Buttonmania 1.3 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Webdesign

Buttonmania 1.3

20. července 2000, 00.00 | Opět tlačítka a samá tlačítka, ovšem tentokrát nejen pro web, nýbrž i pro tvorbu vlastních programů nebo grafických návrhů GUI u systémových aplikací. A program je navíc freeware.

     Buttonmania není nijak složitý program, všechno co umí už bylo řečeno v úvodním popisu. Snad se sluší ještě dodat, že program je freeware a že na tlačítka v něm vytvořená se nevztahuje žádný copyright.

     V Buttonmanii vytvoříte tlačítko dvěma klepnutími myší, vybírat můžete ale pouze z nabízených předloh. Program podporuje při ukládání grafické formáty BMP, JPEG, GIF a PNG, součástí celého balíku je i GUI JavaScript creator na tvorbu animovaných rollovers. GUI Buttonmanie obsahuje dvě hlavní okna a okénko s vlastnostmi specifickými pro každý typ tlačítek. Velikosti tlačítek si můžete upravit ve spodním okně, kde je možné rovněž měnit typ písma/popisky tlačítka, barvu orámování a má-li být tlačítko stisknuté.     V základní nabídce najdete celkem pět typů tlačítek, které si můžete v editoru upravit dle libosti. Jedná se o klasická tlačítka ve stylu Windows, plastická tlačítka s přechody, různé šipky, kosočtverce, ovály, ale i tlačítka v podobě záložek, ikonek, nebo dle vzhledu MacOS 8.x.

     Při úpravě tlačítek můžete využít jejich "vlastností", což je většinou kompletní nastavení všech barev/přechodů použitých v tlačítku, tloušťka okraje i plastičnosti apod. Co se týče možností přidávat si nové typy buttonků přímo do programu či nějaké databáze, nic podobného bohužel Buttonmania nenabízí.

     JavaScript creator je externí prográmek, který můžete spustit přímo z prostředí Buttonmanie a použít ho pro relativně rychlé vytvoření rollovers. S JavaScriptem přitom pracujete podobně jako ve malinko vyspělejším HTML editoru (který umí s rollovers pracovat) a neměl by být problém tlačítka celkem pohodlně animovat.

     Buttonmania nenabízí nijak rozsáhlou databázi tlačítek, přesto se však jedná o šikovnou pomůcku při tvorbě klasických a přitom i vzhledově ucházejících tlačítek, navíc jsou náklady na používání programu nulové.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Webdesign  

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » Software  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: