Kolekce Kodak Photo CD od firmy CD-FOTO Bler - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Webdesign

Kolekce Kodak Photo CD od firmy CD-FOTO Bler

28. února 2000, 00.00 | Připravili jsme detailní pohled na několik zajímavých photo cd z produkce firmy CD-FOTO Bler.

BONUS: Dvacet kvalitních fotografií od CD Foto Bler exkluzivně pro čtenáře Grafiky.

Stálí čtenáři Grafiky jistě znají firmu CD-FOTO Bler. Firma působí na poli digitálního tisku, kvalitního skenování, velkoplošného tisku, atd. Mezi laickou veřejností je ale méně známá jejich vydavatelská činnost. Firma Bler již zhruba tři roky vydává různá PhotoCD, jež zahrnují standardní fotokolekce i historické fotografie. Několik těchto cédéček jsem si půjčil, protože jsem se jim chtěl podívat na zoubek. U Blérů vydali celkem 23 titulů, já jsem si jich půjčil asi deset, úmyslně ze všech oblastí. Na každém CD je obvykle 100 perfektně zpracovaných fotografií v předtiskové kvalitě ve formátu Kodak PhotoCD (lze použít až do formátu A4). Nejdříve bych vám rád představil řadu "fotokolekcí", protože ty mají pravděpodobně nejširší uplatnění v praxi.

Bler CD Foto Bler vydal celkem čtyři CD v edici fotokolekce ve spolupráci s časopisem Font. Každé CD obsahuje sto fotografií zařazených do deseti nejrůznějších témat. Každé CD obsahuje zhruba tyto tématické kategorie: město, exotická příroda (hory, Mexiko, ...), struktury (textury, obvykle přírodnin), lidské tělo (modelky, modely, ...), architekturu (hrady, stavby,...), abstraktní fotografie, květiny, módní fotografie, města (Praha). Všechny snímky z této kolekce lze zcela zdarma volně použít pouze s uvedením autora snímku. Cena každého CD je 680 Kč. Některé galerie lze úspěšně využít v reklamních tiskovinách, na webu, jako ilustrační fotku, ostatní galerie jsou spíše pro potěšení oka i ducha. Poměr praktické použitelnosti x nepoužitelnosti je podle mého názoru asi 1 : 3. Ale za tu cenu 680 Kč jsou CD bezkonkurenční, i kdyby jste měli použít 3 fotografie...

Bler Další dvě CD se jmenují FotoBox99 a Fotoarchiv budoucnosti '96. První z nich je mix sto fotografií více jak dvaceti autorů. Najdete zde opravdu nejrozmanitější fotografie, od kuřáka opia, přes pěknou modelku až po kvalitní fotografii červené papriky. Všechny fotografie jsou volně použitelné (jste jen povinni uvést jméno autora). Cena byla stanovena na symbolických 100 Kč, proto neváhejte a kupujte, za ty peníze je to téměř zadarmo. CD je obzvláště vhodné pro reklamní účely pro svou rozmanitost. Na druhém CD (Fotoarchiv budoucnosti 96) převažují spíše abstraktněji nebo umělecky zaměřené fotografie plus vynikající fotografie přírody mimo jiné od Jiřího Havla (Lesy domova) nebo Ladislava Kamaráda (Himaláje). Fotoarchiv budoucnosti vznikl jako výsledek soutěže profesionálních fotografů. Cena CD je 380 Kč, ovšem práva jsou neuvolněna, žádnou fotografii tedy nesmíte jakkoli použít. Z toho vyplývá, že je tento titul určen spíše pro fajnšmekry.

Bler Velmi zajímavým titulem je CD "Jindřich Eckert 1833-1905". Titul patří do edice "Elektronické muzeum fotografie, jejíž cílem je zachovat fotografie starých českých mistrů. Najdete zde takové ty klasické honosné portréty továrníků a jejich milenek, ale i fotografie budov a krajiny. Titul je velmi zajímavý a ač se to nezdá, skvěle se hodí k reklamním účelům, všechny fotky jsou samozřejmě volné, cena je 380 Kč.

Bler Poslední titul, o kterém bych se chtěl zmínit je obzvláště vypečený. Jedná se o kolekci Fotomodelky, jejíž autorem je přední český módní fotograf Jadran Šetlík. Na CD je 100 fotek (99 modelek + 1x Jardan Šetlík ;)). Celá sada je moc pěkná, co fotka, to skvost. Navíc posledních 10 fotek lze bezplatně použít. Cena titulu je 380 Kč. Závěrem bych dodal, že v podstatě všechny CD od "Blerů" jsou jak po obsahové tak po technické stránce na vysoké úrovni a ceny za ně jsou většinou lidové.

Úplně nakonec ještě slíbený bonus speciálně pro čtenáře Grafiky. Firma CD Foto Bler byla tak laskavá a uvolnila ze svých Kodak Photo CD dvacet kvalitních fotografií k volnému použití!!!
Najdete je v naší Galerii

 • Podrobný ceník všech titulů + možnosti použití
 • Kompletní přehled všech Kodak Photo CD od Blera
 • Tématické zařazení:

   » Rubriky  » Webdesign  

   » Rubriky  » Polygrafie  

   » Rubriky  » Design  

  Diskuse k článku

   

  Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

   

  Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

   

   

  Vložit nový příspěvek

  Jméno:

  Pohlaví:

  ,

  E-mail:

  Předmět:

  Příspěvek:

   

  Kontrola:

  Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

  Kód pro ověření

   

   

   

   

   

  Přihlášení k mému účtu

  Uživatelské jméno:

  Heslo: