Zajímavý software nejen pro exhibicionisty - ISPY - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Webdesign

Zajímavý software nejen pro exhibicionisty - ISPY

1. června 1999, 00.00 | Napadla vás někdy otázka : Jak jsou dělané ty WEB kamery? Pokud ano, tak pro vás máme odpověď.

ISpy logo Nedávno jsem čirou náhodou narazil na zajímavý software. Jmenuje se ISPY. Co to vlastně je a k čemu to slouží ? Je to software původem z Nizozemí a slouží k realizaci on-line či web kamery. Pro ty z vás, kteří nevědí, která bije, následuje kratičké vysvětlení. Máte počítač, k němu připojenou kameru a v určitém intervalu kamera sejme snímek (interiér, pohled na ulici, psí boudu, ...) a příslušný program (v našem případě ISPY) ho umístí na Internet. Tato frajeřinka dokáže velmi zatraktivnit www stránky a markantně zvýšit návštěvnost !

Jak přesně ISPY funguje ? Máte dvě možnosti, které jsou dány typem připojení k Internetu - dial-up nebo pevná linka. V prvním případě se obrázek na stránce mění pouze tehdy, když se připojíte. Ve druhém případě můžete nastavit interval od několika sekund až po desítky minut a obrázek se bude automaticky měnit.

Do vaší www stránky vložíte jednoduchý HTML tag odkazující na obrazek "obrazek.jpg". A při každém novém sejmutím obrázku se ISPY připojí k vašemu účtu na FTP serveru a jednoduše "obrazek.jpg" přepíše. Jednoduché, ale elegantní.

Využití tohoto software jsou nasnadě, například: jednoduchá bezpečnostní kamera, kamera zachycující počasí (velmi užitečné, hodilo by se třeba na horách u sjezdovek), pozorování zvířat (takové virtuální ZOO by nebylo špatné), turistická kamera zachycující nějakou pamětihodnost a tak dále.

Program na mne působí více než dobře, hlavně pro své jednoduché ovládání, což ocení nejvíce "tupoučký" uživatel. Cena je 49 dolarů, k dispozici je volně funkční demo. Zajímavá možnost je koupit si bundle: webcam (Creative Blaster WebCam II USB) + ISPY za cenu kolem 100 dolarů.

Minimální požadavky jsou: Win32, nějaký video vstup (kamera, VCR, ...), připojení k internetu, webspace s FTP přístupem a dvojciferné IQ ;)

Homepage je zde.
Další podrobnější informace najdete zde.
Ukázka použití v praxi je zde.
On-line obchod, kde můžete zakoupit bundle Creative Blaster WebCam II + ISPY je zde.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Webdesign  

 » Rubriky  » Digitální video  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: