Macromedia a Quark společně - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Webdesign

Macromedia a Quark společně

25. srpna 1999, 00.00 | Dočkáme se skutečně vysoce kvalitního řešení pro převod dat z programu QuarkXPress do prostředí Internetu?

Dočkáme se skutečně vysoce kvalitního řešení pro převod dat z programu QuarkXPress do prostředí Internetu?

Společnost Quark oznámila, že se letos zúčastní Roadshow společnosti Macromedia. Na akci budou obě firmy společně prezentovat softwarové řešení, které by mělo, podle slov obou zúčastněných firem, mít velký vliv na publikační průmysl. O co se bude jednat? Společnosti představí možnost propojení svých produktů QuarkXPress a Macromedia Dreamwear prostřednictvím formátu XML.

Co je to XML? XML (Extensible Markup Language) představuje ve stručnosti univerzální formát, prostřednictvím kterého je možné umisťovat na web strukturovaná data. XML data vypadají na první pohled jako kód HTML, ale mají zcela jinou strukturu a při popisu jsou mnohem striktnější než HTML kód. Bližší informace lze nalézt na adrese http://www.w3.org/XML/.

Společnosti Macromedia a Quark představí řešení, kdy data z programu QuarkXPress budou prostřednictvím programu QuarkXTensions převedena do formátu XML, ze kterého je bude možné převést prostřednictvím Dreamweaveru do formy publikovatelné na Internetu. Vzhledem k použité technologii by měl být převod informací velmi komfortní a vyspělý. Vytvořené webovské stránky by také měly být mnohem více podobné stránkám v prostředí QuarkXPressu, než při běžném exportu dat do HTML, který je v současné době k dispozici v řadě programů.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Webdesign  

 » Rubriky  » Polygrafie  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: