Sothink Quicker for Silverlight 3.0: editor Silverlight animací - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


VSE

Sothink Quicker for Silverlight 3.0: editor Silverlight animací

18. září 2009, 00.00 | Autorizačních nástrojů na tvorbu Silverlight animací, prezentací, slideshow či obecných Silverlight aplikací je zatím jako šafránu a každý přírůstek do rodiny Silverlight editorů je proto vřele vítaný. Quicker for Silverlight je relativně jednoduchý, zato však poměrně levný a především snadno ovladatelný editor Silverlight aplikací a animací pro web, který nabízí typickou práci s objekty a přehlednou časovou osu.

Quicker for Silverlight je jedním z projektů společnosti SourceTec Software, která se již delší dobu angažuje v softwarové oblasti editorů a dekompilátorů Flash animací a také v různých specializovaných editorech na tvorbu navigačních menu. Quicker existuje i ve verzi SWF (tzn. pro Flash), verze pro Silverlight má ovšem svá specifika.

Editor existuje pouze ve verzi pro Windows XP/Vista a prodává se za 40 USD. Za uvedenou cenu asi nelze moc očekávat funkcemi nabušený grafický program, přesto však má Quicker for Silverlight svou přitažlivost v podobě přehledného a jednoduchého pracovního prostředí, které umožňuje práci s komponenty, import + kreslení bitmapových i vektorových grafických objektů a především jejich rozhýbání s pomocí časové osy.


Quicker for Silverlight 3.0 - prostředí editoru s náhledovým systémem, časovou osou, toolboxem a dalšími pracovními paletami

Kreslení a animace objektů

Ve Quicker for Silverlight můžete vytvářet multiplatformní Silverlight aplikace (C#) a klasické Silverlight animace pro prezentace a webové stránky (JavaScript), rozdíly obou typů projektů tedy spočívají především v použití daných skriptovacích jazyků. Quicker for Silverlight má vestavěný editor skriptů, ve kterém si ale nemůžete moc „vyskakovat“ a je to spíše jednoduchá pracovní pomůcka.


Quicker for Silverlight 3.0 - v nabídce typů projektů najdeme Silverlight aplikaci a animace pro webové stránky


Quicker for Silverlight 3.0 - integrovaný editor skriptů/kódu Silverlight projektu

Kreslicí nástroje a importní funkce editoru umožňují kreslit a vkládat do projektů různé formáty bitmapových a vektorových objektů, obrázků či fotografií, psát a zpětně editovat samozřejmě můžete také texty. Časová osa je sice na první pohled jednoduchá, můžete ji však poměrně dobře ovládat i přes kontextové menu a s její pomocí realizovat různé druhy animací včetně tzv. Motion Tween animací či animací definovaných snímek po snímku.

Vektorové objekty lze používat jako obálky a podle potřeby je zpětně upravit, do projektů lze dále vkládat zvukové záznamy, video a dokonce i různé části SWF objektů. Klasické řídící akce lze používat především na tlačítka a jiné specializované navigační prvky, většinou se jedná o odkazy a přecházení mezi označenými částmi daného Silverlight projektu.

Náhled Silverlight animace/projektu zajišťuje samotný runtime Silverlightu a webové prohlížeče, celý projekt pak můžete exportovat i v podobě kompatibilní s Microsoft Expression Blend.


Quicker for Silverlight 3.0 - další z ukázkových projektů s nadefinovanými pohyby objektů v časové ose a kontextovým menu pro rychlejší ovládání časové osy

Závěr

Quicker for Silverlight designéry vcelku potěší, nicméně nijak zásadně nepřekvapí. Nejedná se o profesionální nástroj na tvorbu Silverlight animací či aplikací, ale spíše o trochu jednodušší animační nástroj na sestavování různých bannerů, slideshow, animovaných upoutávek apod. Smířit se budete muset pouze s podporou Silverlight V2.0 a poměrně spartánskými animačními funkcemi, pro běžné použití na oživení webové stránky či jednodušší Silverlight aplikace s animovanými objekty ovšem Quicker for Silverlight svůj úkol splní.

Zkušební verzi Quicker for Silverlight si můžete stáhnout zdarma z webových stránek společnosti SourceTec Software.


Quicker for Silverlight 3.0 - vložení nového grafického symbolu do projektu


Quicker for Silverlight 3.0 - předvolby pro kontrolu Silverlight projektů ve webových prohlížečích

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Vektory  

 » Rubriky  » Webdesign  

 » Rubriky  » Design  

 » Rubriky  » Software  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: