Xerox uvádí novinky na tuhý inkoust: Phaser 8500 a 8550 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce


VSE

Xerox uvádí novinky na tuhý inkoust: Phaser 8500 a 8550

27. října 2005, 00.00 | Jeden z předních výrobců tiskových řešení, společnost Xerox, přichází na trh se dvěma novinkami – Phaser 8500 a 8550. Jedná se o síťové tiskárny, založené na technologii tuhého inkoustu.

Jeden z tradičních výrobců tiskových řešení, společnost Xerox, přichází na trh se dvěma novinkami – Phaserem 8500 a 8550. Jedná se o síťové barevné tiskárny, založené na technologii tisku tuhým inkoustem (voskem). Tato nová zařízení představují přímého nástupce stroje Phaser 8400 a přinášejí několik vylepšení. Xerox Phaser 8500 a 8550 jsou svým zaměřením směrovány do prostorů menších a středních společností. Technologie tuhého inkoustu (tzv. Solid ink) má, jak už sám název napovídá, jistou analogii s inkoustovým tiskem, ale v praktickém použití představuje spíše alternativu k tisku laserovému, ke kterému má přeci jen technologicky o něco blíže.

Tuhý inkoust (Solid Ink)

Tisk pomocí tuhého inkoustu (Solid Ink) je technologie patentovaná společností Xerox – dříve Tektronixu, který Xerox koupil. Tento způsob tisku poskytuje tiskovou kvalitu, srovnatelnou s barevným laserovým tiskem, a především snadnou údržbu. Jednou z předností je fakt, že produkuje pouze čtvrtinu odpadu oproti klasickým inkoustovým nebo laserovým tiskárnám. Solid ink nevyužívá k tisku práškový toner a tiskový válec, jako v případě laserového tisku, ale jeho tajemství spočívá v inkoustu pevného skupenství (ve formě tuhých kompaktních kostek), který je založený na bázi polymerů. Samotný fyzický proces začíná tavením kostek s tuhým inkoustem, poté dochází k aplikaci odpovídajících barev na přenosový válec, a výsledek se odtud přenáší přímo na papír. Na konci procesu máte v ruce kvalitativně velice slušné výtisky s jasnými barvami. Další výhodou tohoto tisku, oproti klasickým inkoustům, je jeho okamžitá stálost (nešpiní, nerozpouští se).

 

Průřez zařízením - tisková hlava s tiskovým válcem

Specifikace: Xerox Phaser 8500 a 8550

Stroje Xerox Phaser 8500 a 8550 vynikají krátkou dobou náběhu a rychlým tiskem. Zařízení jsou připravena k práci z klidového stavu, tedy za studena, již za 6 sekund (Phaser 8500) respektive 5 sekund (Phaser 8550) a tisknou barevně i monochromaticky rychlostí 24 nebo 30 stran (Phaser 8500 respektive 8550) za minutu. Fyzické rozlišení mohou nabídnout nové Xeroxy až 1 200 dpi – Phaser 8500, vyšší řada 8550 dokonce optimalizované 2 400 dpi technologií FinePoint™. Maximální měsíční zatížení činí až 85 000 vytištěných stran. Zařízení umožňují tisk na média různých typů, gramáží a formátů – a to až do velikosti 216 x 356 mm (větší formát A4, oficiálně používaný v USA, kde se označuje jako „Legal“). Tisknout lze na širokou škálu médií od recyklovaného papíru přes obálky, vizitky, pauzovací papír a nebo například kartony. Řídící zařízení obou strojů představuje procesor s frekvencí 600 MHz a interní pamětí – do velikosti až 1 GB. Přístroje lze volitelně doplnit HDD (pevným diskem) do kapacity až 20 GB. Systém ve standardní výbavě podporuje jazyky Adobe Postscript 3 (137 písem) a PCL5c (81 písem).

Další funkce

K dalším funkcím Xeroxů Phaser 8500 a 8550 patří například režim „Run Black“, jehož aktivací dochází k separaci všech tuhých inkoustů vyjma černého, tedy tisk probíhá pouze černě (ideální například pro monochromatické textové dokumenty). Vyšší model - Phaser 8550 umožňuje automatický oboustranný tisk, snášení, tisk brožur nebo automatickou korekci barev, která aplikuje optimální tiskovou metodu pro jednotlivé elementy na stránce (text, grafika, foto atd.). Konektivita zařízení se sítí probíhá buďto přes porty USB 2.0 nebo Ethernet 10/100 Base TX. Snadnou instalaci a sdílení zabezpečí softwarová aplikace Phaser Installer (kterým jsou mimo jiné vybaveny všechny poslední síťové tiskárny Xerox). Výrobce dodává ke svým novinkám dále nástroje pro síťovou správu CentreWare a PhaserSMART a také vylepšenou verzi PrintingScout (aplikace, která pomáhá předcházet potenciálním problémům a v případě potíží poskytne návod na jejich odstranění).

Závěr

Nové síťové tiskárny od Xeroxu Phaser 8500 a 8550 nabídnou vhodnou alternativu za laserové stroje a poskytnout menším a středním kancelářím rychlý barevný tisk vysoké kvality a zároveň komfort snadné instalace i vzdálené správy zařízení. Výhody představuje jejich univerzální použití, rychlost tisku i náběhu a použitá technologie tuhého inkoustu, která v kombinaci s vysokým rozlišením nabídne možnost tisku téměř jakýchkoliv předloh. Tiskárny Phaser 8500 a 8550 jsou již k dispozici v obchodní síti společnosti Xerox v celkem pěti základních konfiguracích a to za ceny začínající od 19 999 Kč respektive 29 999 Kč (bez DPH). Zařízení jsou poskytována s dvouletou zárukou se zásahem v místě instalace a on-line zákaznickou podporou.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: