Freeware eBook Wizard 1.0 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce


Webdesign

Freeware eBook Wizard 1.0

18. září 2000, 00.00 | Elektronické publikace mají svá mnohá úskalí. Jak snadno vytvořit jednoduchou i složitější publikaci v HTML podobě s minimálními náklady, to si povíme v tomto článku.

Autorem eBook Wizardu je firma Internet Enterprises, která sůj produkt distribuuje ve dvou verzích.První z nich (testovaná) je freewarová, verze Pro bez úvodního informačního a copyrightového okna pak stojí 30$, jiné rozdíly mezi free a Pro verzí nejsou. eBook Wizard umí vlastně jednu jedinou věc, a to zkompilovat celý web do EXEcutable, neboli spustitelné podoby.Slovo Wizard v názvu programu má svůj jednoznačný význam - celý proces kompilace webu probíhá v postupně v jednotlivých krocích s pomocí průvodce alias wizardu. Kroků je celkem šest a celý web lze připravit ke kompilaci doslova a do písmene za pár vteřin. Prvním krokem je výběr adresáře, ve kterém se celý web nachází, druhý krok je rovněž prostý - vyberete si startovací soubor.

Třetí krok slouží k pojmenování publikace, čtvrtý pak k uvedení hesla, kterým je možné publikaci ochránit před nepovoleným prohlížením. Nezadáte-li žádné heslo, po spuštění EXE souboru se ihned objeví úvodní strana publikace. Pátým krokem je výběr ikonky pro publikaci, šestým a posledním krokem celou publikaci zkompilujete. eBook Wizard publikaci zároveň zkompresuje, obsahuje-li tedy větší množství delších HTML souborů (GIF a JPEG obrázky lze pochopitelně komprimovat jen stěží), může být vzniklý executable soubor výrazně kratší než původní rozsah webu. eBook Wizard má bohužel několik poměrně nepříjemných omezení - všechny obrázky musí být v rootu (nelze tedy použít podadresáře), rovněž Java, JavaScript či Flash atp. nejsou ve verzi 1.0 podporovány. Při prohlížení publikace máte k dispozici i tiskové funkce včetně preview, což je však mimo prohlížení jediné, co můžete se vzniklou elektronickou publikací dělat.

Freewarový eBook Wizard vůbec není špatný program, omezení spočívající v nutnosti mít všechny obrázky v rootu je však značně limitujícím faktorem použitelnosti. Verzi Pro zatím nemohu doporučit, neboť má stejná omezení a rovněž nepodporuje ani Javu, JavaScript apod. Freewarový eBook je tedy spíše ukázkou toho, jakým směrem by se podobně zaměřené elektronické publikování mohlo ubírat, v dalších verzích programu se doufám dočkáme i odstranění uvedených omezení. Existují pochopitelně i dokonalejší programy na výrobu knih v elektronické podobě či kompilaci webů do executable tvaru, ty však rozhodně nejsou zdarma a povíme si o nich zase někdy příště.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Webdesign  

 » Rubriky  » Download  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: