SparujTISK.cz: ušetřete na tiskových zakázkách - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:VSE

SparujTISK.cz: ušetřete na tiskových zakázkách

13. září 2005, 00.00 | Ať už jste zadavatelem tisku nebo tiskárnou, mohou vás oslovit služby nabízené novým
online portálem SparujTISK. Díky nim se zadavatelé mohou dohodnout na optimálním
vytížení tiskového archu a tiskárny nabídnout svou kapacitu na poslední chvíli. To vše
buď zcela zdarma nebo za příznivé poplatky.

Internet lze dnes i v polygrafii využít mnoha rozmanitými způsoby. S unikátní službou, která může oslovit prakticky každého, kdo dnes v polygrafii působí, zde přichází server SparujTISK.cz. Ten nabízí možnosti výměny informací mezi zadavateli tiskovin a tiskárnami, které přináší snížení nákladů či zvýšení zisku. Podívejme se na jeho služby blíže.

sptisk2f.jpg

DomluvMeSe

Služba DomluvMeSe je určená pro zadavatele jednodušších tiskovin typu letáků či prospektů (grafiky, grafická studia, reklamními agentury aj.), kteří tisknou archovým ofsetem. Její fungování vychází ze skutečnosti, že realizovat zakázku samostatně znamená obvykle zbytečné náklady navíc. Tiskárny totiž při kalkulaci vychází z předpokladu, že daná tiskovina bude možná skutečně tisknuta na archu samostatně (byť se častěji v rámci jednoho výstupu realizuje více zakázek) a od toho se odvíjí náklady za zhotovení tiskové desky, průjezd strojem, materiál, práci aj. Možnost, jak této situaci zabránit, představuje právě služba DomluvMeSe. Jejím prostřednictvím lze totiž propojit zadavatele téhož typu tiskoviny (barevnost, papír aj.) ve stejném či podobném nákladu. Jejich zakázky se pak "spárují" a jsou tištěny v rámci téhož archu. Výhodnost použití demonstruje následující tabulka s modelovým příkladem:

Průměrné ceny tisku letáku A4 v barevnosti 4/4 na 135 g/m2 při nákladu 2 000 ks

Počet současně zadaných letákůCelková cena za tiskCena za jeden druh letáku
1 x A47 800 Kč7 800 Kč
2 x A410 400 Kč5 200 Kč

Z tabulky vyplývá, že najdete-li partnera pro spárování zakázky a zadáte-li do tisku každý po jednom druhu letáku, ušetříte tak každý 2 600,- Kč oproti variantě, kdy zadáte leták oba samostatně.

sptisk1f.jpg

Prakticky služba funguje tak, že je nejprve zapotřebí provést bezplatnou registraci na serveru služby. Po ní může uživatel vkládat do příslušné sekce serveru záznamy týkající se jeho zakázky, resp. požadavku na spárování, spolu s odpovídajícími kontaktními údaji. Zájemci pak mohou vyhledat vhodného partnera, přičemž prohlížení záznamů nevyžaduje ani registraci a je samozřejmě rovněž bezplatné. Za příplatek lze využít službu Agent, která informuje o nově vložených záznamech prostřednictvím e-mailu: zadavatel a případně ani tiskárna takto nezmešká žádnou zajímavou poptávku. Zajímavé je, že placený pohyb v systému není podmíněn bezprostřední platbou, takže po autorizaci registrace lze službu začít ihned využívat.

NaPosledníChvíli

Rovněž služba NaPosledníChvíli dovoluje optimalizovat výstup na tiskovém archu přibráním dalších zájemců o tisk. Volnou kapacitu zde ovšem nenabízí zadavatelé ale samotné tiskárny, které takto mohou nejen využít volné místo na archu (desky s výsekem, atypické formáty aj.), ale také řešit situace, kdy například zákazník nestihl dodat své podklady a tiskárna by v dohodnutém termínu měla prostoj. V takovéto situaci se zkrátka vyplatí nabídnout nevyužitou kapacitu za dumpingovou cenu, zvlášť pokud je zde získání zakázky otázkou hodin či dokonce minut. Nabídka pak může být zajímavá i pro tiskárny, které potřebují arch zaplnit ihned (v řádu minut), protože klient si tisk své zakázky samostatně zaplatil (spěchá) a v této situaci je pravděpodobné, že na tiskovém archu vznikne volné místo. Prohlížení záznamů v sekci NaPosledníChvíli je zdarma, v rámci promo akce pak lze v současnosti zdarma po dobu tří měsíců od registrace i vkládat záznamy. Opět je pak k dispozici placený Agent pro upozorňování na vložení nových záznamů.

sptisk3f.jpg

Závěrem

SparujTISK představuje jedinečnou možnost jak ušetřit či vydělat. Díky tomu, že funguje online, je k dispozici kdykoli a kdekoli, a protože registrace trvá jen chvíli, lze říci, že již během několika málo minut vám SparujTISK může přinést profit.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Polygrafie  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: