Jak efektivně stahovat WWW stránky v Acrobatu ? - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Webdesign

Jak efektivně stahovat WWW stránky v Acrobatu ?

9. února 2000, 00.00 | Pro ty, kdo se nespokojí s málem - sám sobě trackerem!

Sám sobě trackerem.

S verzí Adobe Acrobat 4 získali její uživatelé i možnost stahovat www stránky přímo z prostředí Acrobatu do PDF. Pod Windows byla tato funkce dostupná hned od počátku, my na Apple jsme si museli trochu počkat, nicméně potřebné pluginy jsou již nějaký čas k dispozici ke stažení zde.

Funkci aktivujete jednoduše, pod položkou menu Open zvolíte Open Web Page a vyplníte stručné okno. Počet linků udává vnoření do stránky - hodnota 2 znamená, že Acrobat načte danou stránku a podívá se do každého linku, který na ní najde (dál se ale už zastaví). Rozumné je nastavit další dvě okénka tak, jak vidíte na obrázku, konverzí si pro začátek taky nemusíte vůbec všímat. Důležité totiž je, že Acrobat ve výsledném PDF zachová všechny linky, takže když příště soubor otevřete a kliknete na zatím nestažený link, Acrobat jej stáhne a připojí k souboru.

A nyní slíbené trackování. Acobat totiž kromě běžného stahování dokáže po příkazu Refresh Pages i stránku zkontrolovat a sám dostáhnout k původnímu souboru stránky změněné.

Toho můžeme skvělě využít a vyrobit si soubor, který bude za nás hlídat sestavu oblíbených, často navštěvovaných stránek, které bude aktualizovat. V jakémkoliv editoru, třeba ve Wordu, si vyrobíte dokument s navštěvovanými adresami. Převedete do PDF (PDFWriterem nebo přes PS), a v Acrobatu obnovíte funkčnost linek (pokud se při převodu ztratila): Tools - Web Links - Create. Pro každou položku (stránku) je možné nastavit jiné parametry stahování. Potom už stačí jednoduše Acrobat požádat o aktualizaci - všechny položky v dokumentu se zaktualizují automaticky.

Kamil Třešňák

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Webdesign  

 » Rubriky  » PDF - Adobe Acrobat  

 » Rubriky  » Software  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: