Texture Workshop 1.0 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce


Webdesign

Texture Workshop 1.0

21. září 2000, 00.00 | Jistě jste se už mnohokrát setkali s nemilou skutečností, že vytvořená textura na sebe například ve větším rozlišení nenavazuje. S tím Vám může pomoci Texture Workshop, který ale umí i jiné věci.

Texture Workshop stojí 19$ a můžete si ho zaregistrovat zde. Již z názvu programu vyplývá, o co se jedná, já mohu než dodat, že jde o skutečně šikovnou pomůcku při práci s hotovými texturami, které na sebe ani nemusí navazovat, to vše zařídí Texture Workshop.Texture Workshop má skvělé grafické prostředí, ve kterém se lze velmi rychle orientovat. Vlevo vidíte importovanou texturu v původní podobě (program bohužel podporuje pouze formáty BMP a JPEG), vpravo pak "tiled" texturu, u které byl odstraněn nežádoucí/nesouhlasící překryv ploch. Program k tomuto účelu používá svůj vlastní postup jednoduše pojmenovaný "tilization procedure", při které jsou přesně dané plochy textury (její tvar musí být pochopitelně pravoúhlý) spasovány dohromady s volitelným překrytím vybíraným v dolní nástrojové paletě s faktorem 3 až 50 nebo zadanou hodnotou. Čím větší je číslo, tím víc textura s většími rozměry ztratí detaily, ale už při nižších faktorech většinou bývá spasování plně použitelné a textura na sebe přesně navazuje v libovolném rozlišení.Z dalších funkcí nabízí Texture Workshop především klasické záležitosti image procesingu jako je úprava barev, kontrastu a jasu, gamma korekce, různá zrcadlení, rotace textury či její zkosení, některé z těchto funkcí jsou však dostupné pouze v registrované verzi. Tlačítkem Test si můžete prohlédnout výsledek v libovolně daném okně daném rozlišení nebo rovnou na celé obrazovce, přičemž pro simulaci textu na pozadí jsou přes texturu zobrazovány texty v různých velikostech.

Texture Workshop umí skvěle spasovat prakticky libovolnou texturu, ostatní nabízené funkce už jsou víceméně klasika samo o sobě. Věčná škoda, že program není freeware, cena 19$ není na naše poměry zrovna nízká, vyzkoušení všech možností programu navíc komplikují omezení neregistrované verze. Texture Workshop ale určitě ani přes svou první verzi nezklamal a textury s ním lze upravovat s dostatečným komfortem.

Další relevantní články:

Jak na textury ve Photoshopu
Freeware Mystica 2.63
Vytváříme texturu ve Photoshopu
Tvorba texturového pozadí
Tvorba výplňových textur

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Webdesign  

 » Rubriky  » Download  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: