Softwarové novinky 12/2007: grafika a multimédia - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


VSE

Softwarové novinky 12/2007: grafika a multimédia

sw software

12. prosince 2007, 00.00 | Také listopadové softwarové novinky z oblasti grafiky a multimédií jsme trochu vylepšili a v přehledu proto najdete pouze ty nejzajímavější pluginy, utility,
aplikace a jejich updaty. Co je nového u výrobců, jako jsou Adobe, Apple, Corel, ACDSee či onOne Software?

Windows
 
Název a stručná charakteristika programu

shareware, 20 USD
ABC Amber Photoshop Converter 2.01 - update konvertoru PSD souborů do řady jiných bitmapových grafických formátů.
komerční, 50 USD
ACDSee 10 Photo Manager 10.0.238 - update velmi oblíbeného univerzálního multimediálního prohlížeče, konvertoru a editoru obrázků a digitálních fotografií přináší různé drobné opravy. Češtinu pro starší verze programu najdete na tomto webu.
komerční, 50 USD
Andrew's Plug-ins Collection 1.3.5 - update jedné z největších kolekcí "méně užitečných" efektových pluginů pro Adobe Photoshop obsahuje celkem 180 pluginů.
komerční, 32 USD
Apex Video Converter Home Edition 4.77 - konvertor všech nejpoužívanějších video formátů: AVI, MOV/QuickTime, MPEG, WMV, ASF, RM, RMVB, 3GP a MP4.
freeware
BSPlayer 2.25 - nová verze populárního freewarového přehrávače videa s podporou textových titulků a řadou dalších komfortních funkcí.
komerční, 650 USD
Canvas 11 + GIS Module 11.0.1173 - update profesionálního vektorového grafického editoru se specializací na zpracování mapových podkladů v oblasti geografických (GIS) systémů.
update
Corel Paint Shop Pro Photo X2 v12.01 - společnost Corel zařadila do nového updatu svého grafického editoru také podporu formátu Microsoft HD Photo.
komerční, 130 USD
CyberLink DVD Suite 6 - komplexní balík na přehrávání videa včetně HD DVD a Blu-ray disků, zpracování videa a tvorbu DVD kompilací. Balík obsahuje následující aplikace: PowerDVD, PowerDirector, PowerProducer, Power2Go, PowerBackup, PowerDVD Copy, InstantBurn, MediaShow, LabelPrint a PowerStarter.
komerční, 60 USD
DVD Photo Slideshow Professional 7.80 - nová verze editoru DVD slideshow.
komerční, 50 USD
DVDFab Platinum 4.0.1.0 - nová verze komerčního programu pro zálohování audio i video DVD kompilací s možností rekomprese celého obsahu DVD.
shareware, 7 USD
GXContrasted 1.0.5 - update pluginu pro Adobe Photoshop na tvorbu nejrůznějších efektů s kontrastem, zrnitostí, rozostřením aj.
freeware
Imagelys Picture Styles 3.2.0 - program na tvorbu bezešvých textur pro různé účely, navíc s řadou efektových funkcí.
komerční, 49 USD
ImageConverter Plus 7.3 - konvertor a prohlížeč různých bitmapových i vektorových grafických formátů (EPS a PDF) s integrací do Windows Exploreru.
shareware, 27 USD
Konvertor 3.60.3 - nová verze konvertoru více než 500 grafických, video a textových formátů se čtyřiceti color a image processingovými filtry pro efektové zpracování obrázků a fotografií.
shareware, 30 USD
Magic Morph 1.95 - shareware aplikace na tvorbu morfingových a warpingových animací ve formátu SWF, GIF a AVI.
freeware
MyPhotoIndex 1.16 - freewarový správce digitálních fotografií s podporou RAW snímků.
komerční, 300 USD
Perspector Professional Edition 4.0 - nová verze velmi zajímavého doplňku pro MS PowerPoint přidává do PowerPointu podporu 3D objektů.
komerční, 250 USD
Photodex ProShow Producer 3.2 - nová verze profesionálního editoru slideshow prezentací s podporou různých mobilních zařízení a set-top-boxů.
komerční, 30/50 USD
PixelNovel ComparePSD - zajímavý program na porovnávání PSD souborů Adobe Photoshopu vrstvu po vrstvě. Verze pro Mac OS X se teprve připravuje, komerční licence stojí 50 USD.
freeware
QuickTime Alternative 2.1.1 - náhrada za (u verze pro Windows) dost neohrabaný QuickTime zabírá na disku méně místa, rychleji se spouští a nabízí i podporu webových prohlížečů Mozilla, Netscape, Internet Explorer a Opera.
komerční, 200 USD
Reallusion iClone Studio 2.5 - zajímavý editor animovaných 3D portrétových fotografií pro účely filmové produkce.
komerční, 60 USD
StudioLine Photo Classic 3.50.0 - nová verze poměrně kvalitního správce digitálních fotografií s vestavěným IPTC a EXIF editorem a různými publikačními funkcemi.
shareware, 20 USD
SWiSH Pix 1.5 - nová verze editoru Flash alb s hudbou na pozadí.
komerční, 70 USD
The Plugin Galaxy 2.0 - sada více než 160 efektových filtrů pro Adobe Photoshop nabízí přes 400 předvoleb jednotlivých efektů v mnoha kategoriích. Podrobný článek o pluginu najdete na serveru Grafika On-line.
komerční, 80 USD
TopStyle 3.5 - nová verze editoru kaskádových stylů dostupného i ve freewarové verzi Lite. Další informace o editoru najdete v samostatném článku na serveru Grafika On-line.
komerční, 170 USD
TwistedBrush 14.4 - nová verze bitmapového grafického editoru pro kreativní kreslení pomocí systému malířských, efektových a retušovacích štětců.
komerční, 499 USD
VariCAD 2007 v3.02 - update jednoho z řady profesionálních řešení z oblasti CAD editorů pro Windows a Linux.
komerční, 99 USD
Vextractor 3.92 - update konvertoru skenovaných bitmapových výkresů do vektorového formátu pro CAD aplikace.
shareware, 30 USD
Web Button Maker Deluxe 3.0 - nová verze editoru tlačítek pro webové navigační prvky s různými tematickými šablonami návrhů tlačítek a jiných navigačních symbolů.

Windows/Macintosh
 
Název a stručná charakteristika programu

update
Adobe Bridge CS3 v2.1.1 - update sice trochu neohrabaného, ale přesto poměrně kvalitního správce obrázků a digitálních fotografií současně funguje jako prostředník na sdílení dat mezi aplikacemi balíku Creative Suite 3.
komerční, 299 USD
Adobe Photoshop Lightroom 1.3 - nová verze známého editoru RAW snímků vylepšuje redukci šumu v digitálních fotografiích, má inovovanou správu souborů, podporuje aktuální modely digitálních fotoaparátů a upravuje kompatibilitu s Windows Vista.
update
Adobe Premiere Pro CS3 v3.1 - jeden z významnějších updatů přináší společnost Adobe pro svůj profesionální video editor. Update opravuje celou řadu drobných chyb týkajících se především editace HD videa, exportu videa s kodekem H.264, program též nově nativně podporuje video kamery Panasonic P2.
komerční, 117 USD
AKVIS LightShop 2.0 - nová verze pluginu pro Adobe Photoshop na tvorbu různých světelných efektů včetně duhy, odlesků na kapkách vody, noční oblohy, lensflares, ohňostroje aj.
freeware
Apple iTunes 7.5 - nová verze známého multifunkčního jukeboxu s možností nakoupit hudební nahrávky a řadou funkcí pro synchronizaci s Apple iPodem a iPhone.
freeware
Apple QuickTime 7.3 - nová verze systému QuickTime navyšuje kompatibilitu s Apple iPhone, JavaScriptem v QuickTime Web Pluginu a aktuální verzí iTunes.
komerční, 72 USD
AKVIS Sketch 6.0 - již šestá verze pluginu pro Adobe Photoshop na tvorbu realistických černobílých i barevných skic, nově s například s podporou texturovacích funkcí a Adobe Photoshop Elements 6.0.
komerční, 199 USD
Alien Skin Image Doctor 2.0 - nová verze výkonného pluginu se sadou filtrů pro retuše JPEG obrazových artefaktů, prachových částic apod.
komerční, 295 USD
Artlandia SymmetryShop 2.0/2.1 - nová verze profesionálního pluginu pro Adobe Photoshop na tvorbu symetrických vzorů je opět určena například pro oblast textilního průmyslu a návrhářství.
komerční, 249 až 549 USD
Carrara 6.0.3 - update profesionálního 3D modeleru s animačními a renderingovými funkcemi s původní specializací na tvorbu 3D modelů z 2D fotografií.
shareware, 29 USD
Citra FX Photo Filter 2.0 - svým způsobem unikátní sada filtrů pro efektové zpracování obrázků a fotografií je napsaná v Javě a nabízí několik desítek color a image processingových operací.
shareware, 60 USD
Color Mechanic Pro 2.0 - nová verze pluginu pro Adobe Photoshop a Photoshop Elements pro selektivní barvové korekce obrázků a fotografií konečně (mimo jiné) přináší nativní podporu počítačů Macintosh s procesory Intel.
komerční, 169/299 USD
DxO Optics Pro v5 - nová stěžejní verze programu a současně pluginu pro Adobe Photoshop a Photoshop Lightroom přináší vyšší produktivitu práce, zcela nové grafické rozhraní, vylepšený RAW konvertor a několik jiných méně významných novinek. Podrobné představení aplikace najdete na serveru Grafika On-line.
komerční, 129 USD
FILTERiT 4.2 - nová verze pluginu pro Adobe Illustrator na tvorbu různých 3D transformací.
freeware
Firefox 2.0.0.11 - série několika nových updatů až na verzi 2.0.0.11 populárního webového prohlížeče většinou řeší různé bezpečnostní funkce a spolupráci s externími pluginy.
komerční, 250 USD
Light Crafts LightZone 3.2 - nová verze profesionálního editoru RAW fotografií s několika unikátními funkcemi pro úpravy barev a retuše.
freeware
Netscape Navigator 9.0.0.3 - update známého webového prohlížeče s opravenými bezpečnostními chybami.
komerční, 150 USD
Nikon Capture NX 1.3 - nová verze "firemního" editoru klasických a především RAW snímků společnosti Nikon s interaktivní technologií úprav U Point obsahuje celkem 25 nástrojů pro úpravy barev a retuše snímků.
komerční, 60 USD
onOne Essentials 2.0 - nová verze sady efektů pro Adobe Photoshop Elements obsahuje aktuální verze pluginů PhotoTune, Mask Pro, PhotoFrame a Genuine Fractals.
komerční, 160/260 USD
onOne PhotoTools 1.0 - kdysi velmi populární a dnes kompletně "zrenovovaný" plugin pro Adobe Photoshop nabízí ve dvou edicích s různou cenou přes 150 respektive 250 fotografických efektů, zcela nové pracovní prostředí s velkými náhledy a možnost dávkově zpracovat snímky. Podrobný článek o pluginu si můžete přečíst na serveru Grafika On-line.
komerční, 59 EUR
PhotoLine 32 v14.01 - update známého bitmapového grafického editoru s možnosti editovat i vektorovou grafiku, vytvářet GIF animace a také jednodušší publikace, letáky apod.
komerční, 49 EUR
PhotoMagic 1.2.8 - nová verze univerzálního editoru pro zpracování digitálních fotografií s podporou Mac OS X 10.5 a technologií S-Spline pro zvětšování grafických předloh.
komerční, 695 USD
Strata 3D CX 5.1.1 - update známého 3D modeleru a animačního systému s přímou podporou Adobe Photoshopu pomocí pluginů.
komerční, 179 USD
Tools for Television PRO 2.3 - nová verze speciální pluginu pro Adobe Photoshop pro zpracování grafiky pro televizní produkci umí spolupracovat s video grabbery, součástí pluginu je i editor titulků a konvertor statických obrázků do podoby vhodné pro video.
komerční, 795 USD
TouchCAD 3.5.4 - update profesionálního 3D modeleru na tvorbu a vývoj fyzikálních modelů součástech přináší nezbytnou kompatibilitu s Windows Vista a především s Mac OS X 10.5 Leopard.
freeware
VLC media player 0.8.6d - update populárního open source multimediálního přehrávače řady video formátů, internetových televizí a rádií a celou řadou zajímavých funkcí pro sdílení a streaming videa.
komerční, 299 USD

Macintosh
 
Název a stručná charakteristika programu

komerční, 199 USD
Apple Final Cut Express 4 - zjednodušená čtvrtá verze video editoru s podporou formátu AVCHD a projektů Apple iMovie '08 dále přidává přes padesát efektových filtrů a nástroj LiveType 2 na tvorbu statických i animovaných titulků.
komerční, 1 299 USD
Apple Final Cut Pro 6.0.2 - update profesionálního video editoru se specializací na kompoziční a speciální efektové funkce opravuje různé drobné chybičky a navyšuje stabilitu aplikace při spolupráci s různými video zařízeními.
shareware, 40 USD
Art Text 1.2.4 - update programu na tvorbu textových nápisů, log, ikon a tlačítek pro Mac OS X.
freeware
Camino 1.5.3 - update webového prohlížeče s jádrem Mozilla Gecko, nativně navrženého pro Mac OS X.
komerční, 95 USD
EazyDraw 2.4.1 - update vektorového grafického editoru pro Mac OS X s různými publikačními funkcemi.
komerční, 49 USD
iMaginator 3.5.1 - update sady efektů obsahuje 118 filtrů pro úpravy bitmapové grafiky.
komerční, 895 USD
Media 100 v12.0.2 - update profesionálního balíku pro video produkci a streaming videa, nově s různými vylepšeními ohledně podpory HD videa, přednastaveními efektů a mimo jiné též s integrovanou knihovnou efektů z produkce BorisFX.
komerční, 150 USD
Punch! Home Design Studio 11.0.3 - update zajímavě vypadajícího editoru domácích interiérů místností a budov se zajímavě vyřešenou interní topografií předmětů a nábytku.
freeware
Poster for Illustrator 1.2 - plugin pro Adobe Illustrator na hromadnou konverzi PDF/AI a EPS souborů.
shareware, 5 USD
QuickAlbum 2.0 - levný program na tvorbu webových alb.
info
Toon Boom & Mac OS X Leopard - společnost Toon Boom Animation Inc. oznámila podporu všech svých profesionálních produktů rodiny Storyboard Pro a Digital Pro pro Mac OS X 10.5.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Webdesign  

 » Rubriky  » Polygrafie  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Photoshop  

 » Rubriky  » Software  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: