Softwarové novinky 6/2007: grafika a multimédia - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


VSE

Softwarové novinky 6/2007: grafika a multimédia

sw software

7. června 2007, 00.00 | Květen přinesl velmi bohatou nabídku nejrůznějších konvertorů, grafických editorů, pluginů a utilit z oblasti grafiky a multimédií. Souhrnný přehled těchto aplikací a jejich updatů vám nyní nabízíme.

Windows
 
Název a stručná charakteristika programu

komerční, 50 USD
3D Flash Animator 4.9.4 - update editoru Flash animací s podporou ActionScriptu na tvorbu interaktivních prezentací.
shareware, 20 USD
A4 Flash Menu Builder 2.1 - nová verze editoru různých variant Flash navigačních menu pro webové stránky a internetové prezentace.
komerční, 80 USD
Acme CAD Converter 7.65 - konvertor vektorových DXF a DWG souborů do bitmapových i vektorových grafických formátů BMP, JPEG a opět DXF či DWG.
komerční, 33 USD
Arcksoft RecoverPlus 2.6.3 - update programu na obnovu různých formátů dat z paměťových karet.
komerční, 40 USD
ArtIcons Pro 5.17 - update editoru ikon včetně podpory ikon pro Windows Vista.
komerční, 40 USD
Batch It! 4.70 - nová verze programu na hromadné zpracování grafických souborů - konverze, přejmenování, úpravy, vkládání vodoznaků do obrázků a fotek, aplikace efektů apod.
freeware
Cartoonist 1.3 - nová verze freewarového programu na tvorbu karikatur a komiksových efektů pro portrétové fotografie pomocí různých warpovacích a filtračních nástrojů.
shareware, 30 USD
Color Pilot 4.80 - nová verze svým způsobem unikátního editoru na globální i lokální úpravy barev u digitálních fotografií.
freeware
Daemon Tools 4.09.1 - update známého emulátoru virtuálních CD a DVD mechanik s opravenými chybami (například ohledně podpory ISZ souborů) a upraveným lokalizačním rozhraním.
komerční, 50 USD
DirectDVD 6.4.0.1 - komerční softwarový přehrávač DVD videa s konverzními funkcemi, 16-pásmovým audio ekvalizérem, podporou DTS zvuku a zvuku ve formátu Sony Dynamical Digital Sound. Součástí programu jsou i grabovací funkce pro záznam DVD.
komerční, 40 USD
DiskInternals Flash Recovery 2.6 - nová verze utility na záchranu a obnovu dat z paměťových karet s podporou řady formátů souborů včetně různých variant RAW fotografií.
shareware, 20 USD
DivX Pro 6.6 - nová verze balíku DivX kodeku s DivX přehrávačem a konvertorem videa s podporou vícejádrových procesorů.
freeware
DVDFab HD Decrypter 3.1.2.0 - nová verze dekryptoru DVD videa a jeho zkopírování na pevný disk je v podstatě zjednodušené verze DVDFab Express a umožňuje též kombinovat více DVD do jednoho a podporuje též HD-DVD.
komerční, 50 USD
DVDFab Platinum 3.1.2.0 - komerční verze dekryptoru DVD videa s řadou doplňkových manipulačních, konverzních a synchronizačních funkcí přidává například podporu ProtectDVD ("Apocalypto").
shareware, 20 USD
Easy GIF Animator 4.11 - nová verze GIF animátoru s možností exportovat hotové animace i jako AVI video a vytvářet textové efekty.
shareware, 30 USD
Easy Video Converter 7.2.10 - nová verze univerzálního konvertoru videa ve formátech AVI/DivX, MPEG-1, MPEG-2, VCD, SVCD, WMV a ASF, navíc s možností konvertovat video snímky do jednotlivých JPEG souborů.
komerční, 1 000 USD
Easypano Studio 2007 - nová verze profesionálního balíku na sestavování a export panoramatických fotografií a virtuálních prohlídek s podporou různých typů panoramat a pohodlnou tvorbou interaktivních prohlídek.
komerční, 50 USD
FantaFace Mixer 2.1.5 - šikovný grafický či spíše kompoziční editor na spojování více portrétových fotografií respektive jejich obličejových částí do jedné.
komerční, různé ceny
Filter Forge 1.x - na serveru Grafika Online recenzovaná sada efektových filtrů pro Adobe Photoshop či pro použití samostatně s unikátním vizuálním rozhraním na sestavování kombinací jednotlivých filtrů je nově dostupná ve třech variantách. První z nich Filter Forge Basic stojí 99 USD a je zaměřena na uživatele, kteří požadují rychlý výstup a aplikaci efektů, jejichž kombinací obsahuje Basic edition přes 2 000. Za 199 USD je k dispozici varianta Standard s podporou rozlišení přes 3 000 x 3 000 bodů, formáty OpenEXR a PFM a možností práce s 16 a dokonce i s 32-bitovými barvovými kanály. Nejdražší variantou je Filter Forge Professional s cenou 299 USD a podporou bitmap až do rozlišení 65 000 x 65 000 bodů a s různými speciálními doplňky pro tvorbu a vizualizaci textur (tzn. včetně bumpmappingu) a mimo jiné též s podporou neomezeného počtu klasických a vícejádrových procesorů pro rendering výsledných efektů. Filter Forge stále existuje pouze ve verzi pro Windows, verze pro Mac OS X se však připravuje.
komerční, 50 USD
Flash Effect Maker Pro 3.3576 - update editoru na tvorbu Flash animací – především různých intro vstupů, bannerů, reklamních objektů apod.
freeware
Flash Slide Show Maker 4.01 - update editoru na jednoduchou tvorbu slideshow (na bázi připravených šablon) poskládaných z obrázků a fotografií a exportovaných ve formátu Flash. Slideshow lze navíc v tomto freewarovém programu vypalovat na CD či DVD médium.
freeware
FLV Downloader 1.0 - freewarová utilita na stahování FLV videa z internetu s podporou MS Internet Exploreru, FireFoxu a Adobe Flash Player pluginu.
komerční, 40 USD
FunPhotor 7.51 - nová verze editoru na prolínání a kompozice obrázků a fotografií s řadou doplňkových efektů.
freeware
Google Picasa 2.7.0.36.37 - update známého freewarového a poměrně kvalitního správce digitálních fotografií s řadou funkcí pro import, třídění, úpravy a publikování klasických i RAW snímků, nově s rozšířenou podporou RAW fotografií, novým color engine, podporou Google Photos Screensaveru a vylepšeným blogováním prostřednictvím funkce BlogThis!.
shareware, 19 USD
Hide Hellion Eye 1.3 - editor na odstraňování efektu červených očí a jejich různých variant s automatizovanými funkcemi pro rozpoznání obrysů tváří u portrétových fotografií a zajímavými korekčními technikami.
shareware, 49 USD
ImageConverter Plus 7.1.0 - nová verze konvertoru nejpoužívanějších grafických formátů s integrací do prostředí Windows Exploreru.
komerční, 60 USD
iMatch 3.6.0.37 - update databázově orientovaného správce digitálních fotografií s podporou RAW snímků, integrovaným editorem EXIF a IPTC metadat a různými exportními funkcemi na tvorbu webových alb apod.
freeware
Jpeg Enhancer 1.8 - nová verze freewarového programu na retuše a vyhlazování JPEG komprese – obrazových artefaktů u obrázků a fotografií.
shareware, 30 USD
kjClipper 1.7 - editor fotografií s obecnou paletou funkcí pro ořez, natočení, barvové korekce, vyhlazování, zaostřování a konverzi digitálních snímků.
freeware
Light Artist 1.5 - nová verze editoru na tvorbu různých světelných efektů simulujících například nasvícení objektů v 3D prostoru. Program umožňuje přidávat a manipulovat s více světelnými zdroji současně, pro každé světlo lze pochopitelně vybrat barvu a určit jeho další vlastnosti.
komerční, 50 USD
Microangelo Toolset 6.10.0007 - update sady aplikací na tvorbu, konverzi a editaci ikon a animovaných kurzorů.
shareware, 29 USD
MorphBuster 8.2.1 - update poměrně kvalitního editoru na tvorbu morfingových a warpingových animací, nově bez limitu počtu snímků v jednotlivých animačních sekvencích.
komerční, 80 USD
Nero Burning ROM 7.9.6.0 - nová verze známého balíku pro tvorbu a vypalování CD a DVD video a audio kompilací s velkým množstvím nejrůznějších editačních, konverzních a prezentačních funkcí v oblasti práce s multimediálním obsahem.
shareware, 20 USD
Oriens RAWConverter 1.2.0.601 - univerzální dávkový konvertor RAW fotografií do formátů JPEG, JPEG2000, BMP, PSD, PNG, PDF, PCX nebo TIFF s podporou RAW formátů CR2, CRW, DNG, MRW, NEF, ORF, PEF, PTX, RAF, RAW (Panasonic, Casio, Leica), SR2, X3F, DCR, KDC, DC2, K25, MDC, BAY, ERF, FFF, MOS, PXN a RDC. Součástí konvertoru jsou i funkce pro úpravu vyvážení bílé barvy, změnu rozlišení snímku a různé filtry pro úpravu barev.
shareware, 20 USD
PC Video Converter Studio 4.1 - nová verze dávkového konvertoru videa ve formátech AVI, MPEG-1, MPEG-2, VCD, SVCD, DVD, WMV a ASF s jednoduchým pracovním prostředím.
komerční, 99 USD
Perspector 3.1.0 - doplněk pro Microsoft PowerPoint pro práci s animacemi a 3D objekty.
shareware, 20 USD
Photo Toolkit 1.7 - nová verze sady nástrojů pro editaci digitálních fotografií s různými funkcemi pro úpravy barev, retuše červených očí, efektové úpravy apod.
komerční, 40 USD
PicaJet FX 2.5.0.484 - update výkonného univerzálního správce digitálních fotografií, nově s optimalizací pro Windows Vista a opravenými chybami.
komerční, 80 USD
RasterVect 12.2 - nová verze vektorizéru skenovaných bitmapových výkresů do vektorového formátu pro CAD/CAM aplikace.
freeware
Red Eye Remover Pro 1.2 - nová verze nástroje na retuše červených očí ve fotografiích na několik kliknutí myší.
freeware
Screen Grab Pro 1.5 - nová verze freewarového programu na pořizování screenshotů oken a obrazovek Windows, nově například s možností ukládat výstup jako ikonu.
komerční, 40 USD
SnagIt 8.2.3 - nová verze komfortního screen capture programu na zachytávání obsahu oken a obrazovek Windows, navíc s vlastním editorem a širokou paletou grabovacích, konverzních, editačních a exportních funkcí. Podrobnou recenzi programu najdete na serveru Grafika Online.
freeware
Sqirlz Morph 1.4 - nová verze freewarového editoru morfingových a warpingových animací s výstupem ve formátech AVI nebo Flash.
komerční, 60 USD
StudioLine Photo Classic 3.16.9 - update správce digitálních fotografií s různými funkcemi pro sdílení, organizaci, editaci a publikování snímků.
komerční, 150 USD
TwistedBrush 13.1 - nová verze kreativního bitmapového kreslicího programu se systémem několika desítek malířských/uměleckých, efektových a retušovacích štětců s programovatelnými skripty.
komerční, 70 USD
Video Edit Magic 4.33 - nová verze video editoru s integrovanými funkcemi pro grabování videa přes USB či FireWire rozhraní, solidními efektovými možnostmi s více než 150 přechodovými efekty a podporou formátů AVI, MPEG, WMV, WMA, QuickTime a DV AVI.
freeware
Video Inspector 1.10.2.109 - update šikovné utility zkoumající multimediální video soubory. Program informuje o použitém audio a video kodeku a případně i o dalších vlastnostech souborů, přičemž výsledek analýzy lze též exportovat v textovém souboru nebo ve formátu HTML.
komerční, 299 USD
Wildform WildPresenter Pro 3.2 - nová verze profesionálního multimediálního prezentačního programu, nově s podporou Windows Vista, možností vytvářet jednodušeji kvízy, vylepšeným klíčováním jednobarevného pozadí, možností editovat importované obrázky a fotografie, vkládat do prezentací FLV video, upraveným importem PowerPoint prezentací, lepším exportem textů, vylepšenou podporou animací a možností skrýt jednotlivá prezentační okna u náhledu a exportu.
shareware, 30 USD
Wizardbrush 6.7.2.9 - update bitmapového kreslicího programu se zajímavým uživatelským rozhraním a podporou tlakově citlivých tabletů.
komerční, 60/200 USD
Wondershare PPT2Flash - program na konverzi prezentací Microsoft PowerPointu do formátu Flash zahrnuje mimo jiné též podporu PowerPointu 2007. PPT2Flash se prodává ve dvou verzích Standard s cenou 60 USD a Professional za 200 USD.
freeware
X Codec Pack 2.1.5 build 418 - nová verze sady video a audio kodeků pro Windows a přehrávače videa, nově například s updatovaným AC3 filtrem, DivX kodekem v6.6.1 a aktuální verzí utility Video Inspector (viz samostatný popis).

Windows/Macintosh
 
Název a stručná charakteristika programu

freeware
Apple QuickTime 7.1.6 - update systémového balíku kodeků společně s přehrávačem klasického i HD videa a audia s opravenými bezpečnostními chybami.
update
Adobe Camera Raw 4.1 - update pluginu pro Adobe Photoshop a Photoshop Elements na import a zpracování RAW snímků, nově například s podporou RAW formátů fotoaparátů Canon EOS-1D Mark III, Fuji FinePix S5 Pro, Nikon D40x, Olympus E-410, Olympus SP-550 UZ, Sigma SD14, Phase One H 20, Phase One H 25, Phase One P 20, Phase One P 21, Phase One P 25, Phase One P 30 a Phase One P 45.
komerční, 995 USD
Adobe Acrobat 3D V8.0 - derivát Adobe Acrobatu s podporou 3D objektů a scén je určený především pro realizaci a podporu a sdílení 3D objektů v rámci PDF dokumentů.
komerční, 69 USD
AKVIS Enhancer 6.0 - již šestá stěžejní verze editoru a současně též Adobe Photoshop kompatibilního pluginu pro restaurování detailů na digitálních fotografiích, zejména pak detailů ve světlých a tmavých částech snímků.
freeware
Blender 2.44 RC 2 - update známého open source 3D modeleru, animátoru a renderingového systému pro modelování a vizualizaci 3D objektů a scén.
komerční, 250 USD
LightZone 3.0 - nová verze editoru digitálních fotografií se specializací na úpravy a základní zpracování RAW snímků s integrovaným prohlížečem snímků, předdefinovanými styly pro rychlou editaci fotografií a integrovaným editorem IPTC metadat.
update
Nikon PictureProject 1.7.5 - nová verze aplikace pro správu, úpravy a publikování digitálních fotografií (včetně RAW NEF snímků) a nově též AVI videa.
komerční, 49 USD
PhotoMagic 1.2.2 - grafický balík na zpracování digitálních fotografií včetně funkcí pro retuše snímků
a jejich zvětšování pomocí technologie S-Spline podobně jako u editoru PhotoZoom.
komerční, 150 USD
Photo Mechanic 4.5.1.1 - update prohlížeče, správce, konvertoru a editoru RAW snímků přináší především některé opravy u verze pro Macintosh.
komerční, 495 USD
REALVIZ Stitcher 5.6 - nová verze profesionálního editoru panoramatických fotografií s podporou HDR obrazů a rozsáhlými exportními funkcemi.
komerční, 149 USD
SheerVideo Pro 2.6.4.12 - update velmi kvalitního bezeztrátového kodeku pro QuickTime, nově s podporou pixel formátu "r4fl" využívaným ve Final Cut Pro.
komerční, od 50 USD
SilverFast DCPro Studio 6.5r6 - nová verze správce a editoru digitálních fotografií s výkonnými korekčními funkcemi, podporou RAW snímků a nově též s automatickou IT 8 kalibrací.
komerční, 49 USD
Sketsa 4.2.2 - update vektorového grafického editoru s nativní podporou formátu SVG.
komerční, 40 USD
The Logo Creator 5.1 - nová verze editoru "prefabrikovaných" logotypů s různými manipulačními a efektovými funkcemi.
komerční, 199 USD
Vertus Fluid Mask 3.0b - betaverze profesionálního pluginu pro Adobe Photoshop na inteligentní maskování objektů na popředí i pozadí vylepšuje detekční systém pro analýzu okrajů a obrysů objektů, zejména pak technologii maskování vlasů a dalších podobných objektů.

Macintosh
 
Název a stručná charakteristika programu

komerční, od 49 USD
Boinx FotoMagico 2.1b6 - update poměrně kvalitního editoru na tvorbu interaktivních slideshow, nově s rychlejším exportem prezentací na web.
komerční, 20 USD
Digital Effects #2 v1.1.0 - nová verze sady 200 efektů pro Apple iMovie.
shareware, 15 USD
EasyWMV 1.2.3 - update konvertoru WMV, ASF, AVI, MP4, MPEG a jiných formátů videa pro QuickTime a iPod.
komerční, 179 USD
Flip4Mac WMV 2.1.2.72 - update konvertoru a importního modulu WMA audia a WMV videa pro QuickTime umožňuje přehrávání uvedených souborů v QuickTime Playeru.
komerční, 399 USD
FxFactory 1.0.5 - update sady efektů pro Apple Final Cut Pro a Motion s GPU akcelerací.
komerční
Media 100 v11.6.1 - update profesionálního balíku na postprodukci klasického i streamovaného videa pro mastering a zpracování digitálního i analogového videa.
shareware, 20 USD
MovieGate 2.62 - nová verze aplikace na tvorbu DVD videa včetně navigačních menu, rozdělení videa na kapitoly, tvorby titulků a slideshow.
freeware
Photoshop Action Pack 3.5 - nová verze sady akcí pro Adobe Photoshop a Automator přidává například akci Auto Color a rozšiřuje volby stávajících akcí.
freeware
Raw Photo Processor 3.5.7 - update konvertoru RAW snímků, nově s rozšířenou podporou například RAW formátů digitálních fotoaparátů Olympus, rychlejším generováním náhledů snímků a přidanou základní podporou ICC profilů.
komerční, 40 USD
Roxio Crunch 1.0 - novinka v oblasti univerzálních konvertorů videa pro Apple TV, iPod a iPhone.
freeware
SuperPNG 1.1 - nová verze pluginu pro Adobe Photoshop a After Effects na rychlejší ukládání PNG souborů včetně podpory průhlednosti a s více volbami než interní exportní modul obou aplikací.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Vektory  

 » Rubriky  » Webdesign  

 » Rubriky  » Polygrafie  

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » PDF - Adobe Acrobat  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Photoshop  

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: