Softwarové novinky 03/2005, prepress - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


VSE

Softwarové novinky 03/2005, prepress

sw software

3. března 2005, 00.00 | Přehled softwarových novinek z oblasti DTP a prepressu není sice na našem serveru sám o sobě novinkou, od nynějška vám však budeme pravidelně nabízet komplexní výčet všech zajímavých updatů či nových programů právě z oblasti publikování a předtiskové přípravy.

Windows
 
Název a stručná charakteristika programu

freeware
CutePDF Writer 2.3 - nová verze speciálního tiskového ovladače na tvorbu PDF dokumentů ze všech tisknutelných souborů přináší několik změn týkajících se defaultního cílového adresáře pro ukládání souborů, lepší podpory mezinárodních znaků, separace od Ghostscriptu (který si musíte stáhnout zvlášť) a přípravy podpory pro následující pozměněnou verzi CutePDF 3.0. Program je i nadále poskytován zdarma.
komerční
cyan eProof 4.0 - již čtvrtá verze profesionálního proofing balíku pro testování a opravy PDF a dalších typů dokumentů (InDesign, Illustrator, MS Word a postscriptové soubory) v prostředí webového prohlížeče nabízí snadnou dálkovou správu v rámci internetu či intranetu. eProof 4.0 má integrovanou unikátní technologii na rychlé prohlížení i velmi dlouhých dokumentů přes dial-up konektivitu, nabízí zajímavé editační funkce pro opravy stávajících dokumentů a navrch má ještě volitelné uživatelské prostředí, které lze upravit pomocí skinů. eProof klienti jsou dostupní jak pro Macintosh, tak i pro Windows.
shareware, 20 USD
Font Fitting Room 1.0 - nový shareware prográmek na prohlížení a správu písem umí pracovat s fonty ve formátech TrueType, OpenType, AdobeType 1 a bitmapovými systémovými písmy. Program zobrazuje jednotlivé fonty formou přehledné mapy, každý znak si pak lze prohlédnout s pomocí integrované funkce lupy. Samozřejmostí je podpora UNICODE a ClearType pro vyhlazování písem zobrazovaných na LCD monitorech.
komerční, 100 USD
pdfFactory Pro 2.36 - update výborného tiskového driveru na tvorbu PDF dokumentů bez problémů podporuje češtinu (ostatně celý program je k dispozici i v české verzi), umí jednotlivé tištěné stránky kombinovat do jednoho PDF souboru, umožňuje též vkládání písem do dokumentů a jejich ochranu pomocí šifrování. Zjednodušená verze pdfFactory bez podpory šifrování a několika jiných méně důležitých funkcí se prodává za 50 USD.
komerční, 10 USD
Pdf995 7.1s - update dalšího nástroje na tvorbu PDF dokumentů přináší jen opravy několika drobných chyb.
shareware, 20 USD
X-Fonter 5.0 - poměrně solidní prohlížeč a správce písem je k dispozici už ve své páté verzi. Program podporuje fonty ve formátech TTF, OpenType, AdobeType 1 i bitmapové fonty a umí je mimo jiné zobrazovat též formou 3D pohledu. Novinkou páté verze je práce s kolekcemi písem, více voleb pro tisk vzorníků a vylepšené rutiny správy fontů.

Windows/Macintosh
 
Název a stručná charakteristika programu

komerční, 20 USD
DesktopPublisher Pro 1.4.4 - update jednoduchého publikačního nástroje na tvorbu různých letáků, nabídkových katalogů apod. nabízí klasické textové a objektové rámce a nově vylepšuje práci s Clipboardem.
komerční, 39 USD
DTP Tools History 1.0 - zbrusu nový plug-in pro Adobe InDesign a Adobe InCopy pro záznam historie prováděných akcí jsme už na Grafice recenzovali, takže jen ve zkratce: libovolná úroveň historie akcí s přiřazenými ikonkami, funkce Undo/Redo a navrch ještě grafické snapshoty aktuálních stavů dokumentu.
komerční, 1 299 USD
EasyCatalogCS 1.1.2 - nová verze profesionálního databázového publikačního plug-inu pro Adobe InDesign umožňuje propojit dokumenty InDesignu s databázovým systémem a velmi snadno tak například aktualizovat ceny či datové položky v nabídkovém katalogy, rozsáhlém ceníku, nabídce cestovní kanceláře apod. Novinkou plug-inu jsou volitelné moduly pro automatické stránkování, podpora skriptů přes JavaScript, AppleScript nebo Visual Basic, vyhledávání a náhradu datových polí a mimo jiné též podpora kódování UNICODE.
komerční, ž99 USD
Enfocus PitStop Pro 6.12 - nová verze vizuálního PDF editoru a preflighting nástroje pro Adobe Acrobat slouží ke kontrole, automatickým opravám a editaci PDF dokumentů. Novinkou je rozšířená kontrola grafických objektů s 16-bitovými barvovými kanály, opravené funkce týkající se zobrazování stínů a vzorů po jejich přesunutí či zkopírování a upravené GUI Inspectoru v Mac OS 9 a Mac OS X.
beta
Font Safari 1.0b27 - update prohlížeče fontů a současně i mapy znaků podporuje různá kódová schémata na Windows a Mac OS, novinkou je především podpora UTF8/UTF16, zobrazování UNICODE názvů znaků v daném písmu a nový souhrnný grafický pohled na celý font.
komerční
Group Logic ExtremeZ-IP 4.0 - sdílení libovolných souborů mezi Mac OS 9 / Mac OS X a Windows nabízí snadný přístup například k objemným souborům pro grafiku a prepress.
shareware, 20 USD
Labels and Cards Pro 2.0.6 - update grafického programu na tvorbu různých vizitek, štítků apod. s interní databází na 32 tisíc záznamů může dobře posloužit v případě, že není zrovna k dispozici žádný profi grafický editor.
komerční, 250 USD
Parnian Suite 3.1 - pro nás možná trochu exotický balík na přípravu a publikování dokumentů v arabských a Farsi jazycích existuje i jako plug-in pro různé DTP a layout programy jako je Illustrator, PageMaker, Freehand, QuarkXPress, Photoshop CS aj. Parnian Suite má všechny potřebné nástroje k importu, editaci a exportu dokumentů (sazba pochopitelně zprava doleva), jejich impozicím a tisku.
komerční, 60 USD
pdf-Office 3.1.1 - balík na tvorbu PDF formulářů disponuje zajímavým WYSIWYG editorem umožňujícím poměrně rychle vytvořit nejrůznější formuláře s textovými, číselnými či ověřovacími údaji. Program dále podporuje JavaScript, má vlastní testovací mód pro kontrolu hotových formulářů a podporuje též vkládání grafických objektů do PDF dokumentů.
shareware, 205 USD
Quite A Box Of Tricks 1.7 - nová verze plug-inu pro Adobe Acrobat Exchange slouží ke konverzím CMYK grafiky do stupňů šedi, redukci obrázků zkracující velikost výsledného PDF dokumentu, různým transformacím a grafickým operacím s tenkými linkami (plug-in je umí automaticky zesílit), integraci formulářových polí a k několika jiným šikovným operacím v rámci PDF dokumentů.
komerční, 359 USD
Speller XT 3.0.3 - update extenze pro QuarkXPress a QuarkCopyDesk/ QPSCopyDesk nahrazuje interní speller Quarku a přidává výrazně vyšší možnosti při kontrole textů v různých jazycích.
komerční, 2 999 USD
TCP-IP XT 3.0.4 - update profesionálního doplňku pro QuarkXPress 4 a vyšší verze představuje komplexní řešení pro remote akce prováděné přes TCP/IP protokol. Není tak například problém napojit se na jednotlivé instance Quarku na libovolném počítači v síti a provést příslušné z měny v dokumentu či jeho správě.
komerční, 179 USD
TransType Pro 3.0 - univerzální konvertor fontů mezi Macintoshem a Windows přichází již ve své třetí verzi. Program nově podporuje OpenType písma a skriptování v jazyce Python. Převádět můžete též písma ve formátech AdobeType 1, TrueType a MultipleMaster.
 
 

Macintosh
 
Název a stručná charakteristika programu

freeware
CocoaBooklet 1.3.3 - update utility na tvorbu bookletů z PDF dokumentů umí soubory zpracovat, tisknout, orazítkovat a spojovat a dle dokumentace podporuje i PDF dokumenty v1.6.
komerční, 795 až 1 595 USD
ColorBurst XProof 3.8.3 - update raster image processoru pro velkoformátové tiskárny Epson slouží k "předžvýkání" různých druhů grafických a postscriptových souborů včetně EPS a PDF dokumentů, optimalizaci spotřeby inkoustu a pochopitelně též k tiskovým operacím. Update opravuje některé chyby týkající se hromadných tisků a zpracováním binárních EPS souborů.
komerční, 299 USD
FlightCheck Studio 1.2r2 - update známého profesionálního doplňku na kontrolu prepress souborů vyžaduje ke své funkci QuarkXPress 4 - 6.x a vhodně doplňuje Quark o kvalitní nástroj užitečný v oblasti předtiskové přípravy.
freeware
Freaky Font Viewer 1.6.3 - update intuitivního freewarové prohlížeče fontů umí současně zobrazovat náhledy písem.
komerční, 49 USD
GLUON QC System 6.12 - update extenze pro QuarkXPress 6.1/6.5 na kontrolu a opravy dokumentů funguje na úrovni pracovních úloh a zjednodušuje předtiskovou přípravu. Update opravuje chyby ohledně generování zpráv u dokumentů obsahujících JPEG obrázky a zprávu při generování chybějících OpenType písem.
komerční, 199 USD
GLUON Slugger 6.5 - nová verze extenze pro QuarkXPress rozšiřuje možnosti razítkování dokumentů Quarku o několik desítek typů informačních návěští obsahujících různé údaje důležité pro prepress - například fonty, rozlišení obrázků, registrační značky, čárové kódy pro jednotlivé úlohy apod.
komerční, 25 USD
iBarcoder 2.4 - nová verze levného editoru na tvorbu čárových kódů podporuje kódy typu UPC A, UPCE, EAN 13, EAN 8, ISBN, ISSN, Postnet, FIM Codes, Horizontal bars, Code 128, Codabar, Code 39, Code 11, Code 93, MSI a Interleaved 2 of 5.
komerční, 220 EUR
ImageEngine 1.2 - nová verze plug-inu pro Adobe Acrobat (nově včetně verze 7) umí exportovat obrázky a fotografie uložené v PDF souborech a nemění přitom jejich původní barvový prostor. Mimo podpory Adobe Acrobatu 7 je další novinkou možnost exportu obrázků ve formátu TIFF, sloučení renderovacích a importních funkcí do jedné položky, vlastní nástrojová lišta a opět opravy několika drobných chybiček vyskytujících se u předchozích verzí.
komerční, 59 EUR
ImageEngine Export 1.1.4 - update plug-inu pro Adobe Acrobat umí exportovat PDF soubory ve formátu Adobe Photoshopu a zachovává přitom původní barvový prostor vložených grafických objektů. Novinkou je především kompatibilita s Adobe Acrobatem 7 a také několik oprav.
shareware, 95 USD
PDFpenPro 2.0.1 - update nástroje na tvorbu, vyplňování a konverzi PDF formulářů umí PDF soubory též rozdělovat, spojovat či rozřadit jejich stránky. Další volby umožňují přidávat do dokumentů různé textové a grafické informace a dávkové operace prováděné pomocí AppleScriptu.
komerční, 299 USD
PStill 4.0 - nová verze konvertoru EPS/PS souborů do PDF dokumentů nabízí nové volby pro převod postscriptových dokumentů včetně možnosti vkládání písem a podpory PDF/X souborů.
komerční, 49 USD
StampInStone 2.7.2 - update nástroje na označování obsahu PDF dokumentů pomocí vodoznaků umožňuje do jednotlivých stránek PDF dokumentů přidávat různé textové a grafické informace.
komerční, 299 USD
Stone Studio 2005-02-22 - nová verze balíku pro tvorbu layoutů a tiskových úloh umí též produkovat PDF dokumenty a konvertovat je z postscriptových souborů. Balík se skládá z aplikací PhotoToWeb, PStill (prodává se též samostatně), SliceAndDice, PackUpAndGo, TImeEqualsMoney a GIFfun.
komerční, 40 USD
Veenix: Design & Type Tools 3.2 - soubor grafických a manipulačních nástrojů pro práci s písmy obsahuje moduly pro tvorbu a prohlížení WYSIWYG databází fontů, tisk vzorníků, správu písem (aktivace/deaktivace apod.), kapátko pro nabírání barev, prepress checklist a další šikovné funkce.
shareware, 99 USD
x2POWER 1.0.1 - konvertor dokumentů QuarkXPressu do formátu PowerPointových prezentací umí převádět jednotlivé dokumenty do plně editovatelné prezentace, jedna stránka dokumentu pak odpovídá jednomu slidu v prezentaci. Doplněk vyžaduje QuarkXPress 6.x a PowerPoint 2004.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Polygrafie  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: