Browserola - potěší každého webdesignera - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Webdesign

Browserola - potěší každého webdesignera

8. července 1999, 00.00 | Je HTML a HTML. Rozdíl není z názvupatrný, ale poznáte jej v různých prohlížečích. Jak připravit stránky, které budou vypadat všude stejně?

Když se zeptáte 5 webdesignerů co je nejvíce v jejich oboru štve, 4 z nich odpoví vzájemná nekompatibilita HTML mezi jednotlivými prohlížeči a jejich verzemi (jedná se hlavně o tandem Interner Explorer a Netscape Communicator (Navigator)).
Proto když webdesigner dokončí nějaké své dílo (stránku), musí (může) si ji prohlédnout ve všech nejpoužívanějších browserech a upravit ji tak, aby se vždy zobrazovala alespoň přibližně stejně. Osobně tyto úpravy považuji za práci nadmíru odpornou a nudnou. Pokud jste to někdy dělali, víte o čem mluvím. A to vše nejen kvůli hloupému soupeření firem Microsoft a Netscape.

Až do teď jsem musel mít na počítači nainstalovány dva nejpoužívanější prohlížeče (MSIE a Netscape), ale jen v jedné verzi, protože mít dvě různé verze Exploreru na jednom systému nelze.

S geniálním nápadem přišla firma Codo, která vyvinula program (možná spíše utilitku) nazvanou Browserola. Jedná se o emulátor prohlížečů od firem Netscape (verze 1 až 4) a Microsoft (verze 1-4) a formátu HTML ve verzích 1.0, 2.0, 3.0 a 3.2.

Jak to funguje ?
Stáhnete si instalační soubor (1 MB), jednoduše nainstalujete. Po spuštění se vám objeví okno, zde vyberete, které prohlížeče (event. HTML formáty) chcete emulovat a vyberete prohlížeč, ve kterém chcete, aby se emulace prováděla (je to úplně jedno, na emulaci to nemá absolutně žádný vliv !). Ještě zbývá vybrat stránky, které chcete, aby program emuloval. POZOR: Emulovat lze jen stránky uložené na lokálních discích, nelze emulovat stránky přímo z Internetu (důvod: program si vytváří dočasné soubory, které musí mít kam zapisovat)!
Teď už jen stačí kliknout na tlačítko "View" a otevřeme se vám okno prohlížeče, kde můžete kontrolovat. V dolní části okna se objeví lišta s tlačítky (nebo nápisy) vámi vybraných prohlížečů a po klinutí na určitý z nich se objeví emulovaná stránka (lištu lze zavřít).
Dost teoretizování, nutno vyzkoušet na vlastní kůži. Už pro ten pocit ;)

Z programu mám super dojem, snad jen několik nedostatků. Bohužel je to shareware. Druhá věc, která mi trochu vadí je, že program emuluje jen MSIE a Netscape. Co takhle Opera, Lynx, Mosaic, ... ???

Program můžete najít zde: http://www.codo.com/browserola

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Webdesign  

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » Software  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: