Blaze Media Pro 2001 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Webdesign

Blaze Media Pro 2001

24. listopadu 2000, 00.00 | Přehrávač a konvertor a manager animací, MP3jek, videa a dalších grafických a animačních formátů, tak by se dal stručně charakterizovat balík Blaze Media Pro 2001.

Blaze Media Professional firmy Mystik Media je jedním z programů, které jejich autoři označily futuristickým "datem působnosti" 2001, naštěstí tohle laciné pozlátko nijak programu neubírá na funkčnosti. Jedná se o tzv. all-in-one balík pro práci s multimédii několika nejpoužívanějších formátů, tedy o nástroj, se kterým můžete animace, video a zvuk nejen přehrávat, ale i editovat a konvertovat. Blaze Media Pro stojí 50$ a funguje pod Windows 95/98/NT4/2000/ME.

Program umí pracovat s formáty CD Audio, MP3, WAV, WMA, MIDI, AIFF, AU, ASF, AVI, MPEG, FLIC, VIV, Multi-Page TIFF, Video CD a při konverzích ještě s velkým množstvím obrázkových formátů, standard QuickTime je sice oficiálně také podporován, ale s animacemi ve formátech MOV respektive QT má Blaze Media Pro bohužel občasné problémy - některé z nich nejdou přehrávat ani konvertovat a program občas při přehrávání QT souborů spadne (testováno na dvou různých platformách s QuickTime 4.x).

Skinovatelné GUI programu je na obrázcích a sami můžete posoudit, zda se autorům povedlo či nikoliv. Další skiny bude možné stáhnout z domovské stránky programu, v instalačním balíku dostanete pouze tento jeden skin. Do Playlist Editoru importujete soubory pro přehrávání či v případ MP3 pro editaci ID tagu, pořadí souborů lze měnit příslušnými šipkami. Playlist Editor lze i schovat (s pomocí šipek vlevo), pak se Blaze Media Pro stane jednoduchý WinAmp, respektive vzhledem k podpoře videa též částečná náhrada Media Playeru 7. Playlist si můžete pochopitelně i nahrát z disku, program umí importovat playlisty ve formátech ASX, WAX, M3U a WVX, se soubory můžete v prostředí programu pracovat i metodou drag&drop.

Převody, dekompilace a opětovné poskládání animací z jednotlivých snímků mají na starost samostatné moduly aktivované z hlavního okna Blaze Media Pro. Video Constructor slouží k vytvoření animace z importovaných snímků, které mohou mít libovolné rozlišení, výstupem je pak AVI, FLIC nebo MPEG animace, případně Multi-Page TIFF soubor. Ve Video Decompileru se provádí opačný postup a význam Video Converteru je doufám jasný. Ke konverzi zvukových formátů WMA, WAV a MP3 stejně jako k editaci ID tagů v MP3jkách se opět používají moduly s příslušnou funkcí (viz dva obrázky), v případě konverze WAV audia si můžete zvolit i libovolný zvukový kodek dostupný ve Windows.Součástí programu je ještě samostatný Audio Editor, který se spouští stejně jako ostatní moduly přímo z prostředí Blaze Media Pro, žádný editor videa bohužel součástí balíku není. S Audio Editorem pracujete stejně jako s jakýmkoliv jiným audiosamplerem, na výběr máte řadu klasických efektů jako amflify, fading, echo, reverse, stretch, normalize, merge, inverse, přepočet frekvencí apod. Zvuk můžete v prostředí Audio Editoru samozřejmě také nahrávat a mixovat, celkový rozsah funkcí Audio Editoru se pohybuje na úrovni průměrných public domain audioeditorů.Komplexní drag&drop a celkem slušné možnosti v oblasti konverze audia/videa i editace zvuku dělají z Blaze Media Pro zajímavý program za přijatelnou cenu, vylepšit by potřebovala stabilita programu hlavně při práci s QuickTime formátem a možná zrychlit poněkud "líné" grafické rozhraní. Obdobné konverzní možnosti nabízí i na Grafice On-line už recenzovaný MovieExplorer, který je zdarma, ale jeho celkové zaměření je dost odlišné - nelze ho použít jako manager souborů. Blaze Media Pro samozřejmě není jediný konverzní program s uváděnými schopnostmi, ale je určitě jeden z těch lepších, které lze ve srovnatelné cenové kategorii najít.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Webdesign  

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » Digitální video  

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: