CutePage IE4Gadgets 1.0 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce


Webdesign

CutePage IE4Gadgets 1.0

6. září 2000, 00.00 | Programy na vytváření efektů pro web nebo částí webových stránek s rozličnými specializovanými funkcemi pomocí dynamického HTML většinou nebývají zdarma, IE4Gadgets je však jednou z čestných výjimek.

CutePage IE4Gadgets pochází opět od firmy SourceTec, tentokrát ale nestojí obvyklých 25$, nýbrž je zdarma. Jedná se o pomocníka při návrhu a programování DHTML "efektů" s vizuální kontrolou a bez nutností umět ovládat dynamický HTML, tedy znát všechny jeho syntaxe.

V základní nabídce IE4Gadgets najdete celkem devět "akcí" naprogramovaných s použitím DHTML - jedná se o animovaný text, dva graficky odlišné druhy kalendáře, klasický "A HREF" odkaz měnící barvy, další odkaz, pod kterým se po najetí myší na link objeví nápověda skrolovaná v malém okénku, skrolovací text řešený pomocí vrstev, slide textové efekty napodobující psaní psacího stroje (objevují se jednotlivá písmenka), animované navigační menu a devátým DHTML příkladem je opět navigační menu, ale s fade efektem - tedy s postupně se objevujícími a mizejícími položkami menu po jeho rozbalení/zabalení.

Každou z devíti nabízených DHTML templates si samozřejmě můžete upravit dle libosti, na ukázkách jsou preferenční okna pro animovaný text, kalendář, slidetext a skrolovací text a tooltip. Všechna okna většinou obsahují základní věci jako nastavení fontu a barev, rychlosti některých DHTML animačních a skrolovacích efektů, velikosti okének/vrstev, případně velikosti použitých tabulek, okrajů, odkazy apod.

Ovládání a zadávání všech potřebných parametrů je prakticky shodné u všech Java applet/DHTML creatorů od SourceTecu, takže není nutné ho znovu popisovat stále do nekonečna. Upravené DHTML efektíky si můžete jako obvykle uložit ve formě vlastního template, kterých může být libovolné množství, stejně tak si můžete nastavit libovolné množství webových browserů, ve kterých si budete kontrolovat výslednou podobu efektů.
DHTML efekty produkované CutePage IE4Gadgets fungují v MS Internet Exploreru 4.x/5.z a vyšším (odtud také pochází název programu), Netscape Navigatoru 4.x/6.x (až na některé výjimky) případně dalších webových prohlížečích podporujících kaskádové styly a DHTML. CutePage IE4Gadgets je freeware, což je jeho obrovský klad a jeho použití je velmi jednoduché, takže chcete-li používat ve svých stránkách některý z popsaných efektů, máte možnost.

Další relevantní články:

DHTML Menu Builder 2.3
Java Script It! 2.0.1
HTML Reference Library

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Webdesign  

 » Rubriky  » Download  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: