženy dvě reprodukce fotografií s podpisy, přičemž vydražené peníze poputují na dobročinné účely.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Ze společnosti  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: