Xerox uvádí nové stroje a technologie v produkčním tisku - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


VSE

Xerox uvádí nové stroje a technologie v produkčním tisku

21. června 2010, 00.00 | Společnost Xerox uvádí letní novinky do segmentu produkčního barevného tisku. Mezi ty hardwarové patří dvojice nových produkčních systému - Xerox 800 a 1000, které jsou vhodné pro výrobu barevných tiskovin typu direct marketingu nebo jiných propagačních / obchodních aktivit. Stejně tak je lze však využít například i pro tisk fotografií. Zároveň Xerox uvádí též pět nových technologií, zvyšujících rychlost, spolehlivost a kvalitu výstupů – právě uváděných produkčních tiskáren Xerox 800 a 1000.

Poskytovatelé tiskových služeb, kteří chtějí rozšířit své portfolio, mohou nyní sáhnout po dvou nových produkčních systémech Xerox 800 a 1000, které jsou vhodné pro výrobu barevných tiskovin typu direct marketingu nebo jiných propagačních / obchodních aktivit. Stejně tak je lze však využít například i pro tisk fotografií. Zároveň Xerox uvádí též pět nových technologií, zvyšujících rychlost, spolehlivost a kvalitu výstupů – právě uváděných produkčních tiskáren Xerox 800 a 1000. Jedná se například o nové tonery, nový typ chlazení či zapékací pás (více dále).Xerox 800 a 1000
Systémy Xerox 800 a 1000 tisknou rychlostí 80, respektive 100 stránek (dle typu – Xerox 800 vs. 1000) za minutu. Zařízení tisknou v rozlišení 2 400 x 2 400 dpi, využívají suchý inkoust EA založený na technologii Emulsion Aggregation. Výroba suchého inkoustu EA navíc spotřebovává méně energie než tradiční náplně. Z portfolia barevných systémů Xerox je volitelně k dispozici (pouze u těchto dvou modelů) lakovací stanice, která vylepšuje tisk barevných výstupů. Lakování dává výtiskům „fotorealistický vzhled“ a přibližuje se tak opět o něco blíže klasickým technologiím pro tisk fotografií (inkjet). Je zde výhoda též výraznějšího textu, což ocení například zadavatelé perzonalizovaných tisků (a vůbec aplikací s variabilními daty obecně – např. software XMPie od Xeroxu), kde jsou tisky celkově zobrazeny v živějších barvách. Vysokoobjemová zařízení určená pro komerční tisk, vnitrofiremní výstupy a marketingové společnosti se řadí v portfoliu Xeroxu mezi oceňované digitální barevné produkční systémy Xerox DocuColor® 7002/8002 a vlajkovou loď společnosti, produkční systém iGen4.Vlastnosti a možnosti
Flexibilní dokončování umožňuje nastavit oba systémy na konkrétní objemy a aplikace. Mezi dostupné dokončovací možnosti patří děrování, vysokokapacitní vykládací zásobník (jednoduchý nebo dvojitý) s odnímatelnými vozíky, finišer s možností skládání do C a Z, zařízení pro tvorbu brožur nebo modul pro ohyb a ořez. V dohledné době bude k dispozici také Tape Binder pro výrobu páskové lepené vazby, GBC eBinder 200 pro výrobu hřebenové vazby a PlockMatic Pro 30 Professional Booklet Maker pro tvorbu brožur v profesionálním vzhledu. Zařízení disponují dvěmi zásobníky na 2000 listů - umístěnými v hlavní části tiskového zařízení. Volitelný vysokokapacitní podavač s dvěma dalšími zásobníky může zvýšit kapacitu na 8000 listů. Lze potisknou média v gramáži od 55 do 350 g/m2, co se týče tisku archů, oba stroje pracují s velikostmi až 13" x 19.2". Sada FreeFlow® Digital Workflow Collection zjednodušuje výrobní požadavky, oba systémy mají tiskové servery FreeFlow Print Server, EX Print Server (Fiery) a CX Print Server (Creo). Řešení společností Xerox a EFI jsou kompatibilní s modulem Adobe PDF Print Engine. Služba Xerox Productivity Plus automaticky hlídá naplánovaný servis a provádí uživatele krok za krokem při výměnných procedurách. Součástí výbavy Xeroxu 800 a 1000 je například také samočisticí technologie.

Barevné systémy Xerox 800/1000 budou na českém trhu dostupné od července.
Nové technologie
Pět nových technologií zvyšuje rychlost, spolehlivost a kvalitu výstupů nových barevných digitálních systémů Xerox 800 a 1000. Jedním ze základních znaků tiskáren je vysoké rozlišení v kombinaci s vysokou rychlostí tisku. Pět nových inovací reaguje na potřeby poskytovatelů tisku na kvalitu zobrazení a rychlejší realizaci komplexních úloh a zároveň tak podtrhuje výkon systémů Xerox 800 a 1000. Při vysoké rychlosti průchodu papíru tiskárnou je samozřejmě nutné řešit mnoho technologických problémů, jedním (nikoli jediným) z nichž je například vhodná zapékací jednotka. Z toho důvodu Xerox implementoval do nových strojů též odpovídající technologie.


Nový toner EA – čirý suchý inkoust s novým složením toneru EA (Emulsion Aggregation). V zapékací jednotce nepoužívá žádnou fixační kapalinu a kvalita výstupů se díky němu blíží úrovni ofsetového tisku. Čirý lak rovněž rozšiřuje možnosti vizuálních efektů (zvýrazněné výstupy vypadají, jakoby vystupovaly ze stránky, čehož zákazníci mohou využít pro upozornění na nadpisy, různé části textu, fotografie, loga nebo obrázky a vytvářet celou řadu uměleckých digitálních efektů včetně vodoznaku).

Fotoreceptor s dlouhou životností – Systémy obsahují nový fotoreceptor s ochranným pláštěm, který vydrží dvakrát déle než tradiční technologie. Výsledkem je, že fotoreceptor (válec citlivý na světlo) používaný pro přenos obrazu na papír, může vydržet až 800 000 výtisků.

Přenosový pás IBT (Intermediate Belt Transfer) – tato technologie umožňuje nastavovat úlohy pro smíšená media, využívat pátou stanici pro lakování, tisknout stejnou rychlostí bez ohledu na gramáž media atd.

Nová zapékací jednotka (Belt Roller Fuser - BRF) - obsahuje sadu ohřívaných válců, které zahřívají pás zapékací jednotky a fixuje toner na papír. Toto zařízení vydrží dvakrát déle než předchozí jednotky a efektivněji přenáší teplo. Výsledkem je stabilní kvalita výstupů a prodloužená provozní životnost.

Chlazení přenosových pásů – Při tisku ve vysoké rychlosti není dostatek času, aby papír během průchodu systémem vychladl. Tato vysoká teplota může způsobit, že se k sobě náplň a papír v dokončovacím zařízení přilepí. Výzkumníci vyřešili tento problém snížením teploty papíru při průchodu chladícími pásy.


Systém Xerox 800/1000 (video ukázka, zdroj: YouTube)Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Polygrafie  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: