Prohlédněte si desítky vizuálně působivých fotografií - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce


VSE

Prohlédněte si desítky vizuálně působivých fotografií

16. prosince 2009, 00.00 | Na světe se každý den pořídí stovky miliónů fotografií. Ale tato kvantita si příliš „netyká“ s vizuální kvalitou snímků. V našem článku najdete cestu k několika desítkám vybraných snímků, které potěší vaše fotografické smysly. Podíváme se spolu na brilantní snímky přírody, nasajeme kouzlo dokumentárních fotoreportáží, či shlédneme výsledky vybraných fotografických soutěží.

Podobně jako v našem předchozím článku vám přinášíme odkazy na několik internetových kolekcí prvotřídních fotografií, které nás poslední dobou zaujaly. Podíváme se spolu na brilantní snímky přírody, nasajeme kouzlo dokumentárních fotoreportáží, či shlédneme výsledky vybraných fotografických soutěží. Přejeme vašim očím „dobrou chuť“.

Reuters – Výběr nejlepších snímků za měsíc listopad 2009
Zpravodajská agentura Reuters, která sdružuje světovou elitu fotožurnalistů, nabízí na svých stránkách kolekci těch nejpůsobivějších snímků, jež byly pořízeny v listopadu 2009. Fotoeditoři agentury Reuters v listopadovém výběru zahrnuli celkem 70 fotografií, na které je opravdu radost se dívat. Mezi snímky, které se podle nás zvlášť vymykají, je třeba zmínit například fotografii Santa Klause mezi delfíny (snímek č. 15 / fotograf Yuriko Nakao), snímek Palestince s vlajkou u zdi oddělující území palestinské autonomie od Izraele (č. 12/ fotograf Yannis Behrakis), dynamickou fotografii zachycující dopravní ruch na křižovatce v Londýně (snímek č. 16/ fotograf Stefan Wermuth), pestrobarevný portrét senegalské herečky (snímek č. 6/ fotograf Finbarr O'Reilly) či mrazivě stísněný obraz z policejního cvičení v Izraeli (snímek č. 65/ fotograf Ammar Awad).


Foto: via Reuters.com

Výsledky soutěže National Wildlife za rok 2009
Americká federace, která sdružuje fotografy, kteří se specializují na fotografování přírody a divoké zvěře, na svém webu nedávno publikovala cca 31 snímků, které zabodovaly v letošním ročníku jejich fotografické soutěže. Zárukou kvality daného výběru snímků budiž to, že soutěžní porota letos vybírala z celkem 70 000 přihlášených snímků.


Foto: via Nwf.org

Nejlepší snímky ze soutěže „Nature's Best Photography“
Brilantnost obrazu podbarvená strhující kompozicí a kouzlem rohodujícího okamžiku, tak nějak by se daly shrnout dojmy, které může pocítit divák po zhlédnutí níže odkazovaného výběru 19 snímků. Jedná se o výherní fotografie, které vybrala porota fotografické soutěže „Nature's Best Photography“ za rok 2009. Nejvíce nás dostal například snímek polární záře s osvětleným stanem v popředí (foto č. 4), perfektní makrofotografie spojených vážek (foto č. 7), kompozičně velmi vytříbený snímek tučňáků uprostřed velkých balvanů (foto č. 12) či mix několika perfektních fotografií (foto č. 19).


Foto: via Pixcetera.com

Fotografie finalistů soutěže „Nikon-Walkley Awards 2009“
Na americké půdě v těchto dnech finišuje fotografická soutěž „Nikon-Walkley Awards 2009“, kterou jak už sám její název napovídá, zaštiťuje společnost Nikon. Uvedená soutěž je členěna do 3 tematických kategorií: „Daily Life & Feature“, „Sport“ a „News“. Podle našeho názoru nejkvalitnější fotografie přináší poslední dvě jmenované kategorie. Práce finalistů, kteří prozatím prošli soutěžním sítem poroty, si můžete prohlédnout na odkazech níže.


Foto: via Walkleys.com


Foto: via Walkleys.com


Foto: via Walkleys.com

Stern - výběr sportovních fotografií
Zachytit sportovní akci není vůbec nic lehkého, a tak může být hodně inspirující se podívat na práci fotografických profesionálů. Na stránkách německého media STERN můžeme naleznout galerii cca 95 sportovních snímků, které signalizují špičkovou fotografickou práci.


Foto: via Stern.de

Die Presse - Výběr 51 atraktivních fotografií
Další německé periodikum „Die Presse“ se může rovněž pochlubit kvalitními fotoeditory, kteří stojí za vznikem kolekce cca 51 vizuálně působivých snímků. Jedná se o pestrou „směsici“ reportážních fotografií s různorodou tématikou.


Foto: via Diepresse.com

The Wall Street Journal
Na stránkách „Photo Journalu“ (jedná se o fotografickou odnož výše uvedených amerických novin) se pravidelně objevují kvalitní reportážní fotografie z celého světa. Tyto publikované výběry reportážních snímků dokazují, že fotožurnalismus si stále uchovává schopnost oslovit diváka působivým obrazem, jenž dokáže specificky ilustrovat zachycenou situaci. Mezi velmi zajímavé snímky podle nás patří například fotografie zachycující „mravenčí“ rojení islámských poutníků během posvátné poutě v Mecce, barevně kontrastní fotografii duševně nemocného pacienta či minimalistický snímek dělníků instalující obří turbínu větrné elektrárny.


Foto: via Blogs.wsj.com

The Boston Globe
Bostonské noviny „The Boston Globe“ zaměstnávají velmi kvalitní eskadru fotoeditorů (Big Picture), kteří mají čich na skvělé snímky. Proto určitě není od věci se podívat na jejich výběr 25 snímků, které je nejvíce zaujaly z tisíců došlých snímků, které doputovaly do mezinárodní soutěže prestižního časopisu National Geographic. V dané soutěži naleznete prvotřídní fotografie, které jsou soustředěny do několika kategorií (Lidé, Místa a Krajina). Fotky jsou natolik úžasné, že je k nim zbytečné dodávat jakýkoliv další komentář.


Foto: via Boston.com

Fotografie jako dokumentární nástroj výtvarníků
Netradiční pohled na fotografii předkládá slovutné americké periodikum TIME, které nedávno publikovalo výběr 12 fotografií, které pořídil malíř Norman Rockwell. Jedná se o fotografické skici, které používal k malování svých obrazů. Fotografie tak v tomto pojetí hraje pouze dokumentační úlohu. Divákovi se tak otevírá málo vídaná možnost přímé konfrontace snímků reálných předloh, které předcházely vzniku finálních obrazů uvedeného umělce.


Foto: via Time.com

Zdroje:
Pixcetera.com
Reuters.com
Nwf.org
Pixcetera.com
Walkleys.com
Stern.de
Stern.de
Blogs.wsj.com
Boston.com
Time.com

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Design  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: