Softwarové novinky 9/2007: prepress - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


VSE

Softwarové novinky 9/2007: prepress

sw software

30. srpna 2007, 00.00 | Poslední prázdninové týdny jsou za námi, a na vás proto čeká přehled softwarových novinek, které se v oblasti prepressu objevily či byly ohlášeny v průběhu měsíce srpna.

Windows
 
Název a stručná charakteristika programu

shareware, 20 USD
ABC Amber Text Merger 4.01 - update nástroje na spojování textových dokumentů různých formátů do jednoho souboru včetně exportu ve formátu PDF.
komerční, 70 USD
Aloaha PDF Crypter 2.5.18 - update programu na nastavování přístupových práv k PDF dokumentům a také na šifrování PDF dokumentů pomocí veřejných klíčů.
komerční, 49 USD
Aloaha PDF Signator 2.5.18 - update nástroje na podepisování libovolných stávajících PDF dokumentů s podporou softwarových certifikátů a SmartCards/e-ID Cards, nově s nativní podporou SmartCards a možností ukládat PDF formuláře.
komerční, 113 USD
Aloaha PDF Suite Pro 2.5.18 - update programu na tvorbu PDF dokumentů. Konvertor je k dispozici i v několika dalších verzích s jinou cenou i možnostmi.
freeware
Aloaha Sign 2.5.18 - update freewarového nástroje na ověřování PDF/d2d/p7m/xmldsig & PKCS #7 signatur.
shareware, 28 USD
Ap PDF Stamp 3.0 - nová verze programu na vkládání ochranných textových či grafických vodoznaků do PDF dokumentů v manuálním i dávkovém módu.
komerční, 50 USD
BarCode Descriptor 1.4 build 14 - nová verze aplikace na ověřování a editaci čárových kódů různých formátů.
komerční, 45 USD
Batch TIFF Resizer 1.59 - update dávkového konvertoru TIFF (i vícestránkových), BMP a JPEG souborů s výstupem v podobě PDF dokumentu.
freeware
BullZip PDF Printer 3.0.0.313 - update freewarového virtuálního tiskového ovladače pro Windows na tvorbu PDF dokumentů z libovolného tisknutelného dokumentu, nově s opravenou odinstalací produktu.
shareware, 28 USD
FontExplorerL.M. 5.3.0 - nová verze prohlížeče a správce písem s podporou fontů ve formátech TrueType, TrueType Collections,OpenType, Postscript/Adobe Type 1 a bitmapových písem, nově s nástrojem FontNet Explorer.
komerční, 50 USD
Font Fitting Room Deluxe 2.9.5.5 - update správce písem s možností hromadně aktivovat či deaktivovat vybrané sady písem. Program existuje ještě v levnější verzi Font Fitting Room.
komerční, 39 USD
Foxit Reader Pro 2.1 Build 2023 - nová verze poměrně rychlého prohlížeče PDF dokumentů s integrovanými tiskovými funkcemi, možností odesílat PDF soubory e-mailem, upravovat vlastnosti poznámek, tisknout poznámky, nastavovat přístupová práva aj.
shareware, 30 USD
Image2PDF Pilot 2.14.67 - update konvertoru různých bitmapových grafických formátů do formátu PDF s možností zabezpečení PDF souborů heslem a šifrováním.
shareware, 30 USD
MicroAdobe PDF Editor 6.2 - nová verze relativně nenáročného WYSIWYG editoru PDF dokumentů s některými funkcemi (ovšem zdaleka ne všemi) jako má Adobe Acrobat.
komerční, 40 USD
novaPDF Server Pro 5.2 build 230 - update virtuálního tiskového ovladače na tvorbu PDF souborů z libovolného tisknutelného souboru.
komerční, 30 USD
PopChar Win 3.1 - nová verze kvalitní mapy znaků s automatizovaným vkládáním znaků do libovolné aplikace přináší různé změny uživatelského rozhraní aplikace, upravenou podporu FileMakeru, kompatibilitu s Windows Vista, vylepšenou podporou HTML kódů a podporu automatické detekce písem v AutoCADu. Program je v jiné verzi k dispozici i pro Mac OS a Mac OS X.
komerční, 40 USD
PDF2DOCExpress 1.5 - nová verze konvertoru PDF dokumentů do formátu Microsoft Wordu (DOC a RTF) se zachováním původního layoutu dokumentu a možností extrakce bitmapových souborů ve formátech BMP, GIF, JBIG, JPEG, MNG, PCX, PNG, TIFF, TARGA a dalších.
shareware, 29 USD
PDF Printer Pilot 1.42 - update tiskového ovladače na tvorbu PDF dokumentů ze všech tisknutelných souborů.
freeware
PrintConductor 1.3 - program na hromadný tisk dokumentů v různých formátech, nově s podporou Adobe Acrobat Readeru 8.
shareware, 30 USD
Tiff2PDF Pilot 2.4.67 - update konvertoru TIFF souborů do formátu PDF včetně převodů vícestránkových TIFF souborů.
shareware, 30 USD
Ultra PDF To Text Converter 2.0.2007.628 - konvertor či spíše extraktor PDF dokumentů do textového formátu.

Windows/Macintosh
 
Název a stručná charakteristika programu

komerční, 499 USD
Axaio MadeToPrint - plugin pro Adobe InDesign CS3 přináší shodnou funkčnost s verzí pluginu pro InDesign CS2 a rozšiřuje možnosti InDesignu v oblasti tiskového výstupu včetně možnosti tisknout na více zařízení současně a automaticky zpracovat dokumenty v tzv. hotfolder adresářích. K dispozici jsou též verze MadeToPrint CS3 pro SoftCare K4 a Woodwing Smart Connection Enterprise za 3 179 USD.
shareware, 10 USD
Booklet CE 3.4 - nová verze skriptového pluginu pro Adobe InDesign na tvorbu bookletů. Plugin nově pracuje o něco rychleji a podporue funkce Perfect Bound, Creep a Gap.
komerční, 299 EUR
callas pdfColorConvert 1.2.121 - update pluginu pro Adobe Acrobat na konverzi barev v barvových prostorech RGB, Lab, CMYK a přímých barev s pomocí ICC profilů.
komerční, 149 USD
callas pdfCorrect 2.2.095 - update pluginu pro Adobe Acrobat na opravy PDF dokumentů respektive některých jejich vlastností v rámci předtiskové přípravy pro zvolené zařízení či výstupní formát.
komerční
callas pdfInspektor4 CLI 4.0.256 - update nástroje na kontrolu PDF dokumentů v rámci předtiskové přípravy je dostupný nejen pro Windows, ale také pro Linux, Sun Solaris (X86/Sparc) a AIX.
komerční, 399 EUR
callas pdfToolbox2 1.3.033 - update profesionálního sady nástrojů na zpracování PDF dokumentů slouží především k různým opravám a analýzám stávajících PDF souborů. Celý balíkem se skládá ze tří pluginů pro Adobe Acrobat - pdfColorConvert, pdfCorrect a pdfLayerMaker.
komerční, 39 USD
DTP Tools History 2.2 - nová verze pluginu pro Adobe InDesign CS/CS2/CS3 a Adobe InCopy CS/CS/CS3 významně vylepšuje práci s historií prováděných akcí včetně pořizování snapshotů nových verzí daného dokumentu InDesign či InCopy. Podrobnou recenzi pluginu najdete na serveru Grafika On-line.
komerční
Impostrip On-Demand v5.3 - nová verze profesionálního impozičního systému nově podporuje i bitmapové grafické formáty BMP, JPEG a PNG a také nativní PDF soubory Adobe Acrobatu 8. Samozřejmostí jsou další novinky týkající se automatického počítání spotřeby materiálu, velkoformátových výstupů, tvorby a umísťování čárových kódů.
komerční, 3 000 USD
jPDFNotes 2.20 - update Java aplikace na přidávání a editaci poznámek k PDF dokumentům, vyplňování a ukládání PDF formulářů, import a export formátů FDF/XFDF a podporou PDF V1.6 včetně vrstev.
komerční, 350 USD
jPDFPrint 1.72 - update Java aplikace pro tisk PDF dokumentů s pomocí vlastní Java knihovny a podporou PDF dokumentů ve standardu PDF V1.6 (Adobe Acrobat 7.x).
komerční, 2 000 USD
jPDFViewer 4.01 - update Java prohlížeče PDF dokumentů určeného ke komerčním účelům, s podporou písem ve formátech TrueType, Adobe Type 1 a Adobe Type 3.
komerční, 60 USD
Macware FontLibrary - známá společnost Markzware uvedla na trh prémiovou kolekci písem ve formátu OpenType pro komerční použití. Celá kolekce obsahuje 100 rodin písem v různých kategoriích.
komerční, 499 USD
Markzware FlightCheck Professional v6.02 - update profesionálního preflighting systému pro kontrolu dokumentů před tiskem opravuje načítání dokumentů QuarkXPressu, vylepšenou podporu souborů Adobe Illustratoru CS3 a AppleScriptu a další drobné změny.
komerční, 50 až 695 USD
MathMagic Pro 5.61 - update extenze pro QuarkXPress na sazbu matematických výrazů a rovnic. Doplněk existuje i jako plugin pro Adobe InDesign.
komerční, 750 USD
MultiAd Creator Professional 8.0.1b45 - update layout editoru na tvorbu nejrůznějších letáků, katalogů, ceníků a dalších kratších i rozsáhlejších tiskovin a publikací.
komerční
OneVision Speedflow - profesionální balík na kontrolu PDF dokumentů v rámci předtiskové přípravy slouží mimo ověřování vlastností PDF souborů také k šetření inkoustových náplní a dalších tiskových materiálů. Součástí balíku jsou nástroje Speedflow Check, Speedflow Edit a Speedflow Impose. Speedflow Check slouží ke kontrole PDF, postscriptových, EPS a TIFF souborů, Speedflow Edit umí optimalizovat texty, grafiku a barvy v PDF dokumentech a Speedflow Impose se používá k vyřazování stránek v rámci impozičních operací.
komerční, 133 USD
pdf-Office Professional 7.0 - nová verze WYSIWYG editoru PDF formulářů je opět k dispozici pro Windows, Mac OS X a Linux. Mezi novinky aplikace patří především podpora Windows Vista a řada jiných drobných změn u jednotlivých funkcí editoru.
komerční, 60 USD
PDF Studio 4.52 - update editoru PDF dokumentů s možností skenovat dokumenty přímo do formátu PDF, přidávat do PDF souborů poznámky (textové i zvukové), razítka, vyplňovat formuláře, konvertovat PDF soubory do bitmapových grafických formátů JPEG nebo TIFF, nastavovat přístupová práva k dokumentům apod.
komerční, 346 EUR
proofSIGN 1.5 - nová verze programu na kontrolu TIFF souborů před tiskem v rámci různých ISO standardů funguje s libovolnou RIP aplikací s TIFF výstupem.
update
QuarkXPress 7.3 - společnost Quark v poslední době uvádí jeden update svého stěžejního programu za druhým. QuarkXPress 7.3 přináší nové lokalizace pro různé evropské jazyky včetně slovenštiny, má výrazně rychlejší speller (prý až 5x), ukládá rychleji komplexní dokumenty a urychluje práci s textem u rozsáhlých dokumentů. Rychlejší by měl být rovněž export dokumentů, vylepšenou jsou i PDF styly pro různou kvalitu exportovaných PDF souborů.
komerční, 40 USD
VueScan 8.4.35 - nová verze skenovacího programu s řadou integrovaných funkcí pro okamžité úpravy naskenovaných předloh. VueScan podporuje přes 200 plochých a filmových skenerů, jeho profesionální verze pak navíc i IT8 kalibraci a import RAW fotografií. Update řeší problémy s některými ovladači k tiskárnám HP OfficeJet a Laserjet, Epson Perfection 636U a Kodak RFS3570.
info
X-Rite & Pantone, Inc. - z hlediska financí sice méně významnou, zato z hlediska strategického zaměření trhu s produkty pro měření, správu a definice barev včetně jejich simulací se udála velmi významná změna - společnost X-Rite definitivně zakoupila za 180 mil. USD další neméně známou společnost Pantone. Celá akvizice bude dokončena koncem roku a společnosti X-Rite si tak může ukrojit další koláč z poměrně široce specializovaného trhu.

Macintosh
 
Název a stručná charakteristika programu

freeware
Badia DragNCopy 2.1 - nová verze freewarové extenze pro QuarkXPress pro rychlejší a pohodlnější duplikaci objektů v dokumentech Quarku pomocí tažení objektu se stisknutou klávesou Option, Control aj.
freeware
Ergonis TidBITS AutoCorrect Dictionary pro Typinator 2.0 - update slovníku pro okamžité automatické opravy více než 2 300 překlepů pro angličtinu, němčinu a francouzštinu.
shareware,  USD
Font Viewer 5.3 - nová verze prohlížeče písem s možností jejich vizuálního porovnávání v libovolném stylu a barvě a navíc ještě s funkcemi pro tisk vzorníku fontů.
shareware, 35 USD
Cheap Impostor 3.0.3i - update levného impozičního programu pro zpracování PDF dokumentů.
freeware
Linotype FontExplorer X 1.2.2 - update kvalitního správce písem společnosti Linotype přináší přepracovaný Linotype Font Store, nové extenze pro QuarkXPress a především opravy řady drobných chyb předchozích verzí aplikace. Zastaralá verze FontExploreru ke k dispozici i pro Windows.
komerční
MetaCommunications Production Pack 5.0 - nová verze sady pluginů pro Adobe Creative Suite 3 a extenzí pro QuarkXPress na automatizovanou tvorbu a produkci různých specializovaných publikací včetně vstupenek, letáků apod.
update
Microsoft Office 2004 v11.3.7 - update kancelářského balíku společnosti Microsoft ve verzi pro Macintosh opravuje především (či snad jako obvykle?) různé bezpečnostní díry.
freeware
NeoOffice 2.2.1 - update Mac OS X nativního portu OpenOffice.org bez nutnosti používat X11 je založený na zdrojových kódech OpenOffice.org 2.2.1. Update současně podporuje Mac OS X 10.5 beta a má i některá další vylepšení týkající se Mac OS X 10.5b.
komerční, 49 USD
PDFClerk 2.8.1 - update manipulačního editoru pro úpravy PDF dokumentů - například spojování a rozdělování PDF souborů, mazání a změnu pořadí stránek v PDF dokumentech, impozice stránek aj.
komerční, 27 USD
PdfCompress 5.3.2 - update programu na kompresi PDF dokumentů s různými kompresními standardy a možností odstraňovat fonty a vybrané objekty.
komerční, 50 USD
SmileOnMyMac PDFpen 3.3 - nová verze editoru PDF formulářů samozřejmě umožňuje formuláře také vyplňovat a ukládat jejich obsah. Program je k dispozici též v dokonalejší verzi PDFpenPro prodávané za 95 USD.
komerční, 50 USD
Swift Publisher 2.2 - nová verze "efektního" layout editoru na bázi hotových šablon na rychlou tvorbu různých letáků, pohlednici, vizitek, kratších brožur apod. Novinky se týkají hlavně podpory Mac OS X 10.5 Leopard, importních a exportních funkcí, pracovního prostředí aplikace a opravy chyb.
freeware
TeXShop 2.14 - update TeX prohlížeče napsaný v prostředí Cocoa přidává nové lokalizace, opravenou funkčnost některých dialogových oken a několik opravených chyb.
komerční, 70 USD
Zevrix InPreflight 2.1.2 - update pluginu pro Adobe InDesign na kontrolu dokumentů v rámci předtiskové přípravy či exportu dokumentů.
komerční, 100 USD
Zevrix LinkOptimizer 2.5.1 - update pluginu pro Adobe InDesign na redukci velikosti grafických souborů vložených v dokumentech InDesignu - soubory se odešlou do Adobe Photoshopu, který je zmenší (eventuálně zvětší) podle nastavených parametrů a pošle zpět do InDesignu.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Sazba  

 » Rubriky  » Vektory  

 » Rubriky  » Polygrafie  

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » PDF - Adobe Acrobat  

 » Rubriky  » Photoshop  

 » Rubriky  » Software  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: