Wildform Flix Pro 4 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:VSE

Wildform Flix Pro 4

15. června 2004, 00.00 | Klasické video ve formátu Flash může být poněkud problematickou záležitostí. Pokud ovšem použijete specializovaný konvertor a současně video enkodér Flix Pro 4, nemusíte se o výsledek vůbec obávat.

Flix Pro společnosti Wildform je poměrně známý video enkodér, který je určen ke konverzím různých formátů videa a jejich následné uložení ve formátu vhodném pro Flash animace. Aktuální čtvrtá verze Flix Pro se prodává za 149 USD a je zatím k dispozici pro Windows. Flix Pro 4 pro Macintosh bude k dispozici během následujících tří měsíců. Základním principem práce ve Flix Pro 4 je stejně jako u předchozích verzích programu import videa, jeho případné úpravy a následný export v několika formátech. Pro vytvoření Flash animace/videa a jeho umístění do webové stránky nemusíte znát syntaxi HTML kódu, Flix Pro 4 ho totiž umí vytvořit sám.Flix Pro 4 - úvodní pracovní plocha s náhledovým systémem, volbou výstupních formátů a informací o videu


Flix Pro 4 - videoprofily může snadno vybrat z nabídkového menu a ušetřit si tak čas s jejich podrobným nastavováním

Do programu můžete importovat video ve formátech, ASF, AVI, DV, MOV/QT, MPEG a WMV, u audia podporuje Flix Pro 4 formáty MP3, WAV a WMA. Pracovat můžete i s několika bitmapovými grafickými formáty jako je například BMP, JPEG, GIF, PSD, TIFF a další. Před konverzí videa si můžete vybrat několik výstupních Flash formátů. Chcete-li zůstat konzervativní, stačí zvolit formát Flash 3+ (SWF) nebo v lepším případě SWF ve verzi produkované Flash MX. Dalším typem exportu může být vektorový SWF nebo nový formát FLV (podporuje ho Flash MX/MX 2004 a všechny aktuální verze softwarových Flash videopřehrávačů), který nemá omezení v celkovém počtu snímků videa v jednom souboru. Formát FLV lze navíc dále zpracovat ve Flash MX/MX 2004 a dalších kompatibilních Flash editorech, co nabízí další možnosti finálního Flash videa. Enkódované video samozřejmě může obsahovat i zvukovou stopu, zde opět můžete vybírat z formátů SWF a FLV.

Součástí konverzního procesu mohou být i různé video filtry. Flix Pro 4 umožňuje video oříznout podobně jako to umí všechny video editory a případně též video barevně upravit. Další filtry přináší možnost redukovat u videa šum, odstranit prokládání a vymezit časový úsek pro následný encoding. U video filtrů máte pochopitelně k dispozic náhled. Samotná konverze respektive video encoding lze dále specifikovat. V nabídce najdeme jak klasický jednoprůchodový, tak i kvalitnější dvouprůchodový encoding s variabilním datovým tokem. Exportní funkce při ukládání vektorového videa mohou využít například animátoři, kterým Flix Pro 4 nabízí převod videa do odstínů šedi, dvou barev nebo pouze generování obrysů.


Flix Pro 4 - volby pro export HTML kódu


Flix Pro 4 - nastavení a aplikace nabízených video filtrů

Hotové FLV soubory můžete ve Flix Pro 4 konvertovat do "běžných" SWF souborů, stejně samozřejmá je dávková konverze a výstup videa v podobě vhodné pro multimediální prezentace distribuované na CD či DVD médiu.

Flix Pro 4 je profesionální video enkodér, který může být užitečnou pomůckou při tvorbě a sestavování rozsáhlejších Flash animací, jejichž součástí je živé video. Využití programu spadá nejen do oblasti webových stránek, ale také do oblasti různých typů multimediálních prezentací. Flix navíc existuje nejen ve verzi Professional, ale také ve zjednodušené verzi Lite, která stojí jen 39 USD. Možnosti Flix Lite jsou samozřejmě výrazně menší, v řadě případů by ale mohl program stačit. Flix Lite umí importovat video ve všech základních formátech, finální export je možný ve formátech FLV a SWF včetně formátů Flash MX - ovšem vyjma dvouprůchodového encodingu.


Flix Pro 4 - upřesnění rozlišení a zvukových parametrů převáděného souboru


Flix Pro 4 - výběr designu a ovládacích prvků přehrávače

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Digitální video  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: