Xerox útočí dostupným barevným laserem - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


VSE

Xerox útočí dostupným barevným laserem

1. června 2004, 00.00 | Kvalitní barevný laserový tisk se stává stále dostupnější. Cenová úroveň barevných laserových tiskáren začíná být zajímavá nejen pro malé kanceláře, ale i pro domácí použití. Zásluhu na tom má i novinka od společnosti Xerox s typovým označením Phaser 6100.

Xerox předsstavil kompaktní barevnou laserovou tiskárnu o formátu A4 s velmi slušným výkonem a vybavením na svou kategorii. Uživatelsky zajímavé jsou i provozní náklady, které se podle Xeroxu dostanou na 3,22 Kč na barevnou stranu. Ekonomika tisku je dále podtržena standardně dodávaným automatickým duplexem (se základním zásobníkem na 250 listů víceúčelovým zásobníkem na 100 listů).

Technické parametry
Barevný laser A4, s rychlostí 21/5 stran za minutu čb/barva, standard 600 dpi, rozšířený 1200 dpi, 64 MB paměti na GDI bohatě postačí, USB 2.0 a duplex přibalen ke každé konfiguraci. Spolu s klasickými způsoby připojení (paralelní port, USB 2.0 - konkurenční produkty v této třídě nabízí často ještě USB 1.1) se dnes stává standardem možnost síťového připojení. Tam, kde je síťové připojení, je i webový server tiskárny. Usnadňuje správu tiskárny přes libovolný prohlížeč, nabízí tím i možnost vzdáleného přístupu a zvýšení produktivity.

Široká paleta podporovaných operačních systémů (Win/Mac/Linux) je nezbytná pro zpracování tisku technologií GDI (vše zařizuje počítač, z něhož se tiskne), která se u Xeroxu nazývají Host-based. Tiskárna nabízí řadu funkcí pro zvýšení produktivity tisku jako například Printing Scout, průvodce, který upozorní na případné problémy a rovněž poradí s jejich řešením.

Dolní konec cenového spektra laserových barevných tiskáren nemusí nutně znamenat méně kvalitní tisk. Naopak i při rozlišení 600 dpi je schopen Xerox Phaser 6100 tisknout realistické barvy, fotografickou kvalitu lze dosáhnout přechodem na vyšší rozlišení 1200 dpi. Napomáhá tomu i ultrajemný toner a použití Phaser firmware. Ani s rychlostí není tiskárna pozadu. Velmi slušných 21 stran za minutu černobíle a 5 stran za minutu barevně si nezadá ani s čistě čb laserovkami. Navíc první výtisky lze získat už za 15 sekund v černobílé a 24 vteřin v barvě. Profesionální postupy při tisku přináší do této oblasti nezvykle široké možnosti kalibrace, tedy nastavení jasu, kontrastu a sytosti.

Srovnání s konkurencí
V uvedeném segmentu trhu není model Phaser 6100 jediným zástupcem této kategorie. Svou příznivou cenou a výkony se dostává mezi produkty Konica Minolta Magicolor 2300 (doporučená cena v základu okolo Kč 15500,-) a HP Color LaserJet 1500 (doporučená cena okolo Kč 17000,-). Základní model Phaser 6100V_MB Kč 16.993,- a v síťovém provedení (Phaser 6100V_MN - Interní 10/100 Base TX Ethernet) Kč 21.993,-.

V rychlosti tisku předčí oba konkurenty o více než 25%. Spolu s Magicolorem i HP využívají pro přípravu tiskového souboru výpočetní výkon počítače, takže je nezbytné počítat s jistou rezervou podle charakteru úloh. Na druhou stranu je hodnota maximálního zatížení 35000 stran za měsíc úctyhodná (i když HP se svými 30000 je je prakticky srovnatelný), rovněž ve srovnání s 35 tisíci u Minolty.

Závěrem
Barevná laserová tiskárna Xerox Phaser 6100 osloví ty, kteří se právě rozhodují přejít na barevný tisk z černobílého laseru a váhají z finančních důvodů. S Phaserem nemusí slevovat na rychlosti tisku a navíc získají úspornější tisk s duplexem v základní ceně. Ani v počtu vytištěných stránek za měsíc není třeba dělat kompromisy. Základní vybavení s paralelním portem nebo USB 2.0 lze při dalším růstu jednoduše rozšířit o 10/100 Ethernet a nabídnout kvalitní a výkonnou tiskárnu dalším tiskuchtivým uživatelům.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: