Softwarové novinky 4/2005, prepress - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


VSE

Softwarové novinky 4/2005, prepress

sw software

5. dubna 2005, 00.00 | Březnový přehled softwarových novinek z oblasti prepressu je jako obvykle velmi bohatý na různé updaty i několik nových a na našem serveru doposud blíže nepředstavených produktů.

Windows
 
Název a stručná charakteristika programu

komerční, 799 USD
Adobe FrameMaker 7.1p116 - update profesionálního XML/RTF layout editoru opravuje několik chyb týkajících se práce s WMF grafikou při tisku do formátu PDF a při používání příkazů "Save As". FrameMaker je k dispozici i ve verzi pro UNIX, vývoj verze pro Mac byl již ukončen.
shareware, 30 USD
Label Designer Plus DELUXE 8.3. - update solidního a poměrně levného editoru na tvorbu různých štítků, popisek, samolepek, přebalů na CD/DVD apod.

Windows/Macintosh
 
Název a stručná charakteristika programu

komerční, 379/699 USD
ARTS PDF Aerialist/Aerialist Professional - nový profesionální plug-in pro Adobe Acrobat 5.x, 6.x a 7.x výrazně rozšiřuje kontrolu zpracování PDF dokumentů v oblasti jejich dělení, spojování, razítkování, přidávání bookmarků, URL odkazů, to vše s možností hromadného zpracování souborů. Na trhu jsou dvě verze plug-inu s různými možnostmi a pochopitelně též s různou cenou - verze pro Mac bude k dispozici v průběhu dubna.
komerční, 495 USD
ARTS PDF Crackerjack 5.0 - pátá stěžejní verze známého plug-inu pro předtiskovou přípravu nabízí ve spolupráci s Adobe Acrobatem 5.x/6.x a 7.x například konverzi RGB a CMYK barev v dokumentech na přímé barvy, podporu impozičních layoutů, certifikaci PDF dokumentů a rozšiřuje možnosti při tisku separací. Upgrade z předchozích verzí Crackerjack stojí 199 USD nebo 249 USD. Podrobnější informace o plug-inu najdete v samostatném článku na stránkách Grafiky On-line.
komerční, 349 USD
Callas MadeToPrint XT 6.5 - společnost Callas Software uvedla na trh novou verzi extenze pro QuarkXPress 6.x rozšiřující možnosti tisku a exportu EPS a PDF dokumentů. V současné době je k dispozici pouze MadeToPrint XT 6.5 pro Mac OS X, verze pro Windows 2000/XP bude ale hotova již koncem dubna. Upgrade z verzí 3.x až 5.x stojí 219 EUR.
komerční, 299 EUR
Callas pdfColorConvert 1.0.2 - profesionální plug-in pro Adobe Acrobat 6.x a 7.x slouží ke konverzím barev přímo v prostředí Acrobatu. pdfColorConvert umí převádět RAGB/Lab a přímé barvy co CMYK barev se slušným uživatelským komfortem a přehlednými preferencemi. Samozřejmostí je práce s uživatelskými výstupními profily a generování zpráv o konverzním procesu. Podrobnosti o plug-inu najdete na našem serveru. Do 30. dubna je plug-in nabízen za zaváděcí cenu 179 GBP.
komerční,  USD
Creo Prinergy Powerpack 3.0 - společnost Creo představila nové Adobe Acrobat kompatibilní plug-iny pro svůj workflow management Prinergy Powerpack. Balík obsahuje mimo jiné doplŇky PDF Compare & PDF Merge, Prinergy Advanced Trap Editor a DotShop pro manipulacím nastavení, porovnávání a úpravy různých verzí PDF dokumentů.
komerční, 20 USD
DesktopPublisher Pro 2.2.4 - update jednoduchého, ale v praxi celkem slušně využitelného DTP/layout editoru určeného na tvorbu jednodušších publikací.
komerční, 400 USD
Em Software Xtags 1.0 for InDesign - nový plug-in pro Adobe InDesign slouží k automatizované tvorbě dokumentů pomocí speciálních předloh. Plug-in funguje adekvátně k Xtags pro QuarkXPress a podporuje specializovanou sadu tagů s vlastní syntaxí, na jejímž základě lze například automaticky formátovat libovolně rozsáhlé dokumenty, vkládat do nich různé texty, updatovat hlavičky a patičky dokumentů a provádět řadu dalších operací.
komerční, 599 USD
Enfocus PitStop Professional 6.5 - nová verze vizuálního editoru PDF dokumentů a současně též nástroje na kontrolu dokumentů v Adobe Acrobatu přidává plnou kompatibilitu s PDF V1.5 pro komprimované i nekomprimované dokumenty a přináší též nové porovnávací a PDF/X profily.
komerční, 2 999 USD
Enfocus PitStop Server 3.12 - update profesionálního preflighting serveru na testování PDF dokumentů přináší sadu nových PDF profilů a akcí pro zpracování různých PDF souborů.
komerční, 199 USD
GLUON ProPack 6.19 - update balíku čtrnácti extenzí pro QuarkXPress 6.x opravuje chyby v Reporteru (viz níže). Balík osahuje následující doplňky: ProScale, Cropster, Cloner, Greeker, ProGrids&Guides, Reporter, DragIn, Strata, ProBullets, Outlines, ShapeMaker, Linkster, SpotCheck a další.
komerční,  USD
Markzware FlightCheck Designer/FlightCheck Professional 5.52 - nový update známých prepress aplikací pro kontrolu dokumentů je dostupný ve verzích pro Mac OS X a Windows. Novinky se týkají například podpory PDF V1.5, optimalizace zpracování dokumentů, příkazové řádky u verze produktu pro Windows, podpory 16.bitových TIFF bitmap a komplexní detekce ořezových cest.
info
Monotype Imaging Fonts.com - společnost Monotype Imaging upgradovala jeden z největších serverů s rozsáhlou nabídkou písem v různých formátech. Novinky se týkají především správy serveru a jeho katalogů. Nově lze například zakoupit uživatelské multilicence, rozšířeno bylo i vyhledávání fontů podle různých kritérií apod. Další novinkou je zařazení nabídky písmolijen Font Bureau a FontFabrik, čímž se nabídka písem rozšířila o více než 1 200 nových fontů.
komerční, 99 USD
MultiAd Creator Desktop 7.0.1 - update layout editoru se zajímavými možnostmi, který nabízí funkce obsažené i v profesionálních publikačních systémech, stojí však výrazně méně.
komerční, 299 USD
pdf-Office 3.4 - nejnovější verze balíku na tvorbu profesionálních PDF formulářů přináší řadu drobných změn jako třeba vylepšenou práci s výběrem, víceřádkové textové rámce, vyhlazování textů. nastavení barvy vodící mřížky, nový způsob přepínání stránek a rozšířené funkce pro operace Copy/Paste prováděné mezi jednotlivými dokumenty. pdf-Office navíc existuje mimo verzí pro Windows a Mac také ve verzi pro Linux.
komerční, 175 USD
Ready,Set,Go! 7.6.5 - nová verze univerzálního a v našich končinách zatím nepříliš známého DTP balíku přidává například rozšířenou podporu TIFF obrázků ve stupních šedi, nové funkce pro posuv a přesun stránek pomocí kolečka myši a má opravený import RTF dokumentů z MS Wordu.
komerční, 50 USD
VueScan 8.2 - nová verze vynikajícího balíku na skenování. Program pdoporuej několik set plochých a filmových skenerů, novinkami je například podpora OCR a několika konverzních funkcí souvisejících s OCR.
update
Xactuell for InDesign CS 3.1r32 - update velmi užitečného plug-inu pro Adobe InDesign CS na obousměrné propojení dokumentů InDesignu s různými databázovými systémy. Novinkou je zkušení verze plug-inu a nová dokumentace s ukázkami.
komerční, 999 USD
Xactuell for QXP 3.1r32 - stejný doplněk je k dispozici i ve verzi pro QuarkXPress 6.x. Opět je k dispozici trial verze s dokumentací, ukázkami a výukovým kurzem, další novinkou extenze pro QuarkXPress je podpora iODBC zdrojů.
komerční, 269 GBP
XMLxt XTension - nová extenze pro QuarkXPress umožňující do dokumentů Quarku vkládat, editovat a exportovat XML a jiné speciální tagy, které lze používat k formátování dokumentů.

Macintosh
 
Název a stručná charakteristika programu

komerční, 259 GBP
Bar Code Pro 6.0 - profesionální editor na tvorbu čárových kódů podporuje celou řadu typů kódů a nabízí řadu nových funkcí. Stěžejními novinkami je například podpora čárových kódů TF, JAN, EAN, UPC, UCC/EAN 128, ISSN, FIM, POSTNET, PHARMACODE, MSI/PLESSEY, Code 128, Code 25, Code 39, Code 39 Gaylord, Code 39 Numeric Modulo 10 Formats, Code 39 PAPS, IBSN/ISSN (EAN), ITF HL7, ITF LOINC, PLANET a UCC/EAN-128, podpora skupin GIAI, GRAI, GLN, ISBN a ISO 2108. Čárové kódy lze importovat a exportovat v několika formátech včetně PDF, EPS, PICT A JPEG.
komerční, 299 USD
FontAgent Pro 3 - třetí stěžejní verze profesionálního balíku na správu písem je po dřívějších několika betaverzích konečně na trhu. Novinek je poměrně hodně: automatická komprimace databáze fontů v zadaném časovém intervalu, filtrování zobrazení písem podle typu, sdílení jejich statusu sdílení či aktivace, zámek fontů na ochranu před neautorizovanou manipulací, ochrana heslem pro uživatelské konfigurace, vylepšená automatická aktivace písem, nový WYSIWYG náhled, import sdílených písem a mnoho dalších užitečných změn.
shareware, 10 USD
Font Finagler 0.5.1 - utilita na opravu font cache umí najít a opravit případné problémy s fonty u Mac OS X.
freeware
FontRevealer 1.2 - freewarová utilita na zkoumání Unicode font substitucí v Mac OS X Cocoa aplikacích. Program umí detekovat případné problémy se substitucemi, jejich opravu ale už nechává na uživateli.
komerční, 49 USD
GLUON QC System 6.12a - update extenze pro QuarkXPress 6.1 a vyšší verze na kontrolu integrity a případnou opravu dokumentů Quarku přidává novou verzi modulu Collect.
komerční, 59 USD
GLUON Reporter 3.01 - update doplňku pro QuarkXPress 6.x na generování zpráv s informacemi o dokumentu opravuje chybu při generování zpráv o písmech a obrázcích obsažených v daném dokumentu.
komerční, 299 až 695 USD
MathMagic Pro for InDesign 5.02 - update vynikajícího plug-inu pro Adobe InDesign na tvorbu a sazbu matematických výrazů a rovnic má vlastní WYSIWYG editoru výrazů a může výrazně usnadnit práci při sazbě učenic a dalších specializovaných technických publikací. Update plug-inu opravuje některé drobné chyby při přepočtech velikosti písem, práci se symboly a vylepšuje vlastnosti náhledového systému.
komerční, 199 až 895 USD
MathMagic Pro for QuarkXPress 5.02 - update extenze pro QuarkXPress na sazbu matematických výrazů a komplexních rovnic obsahuje opravu podobných chyb jako verze pro Adobe InDesign.
freeware
MatrixBatchEPS 1.0.4 - update extenze pro QuarkXPress 6.x na dávkovou konverzi všech dokumentů Quarku umístěných ve vybraném adresáři a jejich uložení do EPS souborů.
freeware
MatrixCaseSwapper 1.0.3 - update freewarového doplňku pro QuarkXPress 6.x umí měnit verzálky a kapitálky pomocí klávesových zkratek, ostatní vlastnosti textu (velikost, typ písma, barva apod.) zůstanou zachovány.
freeware
MatrixColorChanger 1.0.2 - update extenze pro QuarkXPress 6.x na jednoduchou změnu arvu textu a stínování textu, textových rámců a obrázkových rámců.
freeware
MatrixDragAndDrop 1.0.2 - update freewarové extenze pro QurakXPress 6.x na import obrázků a textů do dokumentů Quarku přes drag&drop opravuje chybu týkající se nekorektní zobrazení názvu doplŇku v XTensions Manageru.
freeware
MatrixPage2Pict 1.0.6 - update freewarové extenze pro QuarkXPress 6.x na tvorbu náhledů souborů Quarku (s libovolnou velikostí) a jejich uložení v resource forku.
freeware
MatrixTextFitter 1.1 - nová verze freewarové extenze pro QuarkXPress 6.x na automatickou úpravu velikosti textů a jejich přizpůsobení rozměrům textovém rámce (extenze funguje přes AppleScript). MatrixTextFitter umí pracovat i s prolinkovanými rámci a umí velikost fontů nejen zmenšovat, ale také zvětšovat.
shareware, 30 USD
photoprinto 1.1 - zajímavá shareware aplikace na tvorbu a tisk grafických alb podporuje iPhoto adresáře, umí exportovat PDF dokumenty a má i několik manipulačních funkcí pro ořez fotografií a různé image processingové efekty.
komerční, 250 USD
PressPerCent Pro 2.5.1 - update nástroje na zkoumání dokumentů určených pro tisk, který může ušetřit peníze za inkoust a tiskové materiály. Program ukládá PPF soubory, které umí zpracovat různá výstupní zařízení - Heidelberg, KA, Mokori, Man Roland apod. Novinkami updatu je například opravená komunikace s Adobe Distillerem 7, opravený problém s PDF soubory vytvořenými v QuarkXPressu a mírně upravené grafické rozhraní.
komerční, 299 USD
PStill 4.0.1 - update konvertoru EPS/PS dokumentů do formátu PDF přináší řadu drobných změn a oprav týkajících se například výběru konverzních úloh, nového modulu pro správu barev, podporu formátu Photoshop DCS, vylepšené změny velikosti obrázků v malém rozlišení aj.
komerční, 299 USD
Quark Publishing System 3.5 - preview aktuální verze svého publikačního systému představila společnost Quark. Quark Publishing System je komplexní řešení pro přípravu, tvorbu, export a tisk publikací dodávaný v rámci komplexního workflow řešení. Novinkami verze 3.5 je například automatický záznam prováděných změn, QuarkConnect pro sledování a správu různých aplikací jako je MS Word, MS Excel, Adobe Illustrator, Adobe Photoshop aj., podpora AppleScriptu pro automatizaci funkcí u databázově orientovaných publikačních systémů a vylepšený systém poznámek i správy dokumentů administrátorem. Preview bylo představeno ve verzi pro Mac OS X.
komerční, 129 USD
Recosoft PDF2Office v2.1 Professional - nová verze univerzálního konverzního řešení na převod PDF dokumentů do MS Office přidává mimo jiné podporu formátu RTF a AppleWorks, kontextové menu v plug-inu pro MS Word, podporu natočení obrázků, správné zbarvení JPEG CMYK fotografií a vylepšený instalátor.
shareware, 12 USD
The Fontz X 4.1 - nová verze správce písem umožňuje prohlížet instalovaná i doposud nenainstalovaná písma a řadit fonty do skupin. Roztříděné fonty pak můžete tisknout a dále s nimi manipulovat.
komerční, 40 USD
Veenix: Design & Type Tools 3.9 - "prepress" balík na správu, prohlížení, kontrolu a manipulaci s fonty pro Mac OS X obsahuje poměrně širokou paletu funkcí od WYSIWYG databáze písem přes tisk vzorníků instalovaných i nenainstalovaných písem, porovnávání fontů, impoziční kalkulačky, mapy znaků až třeba po konverzi měřících jednotek a různých dalších služeb.
freeware
XeTeX 0.93 - update UNICODE kompatibilního freewarového publikačního systému je založený na bázi TeXu. Novinky updatu se týkají lepší integrace s novějšími TeX instalacemi, další novinkou je pak vylepšená podpora Type 1 fontů a podpory textů bez UNICODE kódování.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Polygrafie  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: