Tvorba web grafiky alternativním způsobem - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:



Webdesign

Tvorba web grafiky alternativním způsobem

12. května 1999, 00.00 | Návod na tvorby web grafiky(a grafiky obecne) bez použití jakéhokoli grafického software. Zdá se vám to nemožné ? Je to možné a jednoduché !

Pokud tvoříte www stránky, určitě jste se ocitli v situaci, že jste právě nebyli u svého počítače s nainstalovaným Photoshopem či jiným grafickým softwarem, ale přesto jste nutně potřebovali nějaký grafický prvek na vaše www stránky. gimp A nebo chcete vytvořit www stránku, třeba i komerční, ale nemáte peníze na drahý grafický software. Existuje jedno elegantní řešení (za podmínky, že máte přístup k Internetu) a to grafické roboti ovládané přes klasické www rozhraní. Funguje to na následujícím principu: počítač připojený k internetu, na něm nainstalovaný Linux, pod Linuxem nainstalovaný grafický program GIMP ("Photoshop" pod Linux) nebo další programy - PovRay, ... A samozřejmě je k tomu vytvořeno ovládací rozhraní. Nemusím snad ani připomínat, že GIMP je free, takže jeho používání je legální!

Osobně znám a občas i používám dvě služby - Cool text a WebFx .
ilustr
Ta první slouží spíše k seriozní práci. To znamená k vytváření různých textových log, puntíků (bullets) zpestřujících text a klasických klikacích tlačítek (buttonů). Možnosti tohoto webu jsou ohromné, na výběr máte mnoho fontů, barev, stylů ... button Při troše invence a rychlé lince lze za pomoci tohoto webu vytvořit komplet grafiku pro vaše www stránky na solidní úrovni. Rozhodně doporučuji vyzkoušet.

Druhá služba, tedy WebFx je dílem jednoho studenta a slouží spíše k vytváření zábavných efektů než k seriózní práci (i když petr1 něco se může hodit i na "vážný" web). K využití většiny efektů (nebo filtrů, chcete-li) je potřeba mít někde na webu uložený obrázek, na který chcete filtr aplikovat (např.: http://lelkujici.lenin.ru/shnila_mumie.jpg). Poté vyberete filtr, kvalitu obrázku a je to. Podle mého subjektivního názoru je server docela pomalý (testoval jsem to na počítači připojeným ethernetem přímo na 768 kbps linku).

Co říci závěrem? Kromě toho, že obě služby jsou zajímavé a použitelné, je zde hlavně vidět "síla" Linuxu, Gimpu apod., ale také to, že i to co je zadarmo, nemusí vždy stát za zlámanou grešli ba naopak.

petr2 PS. Kdyby vás zajímalo, kdo (resp. co) je to na ilustračních obrázcích, tak vězte, že je to autor článku! Ale už takhle dávno nevypadá, vypěl a dozrál totiž ;) !

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Webdesign  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: