QuarkXPress 8.5: bezplatný upgrade přináší podporu DOCX a automatické updaty - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


VSE

QuarkXPress 8.5: bezplatný upgrade přináší podporu DOCX a automatické updaty

18. listopadu 2010, 00.00 | Společnost Quark zveřejnila nedávno QuarkXPress 8.5. Tento bezplatný upgrade známého sázecího programu přináší mimo oprav a lepší kompatibility se Snow Leopardem také podporu DOCX dokumentů Microsoft Wordu a nástroj pro zajišťování automatických updatů. Podrobnosti naleznete v našem článku.

Sázecí program QuarkXPress již kvůli silné konkurenci Adobe InDesignu nemá takovou výsadní pozici jako v časech „DTP revoluce“. Nadále ovšem zůstává řešením, které je na mnoha pracovištích předtiskové přípravy v ČR a ještě více ve světě (zejména USA) zásadním nástrojem. Společnost Quark přitom v případě dosud poslední verze 8 daného produktu přišla se zajímavými řešeními a konfiguracemi dovolujícími jádro programu využít v rámci různých pokročilých systémů určených zejména pro větší publikační subjekty (redakční systém QPS, Quark Dynamic Publishing Solution pro podniková řešení), vedle toho jsou na dobré úrovni i schopnosti elektronického výstupu z daného programu, zejména co se platformy Flash týče. Nedávno uvedená publikační platforma Digital Publishing 2.0 pak přináší zajímavé možnosti publikování na mobilních zařízeních.

qxp8cz-1-1f.jpg

Před několika dny přišel Quark s novým bezplatným updatem XPressu na verzi 8.5. Tento přináší zejména následující vylepšení:

Řešení řady problémů hlášených dříve uživateli

Lepší by měla být kompatibilita XPressu s Mac OS X 10.6, tedy Snow Leopardem, dále byly řešeny například problémy PDF výstupu a integrace preflightové technologie Job Jackets do Quark Publishing Systemu. Celkem bylo ošetřeno cca 70 problémů. Diskuzi ohledně daných updatu lze najít zde.

Import a export formátu DOCX

Bohatou škálu importních a exportních filtrů XPressu nyní rozšiřují prostředky pro načítání a výstup dokumentů ve formátu DOCX. Tento formát založený na standardu XML nahrazuje formát DOC v Microsoft Office 2007. Daným způsobem se tedy modernizuje kompatibilita workflow XPressu a to i při případném výstupu textového obsahu z dokumentů Xpressu pro Word za účelem dalšího zpracování (redakce, korektury, archivace aj.).

Quark Updater

QuarkXPress 8.5 přichází se zabudovaným updaterem, tedy komponentou, jenž zajistí automatické stažení a instalaci budoucích updatů tohoto programu. Danou funkci asi většina uživatelů uvítá, nakolik sice současný proces reinstalace není nijak složitý, ale vyžaduje obdobně jako u většiny současného softwaru monitorování dostupných verzí a poměrně zdlouhavé stahování a instalování obvykle značně objemných souborů.

Update PANTONE knihoven

V novém QuarkXPressu 8.5 byly také updatovány PANTONE PLUS barvové knihovny uvedené v květnu 2010. Uživatel nyní může volit z nových knihoven, včetně PANTONE+ CMYK, PANTONE+ COLOR BRIDGE, PANTONE+ PASTELS & NEONS (Coated & Uncoated) a PANTONE+ PREMIUM METALLICS CHIPS (Coated).

Dostupnost

Jak jsme již uvedli výše, update na QuarkXPress 8.5 je pro stávající majitele verzí 8.x k dispozici zdarma. Instalátor updatu pro Mac OS X je k dispozici zde, a zde si lze stáhnout podobu pro Windows. Noví zájemci o daný program si mohou stáhnout testovací 60denní test drive (Mac, Win).

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Sazba  

 » Rubriky  » Polygrafie  

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: