Xerox představil novinky pro podzim 2008 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


VSE

Xerox představil novinky pro podzim 2008

1. září 2008, 00.00 | Xerox uspořádal na sklonku srpna tiskovou konferenci, na níž představil několik novinek pro následující období. Představena byla jak nová zařízení (řady Phaser a WorkCentre), tak i softwarový pomocník Mobile Express Driver – zásadně zjednodušující práci při síťovém tisku.

Společnost Xerox uspořádala dne 22. srpna 2008 v prostorách veslařského klubu SK Slavia tiskovou konferenci, na níž představila několik novinek pro následující období. Konkrétně se jednalo o sedm nových laserových tiskáren a multifunkcí řady Phaser a WorkCentre, které reprezentují jak oblasti SOHO (domácího tisku a malých kanceláří), tak i “korporátní” sféru a v poslední řadě též produkční tisk. Vedle toho uvádí výrobce také zajímavou aplikaci Mobile Express Driver – což je univerzální ovladač s nímž můžete tisknout téměř na jakékoli síťové tiskárně. Velkou výhodou ovladače je, že pracuje kromě Xerox zařízeních i s tiskárnami jiných výrobců. Na tiskové konferenci byly k vidění modely Phaser 3250 a 3600, dále multifunkce 3100 (MFP) a 3635 (MFP), produkční řadu WorkCentre zde zastupoval model WC 7346.

Xerox Phaser 3250
Laserová tiskárna Xerox Phaser 3250 je určená pro jednotlivce nebo malé pracovní skupiny a i přes malé rozměry disponuje bohatou funkční výbavou. Umožňuje např. automatický oboustranný tisk a dosahuje rychlosti tisku až 30 stránek za minutu. Dodává se i v síťové verzi. Doporučená cena základní konfigurace tiskárny je 4 500 Kč.

Xerox Phaser 3600
Laserová tiskárna Xerox Phaser 3600 je robustní model dosahující rychlosti tisku až 40 stránek za minutu a nabízející vestavěnou duplexní jednotku a síťovou podporu. Phaser 3600 splňuje požadavky pracovní skupiny nebo malé kanceláře a obsahuje pokročilé bezpečnostní funkce. Podporuje také technologii CentreWare Internet Service, která zjednodušuje používání a údržbu tiskárny. Doporučená cena základního modelu je 11 600 Kč.

Xerox Phaser 3100
Multifunkční zařízení Phaser 3100MFP spojuje jednoduchost používání, spolehlivost a nízké náklady. Doporučená cena jeho základní verze je 3 990 Kč. Tento produkt zjednodušuje kancelářskou práci při rychlosti tisku až 21 stránek za minutu a nabízí funkce, jako je skenování do e-mailu, plnohodnotnou klávesnici pro faxový adresář a software optického rozpoznávání znaků, který převádí naskenované dokumenty do prohledávatelných textových souborů. Zajímavostí je, že k Phaseru 3100MFP mohou zákazníci přikoupit unikátní doplněk - osvěžovač vzduchu s regulací intenzity, který zajistí na pracovišti příjemnou atmosféru.

Xerox Phaser 3635
V základní verzi je síťové zařízení, které dosahuje rychlosti tisku 35 stránek za minutu, a obsahuje pokročilé bezpečnostní funkce, jako je přepsání obrázku, šifrování nebo autentizační nástroje. Multifunkční zařízení pro formát A4 umožňuje pracovním skupinám tisknout a kopírovat černobíle rychlostí 35 stránek za minutu a skenovat a faxovat barevně. Obsahuje nejnovější skenovací technologii, síťové připojení, bezpečnostní prvky a velký plnobarevný dotykový kontrolní panel. Je to poprvé, co bylo oceňované uživatelské rozhraní - obvykle nabízené na zařízeních formátu A3, použito i pro systém formátu A4. Phaser 3635MFP rovněž podporuje různé aplikace třetích stran, jako jsou Equitrac pro účetnictví, Omtool pro faxování a Nuance a X-Solutions pro skenování. Toto multifunkční zařízení je k dispozici za doporučenou cenu 26 500 Kč (v základní verzi).

Xerox řada WorkCentre
Modulární a jednoduše spravovatelné multifunkční zařízení WorkCentre 5225/5230 obsahuje špičkové funkce a nabízí vyšší produktivitu, než standardní kancelářská multifunkční zařízení. S rychlostí tisku a kopírování 25, resp. 30 stránek za minutu, začínají ceny modelů v základních konfiguracích na 44 280 Kč. Lze přidat výkonné skenovací, tiskové a faxové funkce, které splní specifické požadavky zákazníka a zvýší produktivitu práce v kanceláři. Kromě podpory platformy EIP mají modely WorkCentre 5225/5230 komplexní bezpečnostní funkce, jako např. skenování do zaheslovaného PDF souboru, přepisování pevného disku a šifrování dat. Na pořádané tiskové konfereci bylo k vidění multifunkční zařízení WC 7346 – multifunkční tiskárna formátu A3, tisknoucí rychlostí 46 stran za minutu a nabízející kromě duplexního tisku a široké škály příslušenství (podavače, finishery atd.) dále také funkce skenování, kopírování, faxování (volitelně).

Externí kontroler EFI Fiery 8e
Volitelným doplňkem celé řady barevných laserových multifunkcí WorkCentre 73xx je externí tiskový řadič EFI Fiery 8e. Ten zvyšuje produktivitu, kvalitu tisku a celkovou užitnou hodnotu multifunkčního zařízení. Jeho vlastnosti ocení zejména uživatelé požadující konzistentní barevné výstupy, barevnou shodu v celém workflow dokumentů a efektivní správu tiskových úloh. Volitelným doplňkem je podpora tisku variabilních dat, systém Hot-Folders a podpora uživatelských přímých barev Spot-On. Výhodou je zachování všech skenovacích funkcí (scan to S-PDF). S-PDF umožní např. velmi jednoduše vyhledat klíčové slovo v textu a zjistit četnost jeho výskytu. Zároveň tiskový řadič EFI Fiery 8e nabídne možnost tisku náhledů ve špičkové kvalitě včetně podpory simulace barevného prostoru jiných tiskových zařízení.

Mobile Express Driver

Global Print Driver
Jako zatím poslední novinky, představil Xerox dva tiskové ovladače. Mobile Express Driver, s nímž mohou pracovníci pohybující se mimo svou kancelář tisknout na jakékoliv síťové tiskárně nebo multifunkčním zařízení. Ovladač je kompatibilní i s produkty jiných výrobců a lze si ho zdarma stáhnout na internetu ZDE. Pro použití ovladače Mobile Express Driver se stačí připojit do sítě, vyvolat intuitivní tiskovou obrazovku, která automaticky identifikuje veškeré tiskárny dostupné v síti, vybrat tiskárnu a zvolit „Tisk“. Jakmile jednou dojde k připojení tiskárny či multifunkčního zařízení, uloží se do seznamu „Mé tiskárny“ a v budoucnosti lze uloženou předvolbu opět rychle najít. Navíc konfigurace rozhraní ovladače Mobile Express Driver ukazuje dostupná nastavení pro vybranou tiskárnu či multifunkční zařízení, jako jsou oboustranný tisk nebo možnosti skenování. Mobile Express Driver automaticky nahrává tisková nastavení uživatele pro různé aplikace. Když tedy uživatel vždy tiskne své e-maily černobíle a oboustranně, tak se toto nastavení použije pro jakoukoliv tiskárnu a nemusí se manuálně nastavovat pro každou tiskovou úlohu. Ovladač Mobile Express Driver pro operační systémy Windows XP a Vista lze zdarma stáhnout na www.xerox.com/mobile.

Global Print Driver pro Windows XP a Vista umožňuje IT administrátorům jednoduše přidávat nové tiskárny a multifunkční zařízení do firemní sítě. Zjednodušuje nasazování ovladače tím, že spojuje možnosti a nastavení různých zařízení do jednoho kompletního balíku, který se nainstaluje pouhými pěti kroky. Na rozdíl od konkurenčních tiskových ovladačů podporuje ovladač Global Print Driver jak síťová zařízení Xerox, tak i zařízení jiných značek, která používají standardy PostScript, PCL 5 a PCL 6. S ovladačem Global Print Driver jsou tiskárny okamžitě funkční a uživatelé používají stejné rozhraní bez ohledu na tiskárnu, z níž právě tisknou. Global Print Driver je možné zdarma stáhnout na www.xerox.com/global. Oba ovladače - Mobile Express Driver i Global Print Driver, jsou zatím k dispozici v angličtině. Další jazykové mutace, včetně češtiny, budou připravené od konce roku 2008.

Závěr
V současném portfoliu společnosti Xerox, příchází výrobce se zajímavou, konkurenceschopnou nabídkou. Nová zařízení disponují bohatou funkční výbavou, přidanými funkcemi a jako zajímavý bonus nabízí Xerox k vybraným strojům také výhodné leasingové podmínky (resp. “Nulový pronájem bez navýšení”). Nabídka platí konkrétně pro Phaser 7760 v libovolné konfiguraci a součet všech splátek je tedy roven koncové požizovací ceně, kterou by zákazník normálně zaplatil v hotovosti. Na závěr nás – jakožto spotřebitele, budou rozhodně zajímat též náklady na tisk (neboli cena za stránku). U modelů řady Phaser 3000 se cena stránky formátu A4 pohybuje okolo 0,40 Kč, multifunkce Phaser 3000 MFP tisknou stránku A4 v průměru za cca 0,60 Kč a konečně produkční zařízení řady WorkCentre 7000 tisknou formát A4 od 0,25 Kč resp. 2,30 Kč (monochromaticky nebo barevně). Všechny uvedené ceny jsou počítány při tisku s 5% pokrytím.

Více informací naleznete na: www.xerox.com

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: