Softwarové novinky 12/2007: prepress - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


VSE

Softwarové novinky 12/2007: prepress

sw software

6. prosince 2007, 00.00 | Poslední letošní softwarové novinky z oblasti prepressu přináší opět celou řadu zajímavých pluginů, aplikací a jejich updatů. Nově jsme pro vás
vybrali opravdu jen ty nejzajímavější programy, jejichž přehled najdete v článku.

Windows
 
Název a stručná charakteristika programu

shareware, 25 USD
ABC Amber Text Converter 5.04 - update programu na konverzi textových dokumentů z/do mnoha formátů včetně formátů PDF, DOC, XLS, WRI, WPD, SAM, WPS, WSD, RTF, HTML aj. a s podporou více než třiceti jazyků.
komerční, 59 USD
Aloaha PDF Crypter 3.0.38 - update aplikace na šifrování PDF dokumentů se sadou veřejných klíčů a uživatelským heslem.
komerční, 49 USD
Aloaha PDF Signator 3.0.38 - update programu na digitální podepisování libovolných PDF dokumentů s podporou softwarových certifikátů a SmartCards/e-ID Cards.
komerční, 113 USD
Aloaha PDF Suite Pro 3.0.38 - update programu na tvorbu PDF dokumentů, nově s integrovaným editorem bookmarků, jejich automatickým generováním, podporou SmartCard, WebDAV Maileru, Hot Folders aj.
freeware
Aloaha Sign 3.0.38 - update freewarové utility na ověřování PDF/d2d/p7m/xmldsig & PKCS #7 signatur pro různé typy souborů.
freeware
eXPert PDF Reader 2.0.50 - update alternativního freewarového prohlížeče PDF dokumentů s tiskovými funkcemi a editorem poznámek.
shareware, 28 USD
FontExplorerL.M 5.6.0 - nová verze prohlížeče a správce písem s podporou fontů ve formátech TrueType, TrueType Collections, OpenType, PostScript Type 1 a bitmapových písem.
shareware, 30 USD
MicroAdobe PDF Editor 6.8 Build 71125 - nová verze alternativního editoru PDF dokumentů připomínajícího svým prostředím například MS Word.
shareware, 25 EUR
MPSBarcode 3.90 - program na tisk štítků včetně čárových kódů.
komerční, 40 USD
novaPDF Server Pro 5.3 build 245 - update virtuálního tiskového driveru na tvorbu PDF dokumentů z libovolné aplikace.
komerční, 70 USD
PDF-XChange Pro 3.60125 - update tiskového ovladače na tvorbu PDF dokumentů z libovolného tisknutelného souboru.
komerční, 100 USD
pdfFactory Pro 3.22 - update známého virtuálního tiskového ovladače na tvorbu klasických i šifrovaných PDF dokumentů z libovolného tisknutelného dokumentu.
shareware, 20 USD
ProPoster 2.02.03 - relativně jednoduchý program na tvorbu plakátů z libovolných obrázků, fotografií a také například z kancelářských dokumentů importovaných přes Windows Clipboard. Podobnosti o pluginu se dočtete v samostatném článku na serveru Grafika On-line.
komerční, 149 USD
ReplaceMagic Word Professional 1.8.3 - komfortní program na vyhledávání a nahrazování textů v dokumentech MS Office včetně hlaviček a patiček, odkazů a mezinárodních znaků.
freeware
Scans2PDF 1.4 - program na rychlý převod skenovaných dokumentů do formátu PDF a podporou Adobe Photoshopu pro úpravy naskenovaných předloh.
komerční, 70 USD
Smart PDF Converter Pro 3.11 - update konvertoru PDF souborů na zpětný převod PDF dokumentů do formátů HTML, DOC, RTF, XLS, TXT a grafických formátů JPEG a TIFF.

Windows/Macintosh
 
Název a stručná charakteristika programu

komerční, 119 USD
Andromeda ReArranger 1.1 - plugin pro Adobe InDesign CS2/CS3 pro rychlé změny layoutu stránek dokumentů InDesignu pomocí automaticky navrhovaných alternativních variant rozmístění objektů na dané stránce. Podobnosti o pluginu se dočtete v samostatném článku na serveru Grafika On-line.
komerční, 99 USD
FontLab ScanFont 5.0 - již pátá stěžejní verze konvertoru obrázků do vektorových obrázkových písem umí ukládat symboly, loga, obrázky a dalších grafické prvky do písem ve formátech Adobe Type 1, TrueType a OpenType font.
shareware, 30 USD
FontLab SigMaker 3 - nová verze programu pro Windows i Macintosh na vkládání signatur, symbolů a jiných grafických prvků do písem ve formátech TrueType a OpenType, nově s tvorbou fontletů a SING glyphletů pro Adobe InDesign CS3/CS3.
freeware
Lightning Brain LikeFindsLike 1.0.2 - update freewarového skriptového pluginu pro Adobe InDesign na rychlejší výběr objektů v layoutu stránky.
komerční, 50 až 695 USD
MathMagic Pro 5.63 - update známého doplňku pro QuarkXPress a Adobe InDesign na tvorbu nejrůznějších matematických výrazů, rovnic apod.
freeware
OpenOffice.org 2.3.1 RC1 - nová verze populárního open source kancelářského balíku s řadou aplikací na zpracování a tvorbu textů, grafiky, PDF dokumentů, tabulek a prezentací, dostupná v několika desítkách lokalizací.
komerční, 149 EUR
PhotoZoom Pro 2.3.0 - nová verze výkonné aplikace na zvětšování obrázků a fotografií s různými resamplovacími algoritmy včetně velmi kvalitní metody S-Spline XL, exportem metadat a pluginem pro Adobe Photoshop.
update
QuarkXPress 7.31 - update populárního layout a DTP balíku koriguje různé drobné chyby verze 7.3 a vylepšuje kompatibilitu s Windows Vista a Mac OS 10.5 Leopard.
komerční, 262 USD
Quite A Box Of Tricks 1.8c - nová verze pluginu pro Adobe Acrobat na rychlou konverzi barvového prostoru CMYK do stupňů šedi, různé transformace aj.
komerční, 40 USD
VueScan 8.4.48 - update známé alternativní aplikace na skenování s podporou několika set plochých a filmových skenerů, nově například s podporou skenerů Epson PM-T960, PM-T990 a LP-5600 a opravenými ovladači ke skenerům Minolta, Canon a HP.

Macintosh
 
Název a stručná charakteristika programu

komerční, 120 USD
Badia BigPicture 3.1 pro InDesign- nová verze pluginu pro Adobe InDesign CS3 rozšiřuje možnosti InDesignu v oblasti správy grafiky a odkazů na obrázky.
komerční, 100 USD
Badia Exportools 2.03 - update extenze pro QuarkXPress 7.x na automatizaci exportu stránek dokumentů Quarku v různých formátech včetně EPS, PostScript, PDF, nebo jako bitmapa či HTML dokument.
komerční, 100 USD
Badia Exportools 1.11 pro InDesign - update pluginu pro Adobe InDesign CS3 na automatizovaný export jednotlivých stránek v různých formátech včetně formátů EPS, PostScript, PDF, RTF, ASCII text a JPEG.
komerční, 45 USD
Badia OpenNow Pro 3.51 - update extenze pro QuarkXPress zobrazující rozšířené informace o obrázcích a fotografiích, nově s kompatibilitou s Mac OS X 10.5.
komerční, 120 USD
Badia Printools 5.03 - update extenze pro QuarkXPress pro hromadný tisk, kontrolu a export dokumentů, nově s opravenými problémy s funkcí "Print all Layouts in Project" a kompatibilitou s Mac OS X Leopard.
komerční, 99 EUR
Barcody 1.01 - generátor čárových kódů ve formátu EAN 5 + EAN 2, EAN 13, EAN 8, ISBN 13, ISSN, ISMN, UPC A, UPC E, PZN, ITF-14 + SCC-14, Identcode, Leitcode, Code 2/5 Industrial, Code 2/5 Interleaved, Code 2/5 Matrix, Codabar, Code 39, Code 39 Full Ascii, Code 93 a Code 128. Program podporuje technologii LinkBack například pro DTP editory iCalamus, Publisher aj.
freeware
ConvertEncoding 1.1.2 - konvertor textových souborů pro různá kódování a s různým zakončením řádek.
komerční, 40 USD
DiscLabel 5.0 - nová verze komfortního editoru CD/DVD přebalů je nově dodávaná s více než 1 300 vektorovými kliparty, sadou nových předloh a podporuje například efekty pro jednotlivé vrstvy.
update
Extensis Suitcase Fusion 12.1.7 - update známého font serveru s vyspělými funkcemi pro správu písem přináší především nezbytné opravy a vylepšení pro Mac OS X 10.5 a také aktualizované autoaktivační pluginy pro Adobe Illustrator CS3 a InDesign CS3.
shareware, 20 USD
Font Examiner 3.0.1 - update utility zobrazující mapu znaků.
komerční, 70 USD
FontDoctor X 7.5.0 - nová verze programu na diagnostiku případných problémů s fonty a jejich opravy s podporou Mac OS X 10.5, inovovaným grafickým rozhraním a opravenými AppleScripty pro Automator.
freeware
FormulatePro 0.0.3 - jedna z prvních betaverzí freewarového nástroje na vyplňování PDF formulářů textem či grafikou.
komerční, 199 USD
GLUON Slugger 7.07 - update extenze pro QuarkXPress 7.x pro sledování obsahu layoutu dokumentů pomocí různých informačních prvků.
komerční, 129 EUR
iCalamus 1.11 - nová verze stále populárnějšího layout a DTP balíku vyvíjeného speciálně pro Mac OS X s rozšiřitelností přes externí pluginy, celou řadou zajímavých funkcí a několika lokalizacemi včetně české.
update
Microsoft Office 2004 v11.3.9 - v poslední době nás Microsoft zásobuje jedním updatem za druhým týkajícím se kancelářského balíku MS Office pro Macintosh. Tentokrát update opravuje stabilitu MS Wordu 2004 ve všech edicích MS Office Standard Edition, Student and Teacher Edition i Professional Edition.
komerční, 50/95 USD
PDFpen 3.3.1 - update poměrně kvalitního editoru PDF formulářů a obsahu PDF dokumentů (obrázky a texty) přidává kompatibilitu s Mac OS X 10.5 a novými formáty PDF dokumentů.
komerční, 60 USD
PDF Studio 4.7 - nová verze programu na převod skenovaných dokumentů do formátu PDF s integrovaným editorem audio komentářů, manipulačními funkcemi, extrakcí textů a řadou jiných užitečných funkcí.
komerční, 35 USD
PdfCompress 5.6.1 - update utility na rekompresi PDF dokumentů s podporou komprese LZW, Flate, JPEG, JPEG2000, možností odstraňovat fonty a metadata z dokumentů aj.
shareware, 30 EUR
PopChar X 3.3 - oblíbená mapa znaků s řadou unikátních funkcí pro vkládání znaků a HTML entit do libovolných aplikací.
komerční, 69 USD
PStill 5.7 - nová verze konvertor EPS a postscriptových dokumentů do formátu PDF.
komerční, 49 USD
StampInStone 3.4.1 - update editoru textových i grafických vodoznaků pro PDF dokumenty.
komerční, 60 USD
The Print Shop 2.0.6 - update editoru vizitek, plakátů, pohlednic, kalendářů, štítků aj. se specializovanými tiskovými funkcemi a obrovským množstvím standardně dodávaných klipartů, předloh projektů, obrázků a písem, nově s upravenou kompatibilitou s Apple iLife 08 a Mac OS X 10.5.
komerční, 20 USD
You Control: Fonts 1.3 b1 - nová verze program na tvorbu WYSIWYG menu s náhledy písem řazenými podle jejich rodiny pro Mac OS X.
komerční, 299 USD
Zevrix BatchOutput 3.0b2 - update pluginu pro Adobe InDesign rozšiřujícího možnosti InDesignu v oblasti tiskových a exportních funkcí, nově především s opravenými chybami ohledně tvorby PDF a postscriptových dokumentů.
komerční, 70 USD
Zevrix InPreflight 2.2 - nová verze pluginu pro Adobe InDesign na kontrolu dokumentů v rámci předtiskové přípravy je 3-4 rychlejší při analýze TIFF souborů, zobrazuje informace o RGB a CMYK profilech a je kompatibilní s Mac OS X Leopard.
komerční, 130 USD
Zevrix LinkOptimizer 3.0.3 - update pluginu pro Adobe InDesign na redukci a optimalizaci velikosti vložených bitmapových grafických objektů pomocí jejich automatické úpravy v Adobe Photoshopu.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Webdesign  

 » Rubriky  » Polygrafie  

 » Rubriky  » PDF - Adobe Acrobat  

 » Rubriky  » Photoshop  

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: